entry'ler (34)

feyyat gökçe

yıllardır girmediğim sözlüğe sırf feyyat hoca için iki çift laf etmek maksadıyla girmiş bulunmaktayım. 5 yıllık üniversite hayatımda gördüğüm şahit olduğum ısrarla derslerini seçtiğim hayatımda olmasından son derece memnun olduğum bi takım yönlerimin şekillenmesine vesile olan "harbi bilim adamı" diyebileceğim sıradışılıkta tavan yapmış "türk okumaz" diyen kitleye istiklal marşını tersten okutmuş, gezmiş, görmüş, eğlenmiş, öğrenmiş ve öğretmiş, öğretirken güldürmüş, güldürürken düşündürmüş "bilge şahsiyet". ders seçmekte tereddüt eden arkadaşlara biraz bilgi vereyim: derse başlıyoruz "var mı sorusu borusu olan" diyor. varsa konu zaten zırtıklanıyor yoksa da kendisi konuşacak bişey buluyor ve her nasılsa anlayamadığım biçimde o konu dönüyor dolaşıyor o günkü dersin konusuyla bağlanıveriyor ve sen hasss.. diye kalıyorsun. geçenlerde yine feyyat hocadan feyizlenmekle meşgulüz derste. konuştuğumuz konu sanayi devriminde işci sınıfı ve ustabaşları müdürler falan filan. onların oluşumunu anlatıyor görevlerini anlatıyor sistemi eleştiriyor komünistlere giydiriyor arada onlarında gerekli olduklarına değiniyor falan, aga konu her nasılsa oradaki hiyerarşik sistemin ve çalışanların görevlerinin sınıf yönetiminde öğretmen öğrenci okul sistemi diye benzeşme kurup bir oturttu yeminle elim ayağım titredi. biz ders kaynadı diye düşünürken adam halbuki ders anlatıyormuş farkında değiliz. hani böyle bi masa örtüsü örersin millet onu örüp satcan bi faydası dokunmayacak diye düşünürde sonra o örtüyü alırsın dandik bi masaya serersin o masayı öyle güzel bir hale sokar da herkes beklenmeyen bu güzellik karşısında şaşırır ya ahan da öyle oldum şahsım adına. lafını kimseden esirgemez bilgisinin farkındadır. mütevaziliğin kibir olduğuna inanır ve kendi hakkını kendine veren bir hocadır. geçenlerde yine dersteyiz. sınıftaki öğrencilerimizde var olabilecek bir takım hastalıklardan bahsediyor hiperaktiflik dikkat bozukluğu falan filan. oradan konu kansere geldi başladı bize kanseri anlatmaya. o kadar da güzel benzetmelerle anlattı ki en sonunda ne kadar güzel anlattığını kendi de farketti ve sessiz sakin oturan bi arkadaşa eğilip "her bi boku da biliyom dme" demesiyle hayatımda unutmayacağım anlardan birini yaşattı bana. neyse lafı çok uzatmaya gerek yok burada kimliğimde belli değil istesem istediğim gibi giydirebilirdim ama feyyat hoca karşılaşabileceğiniz ve karşılaşmanız ders almanız gereken en sıradışı, konusunda otorite ve dinlenmesi gereken bir hoca. sevmeyenlerin eleştirenlerin dna dizilişlerini mitokondrilerinin çalışma prensiplerini hala anlayabilmiş değilim. böyle insanları ya yakmak lazım ya üniversiteden atmak lazım ya da lise edebiyat öğretmenlerini üniversite de derslerine sokmak lazım. feyyat hocayı haketmiyor saçma sapan ifadeler yazan şahsiyetler. he bu arada içimde kalmasın. o motivasyon konusunda üniversitelerdeki kampüs imkanlarını sosyal ortamları bir canlının bir organına sokup sokup çıkardı en son aha işte bunlar motivasyonu etkileyen faktörlerdir deyip konuyu bitirdi ya orada benim ileride öğretim metodu olarak kullanacağım manyaks bir yöntemi bana edindirmiş oldu.

gereksiz başlık açan yazarlar

sol frame bakmadan yazan nick-entry uyumu içerisindeki yazarlardır.

gereksiz başlık açan yazarlar

varlıklarından rahatsızlık duyduğum işi gücü olmayan insan topluluğudur.

