bugün

entry'ler (17)

billy elliot

bana anne sendromu (annem sağ) yaşatması bir yana, dönemsel konumu ve samimiyeti güzel film. sonunun küttedek olması haricinde her açıdan önereceğim samimi ve etkileyici bir film. sınıf olaylarına değinmekle beraber derinlemesine incelememiş ama o dönem ingiltere'sinden bir kesit sunmakta. O şekil.

bukoli

ben bugün idefix siparişim için kendimce risk olarak denedim. hayatıma risk alarak renk bile kattım. yaşa var ol bukoli! şaka bir yana zaman anlamında başarılı bir uygulama. hem seçtiğiniz iş yerine göre akşam geç saatlere kadar gidip kendiniz alabiliyorsunuz (en geç 23:00'a kadar gördüm) böylece evde bekleme derdine son hem de kargodan daha hızlı ulaşıyor. ben sevdim. hayırlı işler borusan. kendisi borusan öncülüğünde bir yapılanmadır. akılcıdır.

bugün ilk dinlenilen şarkı

Gece uyumadan önce dinlenilen son şarkıdır.

Havı Dökülmüş Sevincin

https://www.youtube.com/watch?v=GDtC2m06B7Q

ölmeden önce görmek istediğiniz son kişi

ölmeden değişir inşallah.

hiç ummazdım

ama oldu, bu sonbaharda.
(bkz: sezen aksu - hoşgeldn)

sevilen şarkının vurucu cümlesi

Mehmet Erdem'in yalan şarkısında farklı bir tonda söylediği son cümle niteliğindeki sözüdür: 'duruyorum ben'

Düşerken duramazsın
Susarken anlatamazsın
Belki de ne bileyim ben
Uzaksan duyamazsın
Bıraksam bulamazsın
Nerdeyim biliyorum ben
Yalan ne diyorsam ne duyduysan yalan
Yalan kim ne dediyse ne duyduysan yalan
Bilirsen unutamazsın
Aşikarı saklayamazsın
Kimdeyim arıyorum ben
Solarsan açamazsın
Kurursan damlayamazsın
Belki de kuruyorum ben
Yalan ne diyorsam ne duyduysan yalan
Yalan kim ne dediyse ne duyduysan yalan
Duramaz ki yanan bulamaz ki arar
Duruyorum ben

haremin gözdesi

haremde onlarca kadının arasında padişahın, şehzadenin, harem sahibi 'er kişinin' ilk tercihidir. bunun yarattığı üstünlük kadının haremde söz sahibi olmasına ve diğer cariyelere hükmetmesine kadar varır. geçmişten günümüze sevilen entrikaların ilgi odağındadır ve hatta baş rollerinden biridir. (bkz: hürrem sultan) (bkz: kösem sultan)

çayı kaynar içen tip

dilindeki papillaları kabartmayı göze alan tiptir. bir de farenjiti varsa gözü kara olduğunu söylemek mümkündür.

swatch

renkli ve çeşitli tasarımları bulunan, fiyatları sayesinde yaygın olarak tercih edilen saat markası. swatch saatlerde akrep ve yelkovanın çıkardığı ses uyku ve dikkat kaçıracak düzeyde gürültücüdür. uyumadan önce çekmeceye tıkılasıcadır.

ve sonra dedi ki

"şimdiye kadarki arkadaşlığın için teşekkürler".

asıl ben teşekkür etmeliyim sanıyorum, sayesinde bu sözü aklıma getirip getirip gülüyorum.

ben bu yazıyı ona yazdım

dökülmek için çok erken, duyguları dökmek için nedense hep geç.
sosyal medya sağ olsun eski sevgilinin algı yönetimini ele geçirmemize yarayan bir takım araçlar sunuyor bize. insan bazen de 'stalker' lıktan nasibini almamış bir romantizm ve telepati örneği yaşamak istiyor.

düşündüm ve nabzım hızlandı, bu bile bana yetiyor.

gitme sana muhtacım

bir de Demet Evgar & Serhan Keskin'den dinleyin hatta klibini de izleyin derim.
Zeki Müren'in üzerine gül koklanmaz ama papatya samimiyeti var ikisinde canlarım benim.

alex de souza

heykeli yapılası adam.
zaten yapılmış mıydı?!
kendisi kadar çevirmeni de (samet) tanınır, bilinir olan fenerbahçeli futbolcu.

en yakındaki kitabın yazarı

Tomris Uyar ve Tezer Özlü.
Üst üste.
En üstte de Orhan Veli 'Hoşgör Köftecisi' ödev diye.

yalnız yemek yemek

yenmez ki. yiyeceğin 2 kaşık saçmalığı da ay leyla ile mecnunu mu açsam candy crush mı oynasam derken soğutursun.

alkol

cinsiyetsizdir, bu yüzden daha da güzeldir.

odtü eczacılık bitirip iş bulamamak

bir de bunun odtü hukuktan mezun olan versiyonu vardır ki akıllara ziyandır.