bugün

entry'ler (26)

tozkoparan ın ingilizcesi

toss koopa run.

kuran vs incil

incili akşam yatmadan önce 15 dakika önce okuyun, çok süper uyutuyor.

incil okurken duyulan huzur

ben incili okudum, zamane din adamlarının mektuplarını da okudum. Romanda bulduğum huzuru incilde bulamadım. Tevratı yarıda bıraktım, o derece sıkıcı bir kitap. insan sevgisi namına pek bir şey bulamadım. Zaten hristiyan ve yahudilerin dünyayı sömürdüklerinden belli ne derecede sevgi dini olduğu.

ezanın gereksiz bir ritüel olması

gereksiz bulanlar olabilir, ben gerekli olduğunu düşünüyorum.

birevim

Ev almak isteyen zengin fakir demeden herkese sundukları imkanlara bakınca bu devirde baba oğula yapmaz dedirten ev alma yöntemi. Baba oğula yaparmı henüz içimde şüphelerim var ama bunlar yapıyor galiba. Yüzeysel bir araştırma neticesinde elde ettiklerim:
- Faiz maiz fark mark hiçbirşey ödemeden ev sahibi olabiliyorsun
- Evin nekadarsa bunlara %5 komisyon ya da kendi tabirleriyle çalışma bedeli ödüyorsun
- Uyguladıkları metodun adı sıra tespitli yöntem
- Evi sen buluyorsun onlar sana alıyor
- Ağrıda da olsan yararlanabiliyorsun izmirde de olsan yararlanıyorsun
- Peşinat istemiyorlar verirsen de yok demiyorlar
- En düşük taksit aldığın eve göre değişiyor dersenki ben köyüme dönecem orda alacağın ev için 200 TL taksit bile oluyor
- Güvenmeyenlere teminat paketi sunuyorlar içinde banka teminatı da var daha da güvenmem diyene bişey demiyorlar
- Pek çok şeyi Türkiyede ilk defa uygulamaya koymuş, eskiden faaliyet gösteren eminevimin rakibi olmuş ancak eminevimden üç beş gömlek üstü gibi durmuş.
- Şimdilik böyle bir sektör oluştumu bilmiyorum ama oluştuysa 3 oyuncusu var Birevim eminevim fuzulev
- Teslim ettikleri müşterilerini face, instagram, twitterda da duyuruyor.

atatürk solcu değildir

Bence de Atatürk solcu değildir. O sadece belli bir kesime hitap etseydi milli mücadeleyi kazanamazdık. Ama çoğu solcu Atatürkçüdür.

başkanlık sistemi türkiye yi uçuracaktır

Başkanlık sistemi Türkiyemizin idamıdır. Firavunluk gelsin diye yeni anayasa teklifine idam maddesi de eklemişler. idam şart bu memlekete, başkanlığa ise karşıyım.

leş gibi sigara kokan insan

Sigara içmiyorum, içilmesini de kişisel özgürlük olarak algılamıyorum. Çünkü her gittiği yerde ağzı leş gibi kokuyor. Diğer insanlara zarar veriyor.

kadın deyince

kadın deyince ya cinsel obje, veya bizans entrikası çeviren mahluk olarak algılıyoruz. Önce insan olarak görmek lazım kadını.

diş implantı

Nohut kadar şeye 2 bin lira istiyorlar. Ben yaptırdım, verdiğim paraya değdi. implant yatırdıktan sonra üzerinin kaplamasını da iyi malzemeden yaptırmak lazım. Alt tarafa 2 bin lira harcayıp üstü şişhane bırakmamak lazım bu konuda zirkonyum tavsiye ederim.http://www.zirkonyum.web.tr/ den bakabilirsiniz.

sözlük erkeklerinin çok yapşak olması

Saplantılı bireylerimiz çok fazla maalesef. interneti çok kullanan kişilerin arada bir fabrika ayarlarına baktırması gerekiyor.

31 ekim 2016 cumhuriyet gazetesi operasyonu

Diktatörlüğe giden yoldaki engeller bir bir aşılıyor. Yakında çok millet, çok devlet tek adam devri başlayacaktır.

uzun adamlar orospu çocuğudur

Boyla karakter arasında bir ilişki yoktur. Gerçi mahşer midillisi diye tabir edilen boyu kısa icraatı bol kişiler vardır. Bunun haricinde insan ebatları üzerinden kişilik analizi pek de doğru değildir.

sonsuza kadar evet

Ölümlü dünyada sonsuza kadar şeklinde vaatte bulunmanın ne anlamı olabilir ki ?

sarışın mavi gözlü uzun boylu erkek

Kıvanç Tatlıtuğ'u betimler. Genelde Türk ve Avrupalı bayanlar sarışın değil esmer erkeklerden yana tercihlerini kullanırlar. Uzun boy ise her zaman tercih sebebidir.

çok güzel bi kız görünce hissedilenler

Kalp ritmi önce hızlı bir artış gösterir, belli bir seviyede pik yaptıktan sonra normale dönmeye başlasa da normal ritmine ulaşması zaman alır. Allah sahibine bağışlasın diyerek yoluna devam edilir.

evli kadınlara ilgi duyan erkek

Nasılsa olmayacak bir şeye gönül vermek gayet risksizdir. Bekarlar çok pis geri teper, evliler ise bu tipleri pek umursamaz bile. Gönlün kontrolü mümkün değildir, bekara evliye her tarafa uçar gider. Bununla birlikte bir insan sürekli evlilere meylediyorsa ruh ayarlarına bir baktırması lazım.

aleyna tilki

Kolayca ünlü olmanın mümkün olduğunun bir kanıtıdır. Paranın ucunu görmüştür ve asla çıktığı deliğe bir daha girmeyecektir. Beş yıl sonra nerelerde olur bilmem ama bir iki sene çenemizi yoracak kişidir. Her türlü başarısını tebrik eder, yinede tasvip etmemeye devam ederim.

saidi nursi nin din dersinde anlatılmaması

bir eksikliktir sanırım. Din dersleri zenginleşmeli bence. Özelliğe din siyaset ilişkisinin ne olması gerektiği konusunda bu şahsın fikirlerini önemsenmelidir. Siyaset dinden beslenmeye başladığında dini yozlaşma gerçekleşir.

doğu türkistan etnik nüfusu

çin diye bir ırk yok. Han diyorlar onlar kendilerine.