bugün

entry'ler (1)

uzun ilişkiyi bitirmek

Bir sorundan ötedir , ölümün kapısını zorlayan ve bilhassa içinde bulunduğum durumdur . Konusu açılmışken ben de anlatayım , paylaştıkça azalır ya acısı (!) .

izmir'e gelişimin 10. günü gördüm bu güzellik abidesini . Kültürümün uzak , anlayışımın alakasız olduğu bi şehirden özgürlüğün başkentine , izmir'e gelişimin 10. günü . Şu an 2. yılımızın bitişi , ve namıdeğer "ara verme" olayımız gerçekleşmiş bulunmakta . Şu şehirde geçirdiğim 2 yılda yürüdüğüm her sokak , attığım her adım , çektiğim her nefes , boş vaziyet masaya bıraktığım her kadehti o . Bunu gittiğinde anlamıyor insan , bunu hep biliyor ama kendine dur demek zor , imkansız . Her geçen gün , o güzel gülümseyişine her tanık olunan an biraz daha seviyor , sevdikçe sevesi geliyor insanın . Ortalama bir ilişkide optimum süresi 3 ay olan cicim ayları ve onu takiben gelen yaklaşık 6 aylık "klasiğiz ve mutluyuz" sürecinden sonra karşısındakiyle ciddi düşünme muhabbeti sarıyor ilişkiyi buram buram . Onun sana uygun olmadığını biliyosun ama hayde eyvallah deyip resti de çekemiyosun , aşığız evelallah . Ben etrafımda gördüklerimden söylüyorum yanlışım olabilir ama bi erkeğin bu düşüncelere katlanma süresi ortalama 8-10 ay . Her geçen gün boğuluyor , o ilk cümlelerimde geçen sevdikçe sevesi geliyor cümlesi unutuluyor yavaş yavaş . Hayatın klasikleşmesiyle devam eden sorular nehrinde boğuluyorsun sakince . Ve o gün gelip bu sorunlar " tak ! " dediğinde anlıyor insan ruhunu bedeninden ayırması gerektiğini . Dosta kardeşe "Hayatım boyunca böyle mutsuz mu yaşayacağım yahu! " , " Sıkıldım abi oturup böyle cinnet geçirmekten " , " Artık o da soğudu eminim , devamı gelmeyecek bi ilişkiyi sürdürmenin ne mantığı var " şeklinde açıklamalarla rahatladığını hisseden , ama hiçbir cacığın değişmediği ruh hali . Kırılmış 2 tane kalp , birbirine suç atan 2 tane karşı cins insan evladı . Gerisi malumdur , ayrılık gelir hayat ışığı söner , şu şehirde gezdiğim sokaklardan gördüğüm ağaçlara kadar hepsinde o var . Atlatılır elbet bir gün ama nasıl ? nerde ? ne zaman ? muallaktır . Gözün gördüğü , kulağın duyduğu alemden öte bir alemdir aşk ve bırakılması da bi o kadar zor meretin .

Sorun büyük , durum vahim , evlerden ırak .