bugün

sevdiği entry'ler

üzerinde 19 var

Edip Yüksel'in, Kur'an'daki 19 kodu/sistemi hakkında yazdığı kitap. aşağıdaki linkte kitabın bizzat edip yüksel tarafından paylaşılan orjinal pdf'ini edinebilirsiniz:

https://twitter.com/edipy...status/846463857916727296

lailahe illa ente sübhaneke inniküntü minezzalimin

manası: ''allâh'ım! senden başka hiçbir ilâh (ibâdet edilecek mâbüd) yoktur. seni bütün noksanlıklardan uzak tutar, tenzih ederim. gerçekten ben,haksızlık edenlerden (zâlimlerden) oldum.'' demektir. hz yunus peygamberi balık yuttuğu zaman,balığın karnında, o karanlık ve sıkıntılar içinde yunus (a.s.),bu duası ile allah 'a yalvarmış ve o sıkıntıdan kurtulmustur.rabbim kabul etsin inşallah.

kuran mesajına en fazla müslümanlar karşı çıkıyor

bir sonia cihangir sitemidir.

tek kaynak kurandır diyenlerin karşısına ateistler, deistler değil kendisine müslüman diyenler karşı çıkıyor. onlarla tartışmak zorunda kalıyorlar.

din bu halde işte.

--spoiler--
Tuhaf ve üzücü olanı ne söyleyim mi? Kendisine Müslüman diyenler karşısında "Kur'an Dini kaynak olarak muttakileri Hidayet etmeye yeterli Kitaptır, tek şeriat kaynağıdır" diye savunmak zorunda kalıyoruz. Kur'ani Kerim bizim savunmamıza muhtaç degildir, o ayrı konu. Ama ateist, deist, ehli Kitap vs değil Müslümanım diyenlerle bu konuyu tartışmak zorunda kalmamız, Islam aleminde ciddi bir sorun olduğunun göstergesidir.
Kur'anı önemseyen ve ona göre yaşamaya çalışanlara sapık, peygamber düşmanı, tinerci gibi yakıştırmalar yapanlara ne diyebiliriz. Hak ediyorlarsa Allah islah etsin! Başka diyecek sözüm yok. Kendimi başkaları hor görenler seviyesine düşürmek istemiyorum. Vesselam!
--spoiler--

https://tr-tr.facebook.co...ir/posts/1366705066783756

kuran okurken ağlayın ya da ağlar gibi yapın

saçmalıktır.

olmayan şeydir, allah'ın istemediği harekettir. amaç nedir. kendimizi tatmin etmek mi yoksa haşa allah'ı kandırmak mı. ikisi de kötü. kur'an okuyun. türkçe olarak. anlayamadığınız yer mi var. açın tefsirlere bakın. varsa güvendiğiniz birisi ona sorun. ama önce siz akıl yürütün. allah bu kitabı herkes anlayabilsin diye göndermiştir. sadece ilahiyatçılar vb. anlasın diye değil.