bugün

entry'ler (48)

hala dine inanan insan

"Zaman olmuş bilmem kaç hala dine inanan insan"= ateist kivranmalari,
Kendinden emin olmadigi gibi baskalarina çamur atma çabaları

hala dine inanan insan

--spoiler--
Hala dine inanan insan
--spoiler--

Buyrun biri benim. Bundan da gurur duyuyorum. Beni yaratan Allah'a tabiki inanıyorum. Ayrıca, bunu zamana bağlıyanlara şunu demek isterim: dinsizlik modernlik değildir, tarihi islam'dan daha eskidir.

dinlerin uydurma olduğu gerçeği

"gerçeği" ibaresiyle dinleri uydurma haline getirme çabası...
O sizin düşünceniz herkesin değil.

oruç tutmanın saçma olması

insan nefsinin azgınlığıni terbiye eder. Daha bilinmedik bir çok sağlık faydaları var.

allah bana niye hidayet vermedi

Rahmân ve Rahîm olan Allah´ın adıyla
Sen af yolunu tut, iyiliği emret, cahillerden yüz çevir. ﴾199﴿ Eğer şeytandan bir kışkırtma seni dürterse, hemen Allah'a sığın. Şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir. ﴾200﴿ Şüphe yok ki Allah'a karşı gelmekten sakınanlar, kendilerine şeytandan bir vesvese dokunduğu zaman iyice düşünürler (derhal Allah'ı hatırlarlar da) sonra hemen gözlerini açarlar. ﴾201﴿A'râf Sûresi

allah ın en büyük hatası

Bismillahirrahmânirrahîm
Bilmeyenler, "Allah bizimle konuşsa, ya da bize bir mucize gelse ya!" derler. Bunlardan öncekiler de tıpkı böyle, bunların dedikleri gibi demişti. Onların kalpleri (anlayışları) birbirine benziyor. Biz âyetleri, kesin olarak inanacak bir toplum için açıkladık.Bakara : 118

(Ey Muhammed!) Onlar (iman etmek için) ancak kendilerine meleklerin gelmesini veya Rabbi'nin gelmesini ya da Rabbinin bazı âyetlerinin gelmesini mi gözlüyorlar? Rabbi'nin âyetlerinden bazısı geldiği gün, daha önce iman etmemiş veya imanında bir hayır kazanmamış olan bir kimseye (o günki) imanı fayda vermez. De ki: "Siz bekleyin. Şüphesiz biz de bekliyoruz."
En'âm : 158

allah ın en büyük hatası

Allah asla hata yapmaz. Ama aciz kullar onun hikmetini anlayamayabilir.

change org ezan sesi kısılsın kampanyası

Ezan islam'dan önce bile varmış. Firavun Akenaton'nun Allah için yazdığı şiir neredeyse ezanla aynı;

Akenaton'un şiiri:
Tanrı uludur, birdir, tektir
ondan başkası yoktur.
Bir tanedir,
o’dur her varlığı yaratan,
bir ruhtur tanrı, görünmeyen bir ruh,
ta başlangıçta vardı tanrı,
tek varlıktı o.
Hiç birşey yokken o vardı.
Herşeyi o yarattı,
ezelden beri süregelen varlığı,
ebediyete kadar sürecek,
gizlidir tanrı, kimse görmemiştir onu.
insanlara ve yarattıklarına sır kalır her zaman.
Kaynak:https://arkaguverte.com/n...or-bizim-inancimiza-74101

sıcak şarap ve salçaya bulanmış ciğeri kızartmak

nimeti mundar etmektir.

güzellik yarışması

modern cariye pazarı. en acısı ise insanların buna kendi isteğiyle girmesi. ayrıca, güzellik insanın kendi elinde olan bir şey değildir ki, bununla niye yarışılıyor?

din

hak dine inanmak ve ona göre yaşamak insanın tabiatında vardır. ama şeytan ve yandaşlarına göre din bir afyondur, insanları uyuşturur, miskinleştirir.
kaynak: https://www.yeniakit.com....lari-nelerdir-139742.html

ankara güzellikleri

samanpazarı, ulus, hacıbayram

kürtlere duyulan nefret

pkk yı kuranların istediği ve hedeflediği şeylerden biridir bence. Ama kurunun yanında yaşı yakmamak gerekir olsa gerek.

intihar etmeyi düşünmek

intihar etmek dünyada hiç bir şeyi düzeltmeyeceği gibi, ahirette de cehenneme gitmek var. yani çare değil.

ahmet kaya

pkk sempatizanı şarkıcı.

edit: eksileyen arkadaş "vallahi apoyu özledim" dediğini unuttunuz herhalde.

gariban kesimin namusa fazla anlam yüklemesi

namusa önem vermek illaki cinayet işlemeyi gerektirmez. Bunu cinayetle eş anlamlı tutmak anlamsız.

tanrı nın doğum günü

Bana göre; kitabın yazarı bakmış islam dini hoşuna gitmiyor, yeni din icat edeyim, hem batılıların hoşuna gitsin, hem Atatürkçülerin hoşuna gitsin demiş. Kendisini de mehdi ilan etmiş. bir bakıma zamanımızın "samirisi" (bkz: samiri) diyeceğim bozguncu adam tarafından yazılan kitap.

kürt de olsa o da insandır

tabii ki herkes insandır. "olsa" ve "da" eki gereksiz.

70 yaşındaki haline bir şey söyle

hayatını ne boş şeylere harcadın.

hadi allahınız korusun bakayım sizi depremden

diyene asıl seni kim koruyacak denir.