bugün

entry'ler (41)

kitap okumak yerine rakı içmek

yerine göre değişecek bir istektir...

gece 04 00 da online olan bayan yazarların amacı

amaçsız yazar abaza yazar saat 04:00'de kadar manita düşürememiş yazar.

dr

çalıştığım kurumsal bir şirket tabii öyleyse aile şirketi desek daha iyi ...bir boqa yaramayan bir şirket siktiğimin yeriiii

dizilerle tarih öğrenmek

okulda adam gibi tarih dersi vermezler.lisede meslek lisesi öğrencisiysen ayvayı yedin zaten.eh ne olmuş tvde tarih öğrenmek bence yalan yalnışta olsa bence güzel.

ttnet in namına koyayım

tt netin amına koyim demektir.

arabada ön koltukta oturmayı marifet sanan tip

teyzem oda götün önde gidenidir.

anneye küfür eden insan

yavşak insan.

rte nin daha hala deniz feneri diyebilmesi

bugün eminönü'nde halen deniz fenerini ismini taşıyan pankartlar gördüm yok zekatlarınızı bizlere bağışlayın bizlerde garibanlara.bendeki yüz ifadesi hafif bir gülümseme önüme baktım sonra pankarta sonrada siktirin lan kansızlar dedim.

fenerbahçe taraftarı

her ne kadar fenerbahçeli olmasamda adam gibi taraftar diyeceğim adam gibi yöneticisi olan takım.

balıkçı yaka kazağın üstüne gömlek giyen adam

adamdır adam.

sözlükteki sevişme merakı

amma meraklısınız sevişmeye sokmaya sokulmaya.

patron

götün önde gidenidir.

hem başörtüsü takıp hem cipe binmek

bunları fatih semtinde görmek çok mümkün.

bitlisspor

bir evi dışarıdan izlemek.evin içine gir arkadaşım.

bayramlarda kapı kapı gezip şeker toplamak

çocukken çok yapardım isterdim yine yapmak ama eh işte ama annelere göre halen hepimiz çocuğuz zaten değilmi.

somali deki açlık muhabbetinin yavaştan bitmesi

bu memlekette evine ekmek götüremeyen adam varken sen git somaliye yardım et.etme demiyoruz ama önce kendi ülke insanına yardım et sonra başka yerlere.

sözlük yazarlarının doğum yerleri

istanbul-sarıyer istinye devlet hastanesi.

bir kürt olarak uludağ sözlük te yazar olmak

bu konuyu açan arkadaş ayrım yapma diyorum.

ergen ve inci ci yazar istemiyoruz kampanyası

ayrım yapmayın arkadaşlar sizin gibi insanlara yakışmaz.

baba ile diyaloglar

sizin hiç babanız ölmedi değilmi benim babam öldü bir defa bir dahada geri gelmedi evet sene 2006 kasım ayıydı .
benim babam 38 gün yoğun bakımda kaldı.almıyorlardı yanına kameradan gösteriyorlardı,o dağ gibi adam makinalara bağlanmış zayıf düşmüş gözlerini kıpırtacak gücü kalmamış.yoğun bakımdayken 13.günde rica ettim doktorlara yanına aldılar baba diye seslendim birden yorgun gözleriyle bana baktı hafif bir gülümseme oldu dudaklarında ellerime sadece dokuna bildi.bir şeyler anlatmak istiyordu.dayanamıyordum onu öyle görmeye isyan etmiştim herşeye.birden gözleri kapandı ağlıyordum onu öle görmüştüm ya dağ gibi adam incecik kalmıştı.günler geçiyor babam halen o makinara bağlı duruyordu.bir gün yine babama kameradan bakarken yorgun elini bize doğru kaldırdı hafif bir gülümseme bıraktı o gecenin akşamı fenalaştı ve bedenini karatoprağa götürdü.yıkılmıştım hiç bir zaman babama sevgimi belli etmemiştim ona sarılamamıştım 44 yaşında bizlere veda etti eğer cennet cehennem kavramı varsa babam cennetin yeşil ovalarında kendine bir yer mesken etmiştir çok özledim babam seni hemde çok ağlıyorum ama affet beni babam yoksun ya zamansız gidişin çok kouyor bana .