entry'ler (11)

sözlük yazarlarının sabah sabah hissettikleri

Bıkkınlık.

kızların birbirini ellemesi

Çok yakın iki arkadaşım sayesinde mütemadiyen izlemeye mecbur bırakıldığım durumdur. Konu genelde sutyenin ne kadar destekli olduğudur.

yazarlar sabah ne yapıyor

Güne güzel bir başlangıç için kezzap shot atarım.

sizden hoşlanan birinden hoşlanmamak

iki taraf için de zor olan durumdur. Bir taraf platonik aşkın sıkıntısını çekerken diğer taraf sebepsizce suçlu hisseder. Leştir.

contemporary

ingilizce çağdaş anlamına gelen kelimedir. Ayrıca geçmişte önemli bir olayı aynı anda yaşamış insanlar için de kullanılır. Çağdaş sanat, çağdaş mimari, çağdaş dans gibi kullanımlar yaygındır.

derdim ne kendimle

Kendisine mor leylaklar ve gotik rujlar hediye etmek istediğim çok sevdiğim 11. nesil bir kedidir.

anne carson

Kanadalı şair, denemeci, romancı, eleştirmen, akademisyen, çevirmen. Toronto Üniversitesi'nde Latince ve Yunanca eğitimi görmüş, yüksek lisansını ve doktorasını da bu üniversitede tamamlamıştır. Kocanın Güzelliği, Sesin Cinsiyeti, Kırmızının Biyografisi eserlerinden bazılarıdır. Eserlerinde sık sık yunan mitolojisine atıflarda bulunur. Kocanın Güzelliği kitabında bitmekte olan evliliğini anlatmıştır. Kitabın beşinci bölümünden bir alıntı:

Çoğu eşler gibi kocamı şişirdim Tanrılığa ve orada tuttum.
Kuvvet nedir?
Dostların ya da ailenin itirazları onu pekiştirir olsa olsa.
Annemin onunla ilk karşılaşmasını hatırlıyorum.
Baktığında

okuldan eve getirdiğim bir kitabın birinci sayfasına yazılmış adına
şöyle dedi
kendine X diyen birine güvenmezdim - ve
sesinde bir şey ifşa oldu
bir Babil

girdi aramıza tercüme etmeyi
hiç öğrenemeyeceğimiz
pas tadı
Kehanet. Bütün kehanetleri doğru çıktı annemin
istemeden de olsa.

kız kankanın memelerini bastırarak sarılması

Destekli sütyen giyiyorsa berlin duvarı şakası yapılan durumdur.

türkiyede eşcinsellik vs yabancılarda eşcinsellik

Eşcinselliğin bir tür değil yönelim olduğunu, bu yönelime sahip insanların kafanızda kurduğunuz stereotiplere uyma mecburiyeti olmadığını ve nasıl heteroseksüel bireylerin hepsi aynı şekilde davranmıyorsa eşcinsel bireylerin de hepsinin aynı şekilde davranma zorunluluğunun olmadığını anlamanız gerektiğini gözler önüne seren başlıktır. Hepimiz kendimize çeki düzen verelim, güzellik yarışmalarında derece alalım düşünceside güldürmüştür (bkz: vizyonsuzluk)

coming out

Cinsel yönelimi çevredekilere açıklama eylemidir. "Coming out of the closet" yani "Dolaptan çıkmak" şeklinde kullanımı yaygındır.

110 film

1972 yılında Kodak tarafından 126 format filmin küçük versiyonu olarak piyasaya sunulan ve zamanında oldukça popüler olmuş kutulu bir film çeşididir. Üretimine uzun süre ara verildikten sonra Lomography'nin siyah beyaz bir 110 film üretmesiyle hayata geri dönmüştür. Fotoğraflar büyütüldüğünde kumlu bir görüntü elde edildiğinden çoğu yer banyosunu yapmaz.