bugün

entry'ler (16)

4 mayıs 2021 anadolu efes real madrid maçı

ömrümden ömür gitti ama simonun mucize üçlüğü ve chris singletonun harika bir maç çıkarmasıyla final foura çıktık. bu sene bu takım şampiyon o-la-cak

aç denilen milletin akın akın bodruma gitmesi

zengin kesim gider tabi para bok aç denilen millet evinde survivor izliyor.

24 yaşında olup hayattan nefret etmek

t:türkiyede yaşayan gençlerin birçoğunun sorunu

kadınlar yakışıklılığa değil zekaya bakıyor

hayatımda duyduğum en büyük yalandır. kadınlar zeki erkekle sadece arkadaş olur yakışıklı ve parası olan erkekle evlenir.

ülkemde mini etekli kadın görmek istemiyorum

madem görmek istemiyorsun (bkz: yallah arabistana)

turizmde ne olursan ol yine gel dönemi

bir de şimdi bazı ülke vatandaşlarına ülke girişinde test muafiyeti gelmiş. her gün artık daha fazla saçmalayamazlar diyorum ama yine saçmalamayı başarıyorlar. türkiyede 'insanlar can verir turizmi yaşatmak için'

aynı anda birden fazla kızı idare eden erkek

adam değildir.

vaka sayısının giderek düşmesi

düşmesi ifadesi yanlış olmuş düşürülmesi desek daha doğru olur ;)

böyle giyinirsen biz de bakarız diyen yaşlı adam

adam haklı diyenler olmuş neresi haklı nefsine hakim olacaksın kardeşim insanlar istediği gibi giyinir bakmayacaksın kafanı çevireceksin çok mu rahatsız oldun bulunduğun ortamdan ayrılacaksın.

17 günlük tam kapanma

tam kapanma mı ? ben hariç herkes dışarıda böyle tam kapanmamı olur.
(bkz: tam kapanma yersen)

diyot

t: diyot elektrik akımının yalnızca bir yönde geçişine izin veren yarı iletken maddelerden yapılmış iki uçlu bir devre elemanıdır.

mutualizm

t: farklı türden iki canlının karşılıklı yardımlaşarak her iki tarafa da yarar sağlamasına dayalı olan bir ortak yaşam biçimidir. örnek olarak ise arılar ve çiçekler verilebilir. arılar bal yaparken çiçeklerin üremesi sağlanır bu ilişkide.

şahika

t: doruk(zirve) anlamına gelen kadın ismidir.

nikbin

t:iyimser her şeyi iyi tarafından gören insanlara denir.

ramazan

t: ramaz kelimesi yanmak manasına gelir. bu aya ramazan denmesinin bir sebebi de bu ayın günahları yakıyor olmasıdır.

kovalent bağ

t: ametal atomları arasında elektron ortaklaşması ile oluşan güçlü bağlardır. aynı cins atomlar arasında ise apolar farklı atomlar arasında ise polar kovalent bağ oluşur.