bugün

entry'ler (18)

artık sokaklarda oynayan çocukları görememek

son derece üzünülesi durumdur, çocukluk çağı tam anlamıyla doyasıya geçirilememekle beraber çocuklarda gelişim bozukluğu, asosyallik ve psikolojik sorunlar ortaya çıktığıda bir gerçektir. ağaçtan düşen, kavga eden, bisiklete binen, hatta hatta imkanlara göre bilyeli araba yapan,düşe kalka büyüyen çocukla apartman dairesinde büyüyen çocuk bir olu mu hiç?..

zengin kıza aşık olan fakir oğlan

maydanozun yutulduğu durumdur, tecrübe edilmiş olup aşık olunması durumunda ilişkinin devamının getirilmemesi tavsiye edilen durumdur ayrıca.

ayrılık sonrası dinlenmemesi gereken şarkılar

çelik- kızımız olacaktı

ayrılık sonrası dinlenmemesi gereken şarkılar

çelik- kızımız olacaktı

altın

karşısında; kendini kaybetmeyen kadın yok denecek kadar az olan madde, maddi değeri yüksek, birçok değerli şeyde olduğu gibi uğrunda her türlü çirkefliğin yapıldığı maden.

yabancı telefon üreticilerini zengin eden türkiye

mesele sadece yerli yabancı meselesi değildir. bu kadar sık telefon değiştiren, bütün modelleri takip eden başka bir ülke var mıdır ki?

yabancı hayranı olup yerli ürün beğenmeyen kişi

bazı kesimlerde uzun zamandır süregelen hastalık. yabancı hayranlığı.

kendinden başka kimseye güvenmemek

doğruluğu ve yanlışlığı bir yana günümüzde bir çok insanın içinde bulunduğu durumdur, toplum olarak öyle bir hale geldik ki güvensizlik had safhada, sebepleride aşikar'dır efendim; insanların işlerini doğru düzgün yapmaması, birbirimize attığımız kazıklar...vb. kısacası toplumsal sorunumuzdur efendim.

atatürk ün ölürken söylediği son söz

yaa kardeşim yüce kitabımız olan Kur-an'ı Kerim'e gökten indirildiği sanılan kitap ifadesini kullanan ve şapka takmadı diye 100 lerce islan alim'ini astıran bir ingiliz uşağının müslüman olduğunumu söylüyosunuz?:O Bu müşrik adam arapları sevmedığınden arap alfabesini kaldırttı ölurken son nefesını arapça aleykesselam mı dedi yani buna inanmamımı bekliyosunuz * sadece gülerim..

tüketim kültürü

ülkemizde kültürsüzlük seviyesinde bulunan kültürdür.

erkek kadında asalet arar

fizik, güzellik gibi özellikler göz ardı edilemez muhakkak ama asalet başkadır başka, huyu güzele kırk yıl doyulmaz abi.

istanbul u çekici yapan detaylar

buram buram tarih kokusu, boğaz köprüsü.

çocukluğun vazgeçilmez mahalle karakterleri

aşağı yukarı her mahallede bulunan; top oynayan çocukları kovalayan karakter, balkondan yeter artık ulan gece yarısı oldu sizin eviniz yok mu piçler diye bağıran beyaz atletli amca karakteri, bakkaldan alınacak ıvır zıvır zerzevat türü şeyler için çocukları kullanan teyze karakteri...

çıplak ayakla çimenler üzerinde yürümek

insanın sinir, stres ve negatif enerjisini alan keyifli faaliyettir efendim.

amerika birleşik devletleri

kapitalizm, sömürge imparatorluğu. ahlaki-insani değerlerden gittikçe uzaklaşan, tüketim canavarı haline gelmiş vatandaşlarının egolarını tatmin amacıyla insan hak ve hukukunu hiçe sayan, bütün dünyaya kafa tutan, köhne devlet.

misafir evinde duş almak

kendi evindeki gibi rahat yapılamayacak eylem.

ropdöşambır

bizim kültür, örf, anane ve toplumumuzla uzaktan yakından alakası olmayan, acayip ötesi bir tür zımbırtı.

avrasya birliği

kurulması için geç bile kalınmış denilesi, kurulma olasılığı yüksek olan, nüfus, üretim gücü, ekonomi ve daha bir çok alanda avrupa birliğini geride bırakması muhtemel birliktir...