bugün

entry'ler (10)

yıldızlara bakarak uyumak

yalnız yaptığında ayrı senin için anlamı olan biriyle yaptığında ayrı bir hazzı olan eylemdir.

bir kadınla beraber 50 yıl yaşamanın anlamsızlığı

bir kadınla 50 yıl yaşayabilmişsen eğer bu anlamsız bir şey değildir senin için. hayır kim 50 yılını anlamsız bir şey uğruna harcasın. bu denilen her yiğidin harcı değildir ayrıca.

osmanlı zihniyeti

bir çok kültürü içeren ama kendine has olan bir kültürdür. din etkisini göstermektedir tabi.

hiç tanımadığın biriyle dertleşmek

senin yaşamın hakkında hiç bir şey bilmeyen bir insanın seni dinlemesi olur bu dertleşmek olmaz. dertleşmek dediğin karşılıklı olur tabi sen de onu dinlersen dertleşmiş olursunuz ama objektif bakılır konuya

ege ile doğu bölgeleri arasındaki farklar

yemek kültürü, yaşam tarzı, yer şekilleri, iklimi vs. farklı olabilir fakat sonuç olarak insan her yerde insandır bölgeler bunu değiştiremez.

yengeç burcu erkeğine önyargıya yaklaşmak

böyle birini tanıdım ve ön yargıyla yaklaşmamıştım ama cidden tuhaf bir adamdı. genelleme yapmak doğru değil tabi. kendilerini çok iyi saklıyorlar kalplerine ulaşmak biraz zor sanırım.

boka saran geyikler

erkeklerin sıkça yaptığı geyikler sanmayın ki kızlar yapmıyor. erkeklerin yanında yapmıyorlar tabi kendini bilen.

öf sıkıldımla yo sıkılmadım arasında süren hayat

bu aslında karasız ve dengesiz kişiliğe sahip insanların sık yaşadığı bir durumdur. bunun dışında aslında böyle kişiliğe sahip olmayıp bazı dönemlerde böyle olan insanlarda vardır örneğin birinden hoşlanıyorsunuz size mesaj atsın, instagramda fotoğrafınızı beğensin istiyorsunuz ama o ne mesaj atıyor ne başka bir girişimde bulunuyor işte bu öf sıkıldım biraz zaman geçiyr siz yatışıyorsunuz diyorsunuz ki boşver ya takmayayım kafama artık ama yalan tabi bu da yo sıkılmadım oluyor işte.

kulaklikla metal muzik dinleyip kitap okuyan insan

kesinlikle kitapla ilgilenmeyen o an kafasında başka bir sorunla boğuşan insan tipidir. kitap rahatsız edilmemek için bir kalkandır.

öğretmen maaşı

öğretmen maaşından o kadar öğretmenin muzdarip olması meblanın yetersiz oluşun kanıtlıyor aslında birde şu kpss ve atanma olayı var am oralara girmeyelim hiç .