bugün

entry'ler (197)

okulda dersine girilen öğrenciye özel ders vermek

Etik olarak doğru olmayan durum. Fakat tam olarak hangi etikten söz ediyoruz? Kimsenin mesleğinde uymadığı bir etik söz konusu. Dersine girdiği öğrenciye özel ders veren öğretmen, hastasından “bıçak parası” adı altında ameliyat için para alan doktor, nitelikli çalışan yerine tanıdık işe alan yönetici... Bu örneklerin sonu yok.

aniden gelen ehonomi çoh eyi deme isteği

Arkasında tuğra olan bir aracınız varsa çok güzel olabilir bence.

evlenilecek kızın son anda alevi olduğunu öğrenmek

Evlenilecek erkeğin geri zekalı olmasını son anda öğrenmekten daha üzücü değildir.

fransız özel harekat vs türk özel harekat

kimin kazanacağını bilemeyeceğimiz karşılaştırmadır. Sonuçta Türkiyede bildiğimiz çok az rehine kurtarma operasyonu var. bunlardan en çok bilineni Çağlayan adliyesindeki savcıyı kurtarma operasyonuydu. onda da kimse sağ kurtulamadı. hatta savcının cesedinde polis kurşunu olduğu iddia edilmişti.

türkiye de felsefenin gelişmeme sebepleri

objektif bakış açısına sahip beyinlerin olmayışıdır. herkes olaylara kendi tarafından bakar ve düşünce savunma olayını abartıp düşmana kale savunur gibi savunuruz. felsefe birçok fikrin sentezinden oluşur. Ülkemizde ise senteze dair yapılan tek şeyin fotosentez olması üzücü bir gerçek.

yves rocher

rimelleri bir harika olan markadır. Fakat şöyle ki göz altı kapatıcısı, eyeliner ve göz kalemi çok çabuk bitiyor. white botanical serisi ise benim favorim. Özellikle cildinde leke olan ya da berrak bi cilt takıntısı olanlar için seriyi öneriyorum. 2 yıldır kullanıyorum ve değiştirmek gibi bir düşüncem hiç olmadı. indirim yakalamak isteyenler için her ayın son günü indirim günüdür.

berkecan isimli gençlerin yakışıklı olması

yakışıklı değil ama p.ç tavırlı oldukları için mazoşist kızlarımızı fazlasıyla çeker. daha bi tane ben insanım diye gezeni görmedim, hepsi olimposta zeusun komşusu gibi geziyor.

mealbox

iş yerimin çekmeköyde olmasından ve yemek arasının 1 saat olmasından dolayı ev yemeği ararken tesadüfen bulduğum mucize. bilen bilir çekmeköyde ev yemeği satan insan gibi bi yer yok. sonra bir gün broşürünü gördüm ve arkadaşları sipariş için ikna ettim. hatta kesin geç gelir aç kalırız diye simit aldık sabahtan. sonra ilk siparişte 3 kişi, 4 kişilik etli sarma menüsünü istedik. yemek geç gelir diye beklerken aaa bi baktık yemek gelmiş. ilk şoku yaşadıktan sonra kutuyu bi açtık yemekler sıcacık ve 4 kişilik değil 6 kişilik... ikinci kez mealboxa aşık olmuşken çöpleri toplarken kutuyu pıt diye kapattık. etrafta gram dağınıklık kalmadı. ama işin özü firma ve yemekleri efsane...

yazarların sempati duyduğu markalar

(bkz: dkny) milyon tane prada olsa, milyon tane michael kors olsa dönüp bakmam. ama Chanel fikrimi değiştirir...

boyu 180 cm den kısa olanlar sözlükten çıksın

Sözlüğün % 70inin sözlüğe bir daha girmemesi ile sonuçlanır.

konuştuğunuz kızın artık size mesaj atmaması

sana çok ısındım dedikten sonra azıtıp bi pot kırmışsındır o yüzden sana yazmıyordur. var böyle ani soğuyan insanlar. ama peşinden koşmanı da istiyor olabilir.

telaffuzu zor kelimeler

(bkz: horoz lojistik) ediliyor da yani horoz lozijistik diye oluyor.

küsülüp barışılan arkadaşla eskisi gibi olamamak

Arkadaşla yeterince samimi olmadığını gösterir. çok yakın arkadaşlar barıştıktan sonra olayda kim suçlu diye düşünmek yerine karşıdaki kişiyi ne kadar üzüp kırdığını düşünür.

en küçük çocuk olmak

30 yaşına da gelseniz daima ailenin sevgi pıtırcığı olmaktır.

utandıran anlar

erkek arkadaşımın hödüklük yapıp garson kızı ağlatması. sonrasında işletme müdürünün gelip onu uyarmasıyla bu durumu öğrenmemiz. gitmeden gidip kızı teselli etmeye çabaladım ama nafile. 15 yaşında ergen kız işte servis kötü 45 dkdır neden çay gelmedi denmesinden ağlaması da ayrı dert...

ice tea şeftali

liptondan başka markaların şeker miktarını abarttığını düşündüğüm ve kesinlikle icmediğim mucizevi içecek. kolayla yan yana koyun tereddütsüz onu seçerim. öyle bir sevgi var içimde ona karşı ama bu aralar hiçbir markette bulamıyoruz. ayıp ediyorsunuz sayın yetkililer...

çilek kokusu

dizideki kızın iticilikte level atladığı yaz dizisi. erkek cidden tamam iyidir hoştur ama* kız nedir öyle ya? fragmanları bile leş.

annenin yaptığı yemeği suratına fırlatmak

annenin tabağı g.tüne sokmasıyla sonuçlanacak eylemdir. swh.

1 60 boyuyla tango yapan kız

tango oynayan kız olarak tarihe geçen kişidir. helal olsun tango oynuyor bi kere boru mu bu? bence bu kızla evlenilir hatta ev, arsa, araba ne varsa ona verilir. tango oynayan kızla olur gençler.

hakan hepcan

allah belamızı vermek için dönem dönem bize böyle musibetler yolluyor sanırım. kafasında bardak kıran caner, çikita muz ajdar ve son olarak hakan hepcandır. bi insan mu kadar mı itici olur...