bugün

entry'ler (249)

bekarlık vergisi

Ali ağaoğlu yine bir şekilde yırtar vergi falan vermez.

insanı yoran şeyler

Büyümek.

ali koç

Fatih Terim ve Galatasaray kompleksi yüzünden ne yapacağını şaşırmış kişi. işin ilginç yanı kimse kaale almıyor kendisini. Bu yüzden daha da sinirleniyor ve gözümüzde giderek küçülüyor.

kadınların götünü başını açma merakı

klasik yobaz kiskancligidir. hayatinin hic bir donemin de o sekilde giyinmis insanlar onun yaninda olamamistir, onunla muhattap bile olmamistir. benim yaninda neden boyle birisi olmuyor diye kudurur durur. kendi abazanligini bastiramadigi icin "sort giyme kotu oluyorum ben boyle zavalli bir insanim" demenin baska bir yolu da budur.

samsung galaxy s7 edge

telefonu almadan önce uzunca bir süre araştırdım, alalı 1 ay oldu beklentilerim ve karşıladıklarını yazayım.

benim için 3 özellik çok önemli, hız-batarya-ergonomi

hız konusunda beklentimi rahatlıkla karşıladı. çok fazla oyun oynayan birisi değilim bir kaç oyun indirdim ve gayet iyi olduğunu test ettim.

batarya günümüzün en önemli konusu olmaya hızla ilerliyor. 3600 mAh batarya oldukça yeterli. telefon %50 şarja kadar normal seviyede düşüyor ama %50 den sonra batarya bitmiyor sanki. şöyle açıklayım sabah 9 da şarjdan aldığım cihazı gece 12 de %10 seviyelerinde şarja takıyorum.

ergonomi konusuna gelince cihazı kılıfsız kullanmanız imkansıza yakın. elinizden kayabilir. spigen'nin bu telefon için ürettiği 10'a yakın kılıfı var. videoları var hangisi kafanıza yatarsa onu alın. ekran koruyucusunu da spigen'den aldım ve şimdilik bir sıkıntısını yaşamadım. kavisli ekran çok hoş. edge ekran büyük kolaylık. benim gibi telefonunuzda çok fazla app var ise çok işe yarıyor.

ön kamera hoşuma gitmedi. çektiğiniz fotoğraflarda yüzünüze photoshop uygulamış gibi oluyor. sivilceleri falan siliyor ve bu yapaylık katıyor bence.

arka kamerasına söylenecek söz yok. odaklaması harika ve çok hızlı, düşük ışıkta ise rakipsiz.

ısınma problemi ile karşılaşmadım. telefonu gün içerisinde aktif şekilde kullanmaktayım ve bir sorunla karşılaşmadım.

şimdilik beklentimi karşıladı. bir de 5,5 inch ekran olması çok güzel. izlediğiniz bir video da sizi fazlasıyla tatmin ediyor.

ilk izlenimlerim bunlar, ilerleyen zamanlarda daha ayrıntılı yazarım.

edit1: ön kamerada cilt tonu ayarını 0 yaptığınızda o yapaylık kalmıyormuş. uyaranlara teşekkürler.

tecavüzlerin artmasının tek sebebi kadınlardır

Daha 9 yaşındayken…

Önce öz babası tecavüz etti.

Annesi tarafından başkalarıyla da ilişkiye zorlandı.

Yıllarca sakladı.

Ta ki…

29 Ekim 2007 sabaha karşı saat 3’te sığındığı Dadaşkent Polis Merkezi’nde başladı yaşadıklarını anlatmaya.

15 yaşında bir kız çocuğuydu. Kendisine yıllar içinde tecavüz eden 84 kişinin isimlerini teker teker söyledi.

Devlete güvenmişti; bundandır ki, başına gelecekleri tahmin edemezdi.

