bugün

entry'ler (15)

ikisi bir arada tehlikeli olan şeyler

knight online ve müdavimleri
omurgasız hayvan morfolajisi ve sistematiği dersi ve bu dersi heycanla anlatan proflar.

tuvalete grup halinde gitmek

genellikle seyehatlerde yaşanılan durumdur * birtürlü sıra gelmez ve sende otobüs ha gitti ha gidecek endişesiyle önündekini geçip biran önce tuvalete dalmak isteğiyle yanarsın *

turk ve kurt milliyetciligine karsi olmak

inasnların inançlarına ve olaylardan çıkardıkları sonuçlara saygılı olarak birarada yaşamayı öğrenmektir. karşı çıkacağımız durumlarda kendi doğrularımızı yapılması gereken şekilde, saygıyla, hoşgörüyle, kınamadan uzak yapmamızdır...

pazara miniyle giden kiz

laf atılmasını bilerek ve isteyerek o durumda pazara giden kızdır. pazarcılara belli kılıflar biçildiği ve onlarda bu kılıfı rahatlıkla üzerlerine giydikleri için miniyle giden kızda bir suç olmamasına rağmen suçlu duruma düşmesidir...

sevgilim benden ayrilsin diye beklemek

allahım hep olmasını istediğim bir durum * kişinin artık ''yeteeerrrrr'' dediği fakat bunu bir türlü karşısındakine çeşütli sebeplerden ötürü söyleyemediği durum.

yavuz bingöl

birkere sadece bir kere bile çok yakından sesini dinlemek istediğim adam. onun yüzünü görmek veya ona yakın olmak değil dinlenesi, naif, insanın içine işleyen, insanın sıkıntısını unutturan sesini duymaktır amaç. en keskin şarkıları 'ela gözlüm, bekle buğday tanesi, dam üstüne çul serer, halimi sorma, o yar gelir, tutam yar elinden, bahar gözlüm, baharım sensin, mühür gözlüm, ne sevdiğin belli ne sevmediğin.

makinada opusen cift

şebnem ferahın şarkı söylemesini beklerken sızdığım için göremediğim ama bomba diyebileceğim olayı yaratan kaharamanları görmek için can attığım olay...

aynaya bakarken arkadan bir sey gecmesi

rüyada görüp sabah kalkar kalkmaz aynadan arkanı kontrol etmen.

özlü sözler

seni bulmaktan önce aramak istedim
seni sevmekten önce anlamak istedim
seni bir yaşam boyu değil de,
sana hep yeniden başlamak istedim ÖZDEMiR ASAF

milliyetci selami

ortaokul ve liseli, birtakımda ortaokul ve lise kafasına sahip üniversiteli gençliğin kullandığı sıradanlaşmış, yapmak için yapılan, yapmazsak ayıp olur düşüncesiyle olagelen selamlaşma şekli...

pazar gunleri televizyonda hicbir sey olmamasi

gençlerin siyasetten uzaklaşmasını sağlayan etkenlerden biridir.

chp nin din uzerinden siyaset yapmasi

% 95 i müslüman olan bu ülkede chp ve benzeri partiler din üzerinden siyaset yapsalardı 1960 lardan buyana bir sağ bir sol bir muhafazakar partiler başa gelmezdi.
hem zaten sol partiler, müslam ve vatansever bir ülkede müslümanlığın ve vatan severliğin siyasetini yapmayan yegane partilerdir

cumhuriyet halk partisi

yokluğun içinde varlık olan bir partidir.
deniz baykal çok sevilmesede partinin tabanına bakılması, tabandaki düşüncelerin sağlamlığının değerlendirilmesi gerekir.
hem yıllardır hiç başa gelememiş gibi bir durum söz konusu değil.dsp chp ile aynı kulvarda bir partidir, fikir birliği nettir ve zamanında solda dsp oy aldığı için chp baş olamamıştır, hiç fark eden bir şeyde olmamıştır çünkü yönetim şekli aynıdır.

sosyalizm

cemaatci abi ve ablalarımıza
-bir gün bu ülkeye sosyalizm hakim olacak dediğimizde
-sosyalizm geldiği gün şeraat bu ülkeya hakim olacak diye
aldığımız cevaptır.
sosyalizm ortak üretim, ortak paylaşım, ortak mutluluk, ortak ekmek, ortak iş, ortak aş... yani herşeyin ortaklaşa kullanıldığı herkesin eski türk filmlerindeki kadar mutlu olacağı yönetim şeklidir

durmak yok yola devam

kendi kednilerine gaz vererek, küçücük mahallemizde mahallemizden büyük hoparlörlerle bas bas bağırdıkları, mağaradan çıkma slogan...