çocugumu öpsem orucum bozulur mu

islamiyeti kıçından anlayan dürzülerin soracağı türden bi soru.

sizin için atatürk neyse benim için erdoğan o dur

nankör, şakirt, bağnaz, unmuslim bir söylemdir.

sözlükte türk kızlarının sürekli kötülenmesi

haklı bir kötülemedir. Türk kızı madem namuslu, kimseye yakınlaşmıcak. madem yakınlaşıyor aynı yatakta uyuma gibi girişmlerde bulunuyor erkeğin isteklerine cevap vercek. vermediği zaman suçlu o'dur. türk kızlarından nefret ediyorum namusluysan sadece elimi tut benim altıma yatıyosan da elbiselerini çıkarmamazlık yapma.

türkiye halkının kürt milletinden korkması

yok böle birşey tamamen saçmalık hissi uyandıran bir başlıktır. Türk korkmaz hele ki sikimtrak bir millet diye tabir edebileceğimiz bir milleti ciddiye alıp adamdan bile saymaz.

hayatta en çok merak edilen

astral seyahata çıkmak o olayı yaşamak ve sürekliliğini sağlamak merak uyandırıcı bişey benim için.

financial times dünyanın en yaşanabilir şehri

bir bursalı olarak ankara bursa eskişehir izmiri istanbuldan daha yaşanılabilir buludğumu söylemek istiyorum.

jöle kullanmayan erkek

jölesizde başlığı açan arkadaştan yakışıklı olduğumu düşünüyorum ayda bir değişiklik olsun diye sürüyorum kafama boşalmışlar hissi verince hemen yıkıyorum.

avrupa yakası dönüyor

ata demirer tolga çevik'in beraber oynamasını temenni ettiğim bir dizi

sevmek bir ömür sürermiş sevişmek bir dakika

erken boşalma sorunu yaşayan birinin sözü gibi geliyor.

mhp nin abdullah öcalan ı asacağız vaadi

peki 80 darbecilerini yargılayabilecek yasaları hazırlayabilecek kadar güçlü bir hükümet neden apoyu asmada kullanmıyor bu yetkilerini? olayı mhp ye indirgemeyelim bence.

akasya durağı izlerken kahkaha atan üniversiteli

buradan bence 4 sonuç çıkıyor.
1.arkadaş üstün zekalı, hiç bir şey onu tatmin etmiyor o da normal insanların güldüğünü beğendiğini sandığı akasya durağını izleyip normalleştiğini düşünüyor olabilir.
2.açık öğretimli olabilir.
3.yozgatlı olabilir.
4.fetullahçı olabilir şifre kıyağı un-magduru olabilir.

uludağ sözlük yılın futbolcusu ödülü

bence trabzonsporun forvetine verilmelidir ödül. adı umuttu galiba.

want you gone

çok güzel sözleri anlaşılır. şarkısını dinlicem hemen.

büyükada da starbucks olmaması

emperyalizmin değmediği tek yer diyebilir miyiz?

çoraplarını çıkarmadan sevişen türk kızları

parmak aralarını yalamadan ilişkiden zevk mi alınır dostlar?

türk kızlarının bakımsız ve çirkin olması

türk kızları kadar güzeli, asili var mı diye sorarım sayın yazara.

5 yaşındaki çocuğu kur an kursuna göndermek

o yaşta o yazıları öğrenip okumaya çalışmak insanın zekasını geliştirir işe biraz dini değilde simgesel yönden baksanız o simgeleri okumya çalışan bir çocuk latin alfabesini daha iyi okuyup anlar!