bugün

entry'ler (1)

cerrahpaşa tıp fakültesi

fakültemdir.
malum salgın dönemindeyse gerçekten çok iyi iş çıkarmıştır.
kesinlikle hocalarımın bilgilerine ve işlerine yorum yapmak haddime değildir ancak beni ve diğer öğrencilerinin çoğunun canını sıkan olayları buraya yazıp yeni yerleşeceklere bir bilgilendirme yapmak ve sıkıntılarımı artık biryerlere yazarak kurtulmak istedim.

istanbul üniversitesi bölündükten sonra cerrahpaşa'ya kalan o yerleşkeler avcılar ve büyükçekmecede bulunmaktadır ancak bu fakülte fatihtedir yani es kaza rektörlükle bir işiniz olursa yahut hazırlığa kalırsanız ciddi bir yol probleminiz var.
okul binaları çok eski olduğundan yeniden yapılanıyor. yapılan protestolarla bu mevcut yerinde gerçekleşiyor olsa da tarihi yarımada içerisinde olduğundan yıkılan binaların altında uzun süren arkeolojik kazılar sürmekte ve süreç uzadıkça uzamakta emekliliğine 10 yıl olan hocalar bile biz yeni cerrahpaşa'yı göremeyiz diyorlar.
ctf'de her ders kurulunun kendi ara sınav ve bitirme sınavları bulunur ancak bu ara sınav ara sınav değildir kurulun sonunda herhangi bir konu sınıflandırması olmaksızın bitirme sınavıyla aynı içerikte yapılır. üstelik nedense bu aynı sınavın arasında aylar bulunabilir ve aynı şeylere bir dah bir daha bir daha çalışmak adamı çileden çıkartır. yine bu durum beni deli ettiğinden tüm arkadaşlarım bitirmişken bizim temmuzun son haftasına kadar devam etmemizin saçmalığına katlanmak zor geliyor bir şey dediğinizde de biz öyle münasip gördük diyorlar. temel bilimler ve klinik arasındaki çekişme hikayesinde yanan biz oluyoruz.
of bıktım be.
oy seni cerrahpaşa sokam seni yazan kafama...