bugün

entry'ler (7)

ahlak

Ahlak meydana getirelecek olan davranisin anlmlandirlmasi icsellestirilmesi ve hayatta uygulama bulmasidir. ne ne icin yaptığını bilmektir. Hür ve akil sahibi bireyin iradesi dogrultusunda fiilerini sekillendirmesidir.

inşallah yoktur zeki olmak ve çalışmak vardır

InsaAllah vardir, verilen zekayi ve çalışma eylemini gerceklestirdikten sonra takdiri Allah'a birakmanin adidir insaAllah.

nedense tüm türbanlıların sevgilisi olması

Bir insani sadece başındaki örtünün varlığına istinaden yargılamak büyük sacmaliktir. Ki insan bütüncül bir varlıktır, bir bütün olarak da ele alinmasi gerekirken sadece türbanlı diye degerlendirmek yanlışin ta kenisidir. Özel hayata müdahale, bir takim seyleri yapmak isteyipte yapamamanin verdigi bir eziklik hissi sonucu baska insanlara atifta bulundurmayi gerektiriyorsa bu da karakter seviyesinde düşüşün göstergesidir derim.

seni seviyorum diyene verilen saçma cevaplar

-Seni seviyorum.
-Sen ne ayaksin? .

whatsapp

Konuşmaların ekran fotosunu cekeyim de sosyal medyadaki hesaplarimda paylasayima imkan taniyan uygulama.

sakın beni yanlış anlama ile başlayan mesaj

Sakin beni yanlis anlama diyenin yanlis anlasilacak bir yani mutlaka vardir. Hatta kendisi bile kendini dogru anlamamaktadir. Kendisi ile çelişkiye düşen bir durumun da adidir.

özel mesajı kapatan yazarlar

Bazen olmasi gerekeni yapmaktir.
.