bugün

entry'ler (26)

vgode

sözlükte gördüğüm en akıllı yazarlardan biri, ayrıca adıma ilk başlık açan yazar. kendisine belirtmek istiyorum; çok iyi şeyler yazılmayacak orada sayın vgode :D

keşke onun zamanında yaşasaydım denilecek isimler

(bkz: the beatles)

(bkz: janis joplin)

(bkz: the grateful dead)

(bkz: 60 lar)

momo

bu kitap kapitalizmi büyülü bir şekilde özetliyor, tema ve işleyiş biçimi ''dark side'' adlı filme oldukça yakın, biraz daha fazlası var bu kitapta diyebilirim. küçük, büyük herkesin okumasını şiddetle tavsiye ederim. kaç kez okuduğumu hatırlamıyorum bile.

güzel bir başlık bulmak

entry giricem derken, hödüklerin hedelerini görüp başlığın sana girmesidir.

ilkokulda yaz tatilinde kitap okumak

küçük bir yalan söyleyerek, beş yerine yirmi kitap okumaktr böylece çarpım tablosundan kaçmanın kolay olacağını sanıp yanılırsınız.

soluksuz okunan kitabın bitmesi

en sevdiğiniz şeyi kaybetmek gibidir, geçici bir, şimdi nolucak? dumuru yaratır ki; bazen oldukça sağlamdır.

islam iyidir müslüman kötüdür

islamiyeti algılaymamış, kişiler için söylenebilicek sözün yanlış bir genellemesi.

moral bozuklugunun tavan yaptigi anlar

çevrenizde akıllı ve kültürlü insanlar azaldığında, dünyayı embesillerin bastığını farkettiğiniz zaman dilimleri...

sözlüğe takılan kızların genelde çirkin olması

bir arkadaşlık ya da chat programından bahsetseydik söz konusu şahısların tam gün pc. başında, asosyal olma nedenlerinin şahsi bi takım engellerden kaynaklanan güven eksikliği olma ihtimali üzerine konuşabilirdik, fakat cinslerle bir ilgisi olmamaktadır, durum insan dediğimiz varlıkla ilgilidr. sözlük dediğimiz şey; bir arkadaşlık sitesi değil, bilgi paylaşımı için var olan bir araçtır ki insanların görünüşleriyle hiçbir alakası bulunmamakta olup, böyle birşey yoktur! eklemek istiyorum, güzellik; boyanmak ya da giyinmekle ilgili bişey değildir. güzellik herşeyden önce zeka ve kültürle birlikteyse değerlidir.

biz sizi arayacağız

bana sözlükte çaylaklığa nasıl son verileceğine dair yazılanları hatırlatıyor, adeta hazin özeti...

iğrenç bir gün geçirmek için gerekenler

uyku alınmamış, ders vakti yaklaşmış, midenizin tuhaflığı ve yorgunluk yemek yemekten de alıkoymuştur zavallı bedenlerinizi... üstelik derste de başarısız olduğunuz gerçeğiyle yüzyüze gelmiş özgür kılmayı çoğu kez düşündüğünüz ruhlarınız, bedeninize düşman kesilmiştir. gözünüzde sadece bir kış uykusu canlandırırken, sekiz adet derse girer... bişey yiyemez ve uyuyamazsınız... yatağa girdiğinizde de yorgunluktan uyuyamazsınız uzun bir süre... uyursunuz kabus görüp uyanırsınız, üstelik sınavdasınız kabusta... (bkz: bugün)

sabahın erken saatlerine kadar oturma nedenleri

ertesi gün sabahın kör saatlerinde sınav olmasının ve gecenin ikisinden sonra uyusan sabah uyanamıyacağını bilmenin acı gerçeği, uyku özlemiyle yanıp tutuşan bünyeyi dizginlemek beyine düşmektedir, sulanmış zavvallı organ...

bir erkeğe en çok yakışan şey

amerikan futbolu diyorum ben; demeden edemiyorum...

her gün sulu yemek yenilen öğrenci evi

benim evim olmadığı kesin olan yerdir, genelde öğrenci için başındaki kelime hergün olmasa bile yerine, mesela; hafta da bir olsada özlemdir. fakat; okula üniversite mezunu bir eş ve anne olmak için geldiğini söyleyen kişiler için; rutinliği gözle görülmüş, tespit edilmiştir... pilavınkisiyle dans eden yahninin kokusu :/

tony gatlif

yarın derste kendisiyle ilgili sunum yapacağım muhterem yönetmen, senarist, müzisyen... şahsiyet. içlerinde defalarca izlemeye doyulamayan transylvnia, gadjo dilo gibi filmlerin de bulunduğu onsekiz birbirinden güzel film yönetmiş yanısıra birçok alanda sayısız güzel işe imza atmıştır. örnek alınasıdır, sinemayla severek uğraşan kişiler için kısaca.

twilight

opeth şarkısıdır kendisi ayrıca; bir filmdir ki new moon ismiyle ikincisi de bulunmaktadır. film vampir hikayelerine gerçekten farklı bir bakış açısı sunmuştur ki çağdaş vampir dedirtir...

güme gittim gelicem

mükemmel geçti dediğin sınavdan 50 üzerinden 16 aldığını, hocanın eli öpülesi biri olduğunu farkettiğinde, ofisine gitmeden önce söylenebilicek söz. ofisten döneriken de gümbürdedim dememek hoş bir hayal olurdu diye düşündürtebilir...

sırf seviyor diye birisiyle beraber olmak

sevmek her nasıl nedensiz bir eylem ise birlikte olmakta böle olmalıdır diye düşündürten davranış biçimi.

koku hafızası

oluşturduğu duygusal hezeyanlar nedeniyle, sahip olunabilicek en kötü hafıza kanımca.

sensiz olmuyor

Biri üzerine hissedilmesi ardından, acilen toparlanılması gereken hastalık durumunun belirtisi olabilitesi yüksek vaka...