Adı S.Ö. idi.

http://odatv.com/bu-isi-y...yluyorsun-0603161200.html

Devamını bu linkten oku şeref yoksunu insan, yüreğin vicdanın yetiyorsa oku. okuyacak götün yoksa, o s.kinle çalışan beynini kapat. haysiyetsiz insan.

kitap okuyorum öyleyse kendimi bir bok sanmalıyım

Sen okuma lan ayi.

fernando muslera nın tottenham a transferi

Zamaninda taptiklari adamlar (tuncay-anelka) arkasina bakmadan ingiltereye gitmislerdir. Ki totenham ikisinin takimindan da 3 gomlek ustundur. Neyse sen bu kafayla devam canim bir ise yaramiyor zaten.

metroda kitap okuyan özenti yavşak

Okumayi "ali ata bak" ile birakmis zihniyetin dusuncesidir. Duydugunu on misli ile baskasina aktarir, hurafelerle yasar, tum gun tv izler, calistigi yerde isten nasil kaytaririm dusuncesiyle hareket eder, gelmis burada bunlari yapmayan insani elestirir. Memlekette bu koyunlardan cok var. isin aci yani da bu.

cübbeli ahmet hoca vs caner taslaman

Ulan bu cubbeliyi millet alim saniyor. Adam ruslara cakar, cikip ahirette benim cemaatimdem oldugunuzu soylerseniz cehenneme girmezsiniz diyen adam mi alim. Soytarinin onde gideni adam.

bayrampaşa teröristlerinin cesetleri

Oglum nasil bir kafa var bu geri zekalilarda aklim hayalim almiyor. Embesil cikmis fetosun polisleri oldurdu aceba su mu var bu mu var. senin tasidigin o beynini mikeyim emi. Bu nasil bi koyun surusu allahim. Yolda yururken yere dusse pezevenk onu bile fetos ipnesine baglayacak.

okunması gereken kitaplar

Fransiz Tegmenin Kadini.

türkiye den siktir olup gitmek isteyen yazarlar

Bu ulke kendini padisah sanan picin ve got yalayicilarinin olmayacak asla. O serefsizlerin istegi de zaten bu. Onun icin bu ulkeyi terk etmek degil, o serefsizleri bu ulkeden kovmaktir asil istek. Kacacak yerleri kalmayana kadar bu ipnelerin hep karsisinda olacagim. Bu memleket bu kafasini sktiklerime birakilamayacak kadar degerli a dostlar.

komik kız isimleri

Universiteden arkadasimin soy ismi acaipti.

Filiz elligram.

english home

dun gebze center subesinde butun urunlerde P indirim vardi. kiz arkadasimla bir seyler bakmaya gittik ceyizlik falan. bir calisana yorgan fiyatini sorduk o da emin degilim ama x fiyatti galiba dedi. biz de tesekkur ettik alisverisimize devam ettik. aradan 5 dakika gecti ve o calisan bizi o mahseri kalabalikta bulup beyfendi yorganin fiyati x mis dedi. yaklasik 7 yildir hizmet sektorunde yoneticilik yapiyorum bu tarz calisma arkadaslarina cok az rastladim. kendisine cok tesekkur ettim ve yorgani almaya karar verdik. basit bir sey gibi gelebilir ama emin olun hic basit degil. o kalabalikta gunun o saatinde enerjinin bittigi anda o ilgiyi gostermek cok zor bir davranistir. guzel seylerde olmuyor degil, umidinizi kaybetmeyin etrafimizda belli etmeselerde iyi insanlar var.

neden olduğun yerdesin

Sevdigim insanin pesine geldim buraya. Pismanmiyim asla. Mutlumuyum evet. Her sey kesin mi? Malesef.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Bu ara hayat nasil gidiyor tam farkinda degilim. Guzel olaylar var. gelecegi daha net goruyorum ama nedense icimde kiyida kosede duran sikintilar var. sebebi ney onu da bilmiyorum. Midenizde hafif bir agri olurya nedenini bilmezsiniz aynen oyle. Hayra cikar insallah.

uyumamak için sebepler

Calistiginiz is yerinin boyanmasi tabi kurumsallik bunu gerektirir. Sana sormadan plan yapar ve sabaha kadar beklemeni ister. Yasasin kapitalizm.

ferhat göçer

kendisini hiç sevmem ama "yıllarım gitti" parçası çok etkilemiştir beni. allah bu şarkıyı dinleyip üzülecek kadar kimseye acı yaşatmasın.

yazarların şu anki kafalarının tek cümlelik tarifi

Belirsizlik.