bugün

entry'ler (17)

en yaratıcı beddualar

Sarı tuvalet terliği olasıca gibi içten içe acı verici , düşündüren ama yavaş yavaş eriten cümlelerdir.

en yaratıcı küfürler

Tuvalet terliği , sarı mutfak bezi , masadaki kırık uç.

masumiyet karidesi

Masum olma durumunda bulunan ve aksi taktiri ispatlanmadıkça hiç bir zaman suçlu hale gelemeyecek karidestir. Diğertüm karideslerin aksine geceleri hırsızlık ve haneye tecavüz ile apar topar hapse yatırılamaz.

erkeğin kızdan hoşlanmasına rağmen söyleyememesi

Reddedilmeyi kabul edemeyecek şekilde utanmak ya da gurur kaybını göze alamayacak kadar sevmemektir.

evde kalmış kızları evlendirme yolları

Kalabalıkça bir mahallenin içerisine oturup alnına kızım bekar yazmak. Olmadı ağızdan çıkan lafın on saniyede kulağına ulaştığı teyzeyi bulur söylersin yarın olmadan düğün planlarına başlarsın.

kedi seven erkek

Biraz korkulur. Aşırı hayvan seven insanlar asla bir insana sevgi göstermeye ihtiyaç duymazlar. Bu yönden dost olunması zor ama bir o kadarda şefkatli ve sevimli erkeklerdir.

zeki kızların ortak sorunu

Güzel bile olsalar diğer 'kızlar' gibi , seviyesi düşük ya da ağzını yaydıra yaydıra konuşmadıkları için ortamdan dışlanan , çok 'zeki..' erkekler tarafından hoş görülmeyen kız takımıdır. (bkz: Ben)

Üzülmüyoruz.. Benliğimiz için sevilmeyeceksek sevilmeyelim.

oyunbozan

Mor ve Ötesi grubunun en hoş şarkısıdır bana göre. Ayrıca ifade ettiği bir diğer şey kırılgan yüreklere dokunur ki.. Her şeyi mahveden insan türüdür.

"Alnımda yazanlar mı?
Aklımda kalanlar mı?
Oyunbozan mı haklı
Biri söylese.. "

tahammül edilemeyen tipler

En kötüsü.. Homofobikler. Kim ne yaparsa yapsın , sizi ilgilendirmeyen şeyler hakkında sert yorumlarda bulunmayın. Ne olursa olsun kimseye düşman edinecek kadar değer biçmeyin. Hiç bir şeyden de kolay kolay nefret etmeyin.

Ayrıca bir de insanları dış görünüşüyle yargılayan zavallılar. Biz bunlara kısaca 'Tek hücreli Ruhani Zayıflar' diyoruz. içlerinde bir kıskançlık veya kendini beğenmişlik tohumları filizlenirken durduk yere olay şekillendiren dalga geçme unsurlu cümleler söyleyen tiplerdirler. Genellikle beğendikleri insanların yanında daha ezici bir hal alan bu tipler sulak alanda yetişir ve sıcakta beyinleri çalışma yetilerini %90'a kadar kaybeder.

sinir bozan şeyler

Müziği aşkla dinlerken , şarkıyı beğenmeyerek defalarca müzik zevkinize lanet okuyan arkadaş. Amaçsızca çığlık atan çocuk. En kötüsü de sinir krizi geçirirken nedenini unutmaktır.

cennetten kovulmak

Aklımda aniden Fısıltı , Çığlık , Sessizlik ve Final dörtlüsünü canlandıran ve Becca Fitpatrick'i andıran kovulma türüdür. Kanatları kesilen meleğin bir kıza aşık olması kadar benzersiz bir masumiyeti gözler önüne serer.

bankta otururken kucağınıza çıkan kedi

Kucağa aniden atlayan kedinin tende yarattığı yumuşacık his ve 'kucağımda bir tatlı hayvan var' duygusu çok şeye bedeldir. Böyle elin kuyruğuna kayar da , boncuk boncuk gözleri anlamsızca sana bakar. Kıyafetlere pençede geçirse boş zamanına 'beni sev.' diyerek destek olurlar.

aldatılma hissi

Aldatılmayı bırak sevgili olmak bile belli bir olgunluk istiyor. Bence 'Suç hep kadınlarda.' ya da 'erkeklerin hepsi böyle işte..' gibi sözler bir gerçeklik ifade etmiyor. Dünyadaki tek düzgün insan sen isen, senin gibi düşünen biri daha çıkar elbet.

Aldatma eylemi yetersiz sevgiye belkide yetersiz beyine dayanan -kesinlikle- güven sarsan , aldatan kişiyi gözlerden düşüren ve aşağılayan , akıl sağlığı yerinde ise uçuk kaçık sebeplerden yapılan yanlıştır. Şunun üzerinde durulması da gerekiyor ki aldatmak asla bir hata değildir , başlı başına bir yanlıştır. Affı olması yalnızca mantıklı sebepler doğrultusunda mümkündür ki bu da aldatılan kişinin merhamet ve öfke kontrolüne bağlı bir durumdur.

Yapmayın..

alışkanlık halini alan davranışlar

Ne olursa olsun sinir krizi geçirmeye girişimde bulunmak sanırım benim alışkanlığım haline geldi. Canımın istemediği her şeye takılmakta üstüme yoktur..

ben mi annen mi diyen sevgiliye verilecek cevap

Saçmalama hayatım tabi ki sen deyip , gece arkasından bıçak sokmak. Bu soruyu soruyorsa zaten aklı gitmiştir ve bu saatten sonrada bu dünyaya faydası olmaz.

bir çılgınlık yapsan ne yapardın

Bir çılgınlık yapacak olsam gerçekten çılgınca bir şey olsun isterdim. Hakkını vere vere.. Açıkçası uçurumdan atlamak çok hoş olabilirdi. Belkide o sırada bir viskiyi takla atarken içebilirim.

heavy metal

Komşuları üzen, kulak kanatıcı, saygı duyulası sanat. Temeli sert müzik aletleri ile kulağa derinden derinden hoş gelen bir gürültüdür sanırım. Üzerine de eklenen benzersiz sözler. Şahsen ben heavy metal , rock dinlemekten ayrı bir zevk alırım. Özellikle Bring Me The Horizon , Slayer , Megadeth , Metallica ve iron Maiden.. Konseri de çıldırtır insanı , farklı bir hayranlık uyandırır.