bugün

entry'ler (11)

toyota

fiyat/performans/keyif açısından, gerçekten de çok iyi oranlara sahip araç.

albit

Türkiye, cam ve seramik sanayisinde kullanılan Albit'in üretiminde, yılda 3 milyon ton ile 1. sırada yer alır. Yurdumuzdaki Albit yatakları, Batı Anadolu’da, Çine-Milas-Yatağan-Bozdoğan yöresinde, Güneydoğu'da Bitlis ve Kuzeydoğu'da Artvin-Şavşat yöresindedir. Bitlis yöresindeki rezervlerde henüz üretim yapılmamaktadır.

kossou gölü

Fildişi Sahili'nin orta kesimlerinde, Bandama Nehri üzerinde 1973 yılında yapılan Kossou Barajı'nın sularının meydana getirdiği yapay bir göldür. Gölün oluşturulması sırasında yaklaşık 85,000 insan tahliye edilerek başka bölgelere yerleştirilmiştir.

penelope cruz

Javier Bardem ile 14 Temmuz 2010'da evlenmiştir. Vicky Cristina Barcelona filminde En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında da Akademi Ödülü (Oscar) almıştır. 2010'da eski arkadaşı Johnny Depp'in teklifi üzerine Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde filminde Angelica Teach karakterini canlandırır. Javier Bardem ile Leo ve Luna isminde iki çocukları vardır.

gezi parkı eylemleri

Malum medya yuzunden türkiye'nin belki de yarisinin haberi olmamistir. Maalesef.

erkeklerle bakışmak

Turkiye'de çoğunlukla "umit vermek" olarak algılanan eylem. Bakistin mi, tamam, bana yazabilirsin. Ama o is oyle degil tabii. Dikkatli yapilmali.

hiç sevgilisi olmamış erkek

Dini hassasiyeti yuksek insanlarda sikca görülebilen bir durum. Vicdani olarak rahat olamiyorlar genelde. Tam olarak aciklayamiyorum ve anlayamiyorum ama genelde vebale girmek istemiyorlar. Geniş perspektiften bakinca saygi duyulmasi gerekiyormus gibi ama niye kotu tarafindan bakiliyor emin degilim. Her zaman ipnelikle falan ilgisi yok.

irfan değirmenci

Turkiye'nin naif yuzu, komşunun akilli oglu, akli basinda insan. Cogu yeni yetisme gazeteciye örnek olmustur.

arkadaşı olmayan insan

Yalniz olmayi tercih ediyor olabilir. Yalniz insan belki icinde zengindir. Mutlaka buna benzer bir populer söz vardir.

arkadaşı olmayan insan

Yalniz olmayi tercih ediyor olabilir. Yalniz insan belki icinde zengindir. Mutlaka buna benzer bir populer söz vardir.

sakalı bıyığı yeni kestikten sonra göt gibi olmak

Asyali erkekler olarak en buyuk problemlerimizden biri, yuz kaslarimiz guclu degil, cene kemiklerimiz koseli degil, o yuzden sakal bir nevi kamuflajimiz.

Genetigi sansli erkekleri ayri tutmak lazim.