bugün

entry'ler (186)

makyaj yapmadan dışarıya çıkmayan kız

makyaj yapmayı seven kızdır. uyku gözünden aksa bile üşenmez 10 daha dakika erken kalkar ki gidiceği yere geç kalmasın. çünkü makyaj yapmak onun için bir zevktir tıpkı resim yapmak gibi. sadece bunu kağıda değil elindeki türlü değişik boyalarla yüzüne yapar. sabah 8 derslerine insanlar saçlarını taramadan gelirken o anasının nikahından kalkıp geldiği halde kılık kıyafeti saçı makyajı hep düzgün olur. çünkü o kendini öyle sever. beğenmediği yerlerini kendince küçük rötuşlarla kapamak istemesi neden böyle özgüven eksikliği olarak yanlış yorumlanır ve abartılır onu da bi türlü anlayamaz.

no me ensenaste

ispanyolca 'bana öğretmedin'.

olvidame

ispanyolca 'unut beni'.*

ayva çiçek açmış

ayaş yöresine ait hoş bir türkü.

Ayva çiçek açmış yaz mı gelecek
Gönül bu sevdadan vaz mı geçecek
Bana ettiklerin az mı gelecek

Yandım Allah yandım yandırma beni
Derin uykulardan kaldırma beni
Seviyorum diyerek kandırma beni

Ayaş yollarından aştım da geldim
Boyunu boyuma ölçtüm de geldim
Güzeller içinden seçtim de geldim

Ayaş yollarında kervanım mı var
Beni öldürmeye fermanın mı var
Ağlamaya sızlamaya dermanım mı var

elmayi top top yapalim

hendek yöresine ait hoş bir halk türküsü.

Elmayı top top yapalım
Kızlara bahşiş atalım
Kadifeden ceketini dar yapalım
Ne güzel yakışır ince bele

Eğlenelim taze ilen
Altında yelpaze ilen
Ölçelim de o güzelim ince beli
Bir gümüş endâze ilen

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

bonuscard reklamından...
doğrusu-who let the dogs out
anlaşılan-uğur erken kalk kalk *

kordugum olmus bir kabloyu acmaya calismak

düğüm olmuş zincirleri çözmekten daha eğlenceli olmayan eylem.*

purple

namını uzun süredir duyduğum fakat bir türlü tanışma şerefine nail olamayıp, dün gece ki zirve vasıtasıyla tanışıp kaynaştığım sıcakkanlı yazar. nice zirvelere inşalah efenim...

çanakkale

çocukluğumda yazlarımı geçirdiğim, vızır vızır mobilet sesleri, sürü halinde dolaşan sokak köpekleri, sarıçay ın berbat kokusu, dengemi bozacak sertlikte esen rüzgarı, her an yıkıldı yıkılacak gibi duran tahta köprüsü, 'amaaan gül ali' şarkısının mutlaka çaldığı sokak arası düğünleri, akşamları yakınından geçerken bana korkulu anlar yaşatan çingene mahallesi ve at boku kokusuyla hafızama kazınmış; her ne kadar artık değişmiş ve gelişmiş olsa da benim bu şekilde hatırladığım ve sevdiğim, güzel hatıralarımın olduğu memleket yarım.

ankara su yoksa bira icsinler zirvesi

katıldığım ilk zirve olması itibariyle önceleri gayet usturuplu bir biçimde otururken gecenin sonlarına doğru müziğin ritmine kapılıp kendimi deşifre ettiğim, devamının gelmesini dilediğim zirve.

aither

çılgınlar gibi dans ederken çektiği fotoğraflarımızı aleyhimize kullanmayacağını ümit ettiğim * şirin yazar arkadaşımız.

kızların sawyer a bayılma sebepleri

sebep sert yüz hatları ve gamzeleridir efenim.*

auto

ispanyolca, ortaçağda oynanan özellikle isa nın yaşamıyla ilgili dinsel tiyatro oyunu.

gonzalo de berceo

bilinen ilk kastilyalı şairdir. hayatı hakkında çok fazla bilgi bulunmamaktadır. ortaçağın önemli din ve kültür merkezlerinden biri olan san millán de la cogolla manastırında eğitim almıştır.en ilgi çekici eseri, bakire meryemin inananları için yaptığı mucizeleri anlatan los milagros de nuestra señora dır.

iletisimsel sozler

belirli iletişim durumlarında daha çok toplumsal uzlaşıma dayalı durumlarda alışılagelmiş biçimde kullanılan kalıplaşmış sözcük dizileridir.

erkeklerin çıkma teklifini reddetmesi

erkeklerde kızlarda zaman zaman reddeder ve reddedilirler. üstüne daha fazla yorum yapmaya gerek yoktur lakin bu işler böyle yürür.

amerikan filmi replikleri

"hey, biri bana burda neler olduğunu anlatabilir mi acaba?".

erkeklerin güzel kız görünce verdiği tepki

"bunca yıllık nakliyatçıyım böyle kasa görmedim" veya "sütun musun mübarek?!" tarzi beyanlarda bulunmak.

wildcat

ingilizce riskli, sağlam olmayan anlamındada kullanılan kelime.

sigarayı tersten yakmak

genellikle son bir sigaranız kaldığında ve sigara alacak durumda olmadığınız zamanlarda meydana gelen olay.*