bugün

entry'ler (46)

18 yaşında milletvekili olmak

Annelerimizin lugatına "komşunun oğlu/kızı falancaya bak milletvekili oldu sen hala otur" cümlesini katmaya yönelik olan yasa tasarısıdır . Yaktın bizi Devlet Baba .

9 temmuz 2012 internet fişinin çekilmesi

Tehlike sona erene kadar Türkler Windows'u ve Başka bir internet sistemi bulur ve bütün ağları yeniden kurar dedirtti bana . Zira bakınız ; "Türk'ün aklı ya kaçarken , ya s*çarken" . Bütün dünya çaresiz bir Türk'ten korkmayı öğrenecek .

dişiyle bira kapağı açabilen kadın

"nasıl yapılıyo o" olgusunu defalarca yaşatan durumdur .

dolmuşta ineceğini söyleme şekilleri

Ortaokulun o en güzel yıllarında -kendimi okulun en popüler insanı sandığım safhalardan bahsediyorum tabi haliyle- Atatürk'ün Gençliğe Hitabesini ezberleyip 19 mayısta okuma görevi bana verilmişti . Bu yüce görevde aksama olmaması için hep cebimde bir Gençliğe Hitabe taşırdım . Artık ezberlemiş idim ki otobüste o nacizane kelimeler döküldü dilimden ;

"- Namüsahit bir mahiyette ?"

uzaya çıkan türkün uzaylılarla diyalogu

Dünyayı ve yıllardır Uzaydan görüldüğü söylenen Çin Seddine ithafen öncelikle ;

"Bak işte bu seddi de biz yaptık . Ama önceler buralar hep dutluktu" denemez mi ?

Denebilir .

dünyanın ilk ses kaydı

büyük ihtimal "neresine basılınca kayda başlıyo bu" gibi bir soru öbeğiyle başlayacağına inandığım kayıttır .

bir kadının gideceği vakit

kadın
adam artık gözlerine bakmadığında
o lanet olasıca altıncı hissi ona gerçeği fısıldadığında
adam "git" diyemediğinde kulağına
artık savaşmaya değer hiç bir şey kalmadığında
o inandığı aşk artık onu ısıtamadığında
bir ömür boyu yalanınızın üstündeki sır perdesi kalktığında
kadın ,
aşka mesafe koyulduğunda
Ankara kadar soğuk olduğunuzda
Ayazınızla içini yaktığınızda
Kadın
siz gelmediğinizde gider .
yahut doğrusu şudur ;
Kadın gitmez sadece gitmeler anlam yükler ve bir ilişki sadece kadın gittiğinde biter .

cüneyt ergün

"Yerçekimsiz söylemler klavuzu" başlığı altında topladığı binlerce güzel sözün üzerimde yarattığı etkiyle yaklasık 6 sayfalık bu deneme makale şiir yahut herhangi bişey diye tanımlayamadığım nadide eserin sahibidir . Aslen müzik öğretmenidir . Harikalar yaratır . Kelimelerle oynar onlarla dalga geçer .

"Firkati bir telaş gibi olunca insanın sırra kadem basıyordu dikkati" diyerek lise yıllarımda beni kendisine aşina kılan insandır . Dinlenmesi ve okunması tavsiye edilir .

kendi kanını kartuşa enjekte edip çıktısını almak

Başlığı dahi hayrete düşüren ilginç ötesi eylemdir

zapatista

kadın psikolojisini çözmüş yazar tipidir .

bütün sigaraların bir lira olması durumu

hayaldir .

dondurmayı yalayarak yiyen insan zekası

beni tereddütte bırakan eylemdir . ne yani dondurma yalayarak yenmiyor muymuş diye düşündürtüyor insana bu başlık .

10 kasım

kendimi bildim bileli yapılanın aksine 1 dakikalık saygı DURUŞU yerine 1 dakika dahi durmadan daha bir şevkle çalışmamız gerektiğine inandığım o siren sesine kulaklarımı kapadığım , duymazdan geldiğim hatta çalmasın diye dua ettiğim gündür . o gün bu gündür !

mail kutusundaki eski sevgiliye gönderilen mesaj

yazıp yazıp silinen ve bir türlü yeterince acınızı dile getiremediğiniz o mesajdır . belki hala taslaklarda kayıtlıdır . çünkü gönderememişsinizdir işte . günlerce dualar etmiş bir türlü hangi eylemin doğru olduğuna karar verememişsinidir . olmamıstır işte . gitmemiştir o mesaj . ya da gidip her şeyi daha farklı bir duruma getirmiştir . kim bilir .

yazarların en çok sevdiği bayram şekeri

yılların rutinini bozarak bu yıl gelenlere "şeker mi istediniz alın size kapak olsun" deme maksadıyla Bursa'dan buraya kadar taşıdığım kestane şekeridir . şeker şekerdir sonuçta değil mi ama ?

kış saati uygulaması

"Zamanı geriye almak bu kadar kolay mıydı yani ?"

ahmet avinc

kendisinden aldığımız bilgilere göre son öğrencileri olmaya hak kazandığımız genel fizik dersi hocamızdır . bu sene itibari ile emekli olacaktır ki buna üzülmemek elde değildir . çarşamba günü yapacağı vize hakkında en ufak bir fikrim dahi olmamasına rağmen derste tahtaya çizdiği şekli hayal ederkenki ifadelerime gülen sıcakkanlı bir babadır .

yga

başvurusunu an itibariyle tamamladığım ama sonucun şaibeli oluşunun canımı sıktığı fakat yine de eğer hak kazanırsam vize dönemlerine denk gelmesin diye dua ettiğim garip bir kuruluş .

kaliteli entry e eksi oy veren yazar

sözlükte herkesin aynı düşünmediğinin kanıtıdır bi nevi . sonuç itibariyle farklı fikirler farklı entryler .

günün tek cümlelik özeti

. . neden bu kadar küçük bir şey istiyorsun ?
- çünkü küçük şeylerle mutlu olabilecekken büyük şeyler istemenin bir manası yok .