bugün

entry'ler (122)

ersan ilyasova

jeremy lin için götünden istatistik uyduran uzakdoğu yalayıcısı amerikan medyasının sikine takmadığı basketbol insanımız. çekik gözse çekik göz , istatistikse istatistik amına koyim . jeremy lininin son 2 maçtaki asist öncesini pas ortalamasını çıkartıp kobeyle kıyaslayan amcaların , ersan'ın vesikalık fotoğrafını bile anasayfaya koymaması manidar tabi .

leyla ile mecnun

--spoiler--

23 bölüm tam anlamıyla dizinin en boktan bölümüdür . bölümün sonuna kadar bir şekilde dayandım ama o nasıl bir finaldir allah aşkına ? insan öyle tırt bi sebepten kafasına sıkar mı hiç ? hadi o sıktı diyelim , arkadaş insan bi gider bakar ne oldu diye . ismail abim arkasını dönüp gidiyor . bi de bu sahneden etkilenen arkadaşları gördükçe bi garip oluyorum . gözleri dolan , yaşama amacını sorgulayanlar falan var . yok eğer bunu da absürt komedi klişesiyle savunuyorsanız kendi içinizde ,e yapacak bir şey yok o zaman ...

hasılı;bu güne kadar bir çok durağan bölüm olduydu ve ben hepsinden ayrı bir keyif almıştım ama 23. bölüm bildiğin bok

--spoiler--

not : diziyi ilk bölümünden itibaren güncel bir şekilde takip eden biriyim.öyle eş dost tavsiyesiyle izleyip bok atmıyorum yani .

master league

sozluk yazarlarimizin genc yetenek aramaktansa yildiz futbolculara yonelme egilimlerini gozler onune seren oyun modu . messiye ronaldoya para dokeceginize yapmaniz gereken seyler sunlar :

- besiktasi al
- sag ve sol beke santon ve armand traoreyi , stopere de alt yapidan palmieriyi al
- orta sahaya hamsiki koy
-ileriye de balotelli ve gyan asamoahi al ...

Yaklasik 4-5 sezon sonra :

- cenk gonen : 92
- santon:100
-armand traore:100
-palmieri:104
-ersan : 88
-fernandes :95
-hamsik : 90
-quaresma : 94
-onur bayramoglu : 87
-gyan : 88
-balotelli : 104 ...

2-3 sezon sonra da quaresma duser digerleri tavan yapar ...

joffrey baratheon

batman begins izlerken bile karşınıza çıkan ensest piçi .

bokoma

kendimi gerizekalı gibi hissetmeme sebebiyet veren zımbırtı . arkadaş niye milleti şekilden şekile sokan bu şey benim sadece kafamı kaşıyor ? var mıdır bunun bir püf noktası ? bi el atıverin be hayrına ..

ibrahim üzülmez

(#10820116)

bernd schuster

o değil de bugün öğrendik ki ankaragücü maçındaki üzülmez-ismail değişikliğini farklı sebeplerden ötürü yapmış schuster dayı . yani şu kavga olayı olmasa o ikinci yarıdaki oyun olmayacaktı . demek ki neymiş , ligde istediğimiz sonuca ulaşmak için nobre ve oleryonun arasını bozmak lazımmış . bi el atın da şu sevenleri ayıralım be ...

ben wallace

an itibariyle kendini aşan güzel insan .

edit : tümden sıçtık beyler , adam üçlük attı . şimdi sakin olun ve en yakınınızda kim varsa ondan başlayarak herkesle helalleşin . dünyanın sonu yakındır .

semih erden

nba muhabiri john schuhmann kendisi hakkında şöyle demiş :

" the celtics have a pretty good post passer in erden. he had three assists in this game, and two of them were pretty slick. one was a touch pass from the high post to ilyasova in the corner for a three. the other was a high-low dish to savas for a layup. "

yani dayı diyor ki ; boston celtic'in nur topu gibi pasör uzunu var artık . yaptığı 3 asisten 2'si oldukça seksiydi , sarsılarak boşaldım ..

her ne kadar biz boston'un hayvanımsı pota altı rotasyonunda süre alamayacağını düşünsek de elin amerikalısı adamımızda ki pas yeteneğini görmüş ve bunun boston için güzel bir haber olduğunu belirtmiş . yani bu demek oluyor ki semih düşündüğümüzden daha fazla süre alabilir ve işler yolunda giderse nba'de kalıcı olabilir . ama bunun için öğrenmeye açık olması ve de o'neal'lardan ve garnetten birşeyler kapmaya çalışması gerekiyor .

semih erden

hücum anlamında yetenekleri kısıtlı olmasına rağmen fırsat bulduğu anda direk smaç basmaya odaklanması , şahsım tarafından takdirle karşılanan basketbol insanı . bugüne kadar milli takımımız guardından pivotuna hep garanti oynamayı sevdi . ibrahim kutluay bomboş giderken turnike bıraktı , mehmet okur pota aldında aldığı mükemmel pası panyaya çarptırarak sayı yaptı . ama yeni jenerasyonun temsilcileri olan semih erden ve ömer aşık eskilerden tamamen farklı olarak en ufak fırsatı buldukları anda smacı düşünüyorlar . hem seyir zevkini arttırıyorlar hem de rakibin moralini bozuyorlar . son yunanistan maçını düşünelim mesela ; ersan'ın olağanüstü üçlük yüzdesinin yanı sıra semih ve ömer'in smaçla tamamladıkları basket faullerdi maçı koparan . hangimiz yerimizden zıplamadı o smaçlardan sonra . dolayısıyla her ne kadar yetenekleri kısıtlı olsa da , arada bir yaptığı saçma sapan hareketlerle saç baş yoldursa da ; içinden geldiği gibi oynayan ve hem kendisine hem de bizlere bu oyundan zevk aldıran , bizden biri bu semih erden ...

ismail köybaşı

goal.com sitesinde maç sonu puanı olarak kendisine 10 üzerinden 7 verilmiş topçu . şöyle de bir açıklama yapmışlar :

" supported arda well and made an excellent break down the left, which led to turkey's equaliser. the besiktas man looks to have a bright future for the national team."

yani diyorlar ki ; bu gidişle deli iboyu bi 5 sene daha kesemez , bonservisi de 5.5 milyon etmez . şaka lan şaka , iyi oynadı geleceği parlak demişler .

şahsi kanaatim kendine güveni geldikçe defanstaki hataları daha az göze çarpacak ve zaten kendinde var olan hücum özellikleriyle beraber komple bir sol bek olacak inşallah . gerçi defans zaafiyeti sadece kendine güvenle çözülebilecek birşey değil ama şu an için kazanacağı o güven duygusu belli bir aşama kaydetmesini sağlar .

ha bu arada diğer topçularımıza verilen puanlar ve açıklamalar için buyrun :

http://www.goal.com/en/ma...vs-belgium/player-ratings

ricardo andrade quaresma bernardo

gecenin şu saatinde türkiyede binlerce kişiye 03 eylül 2010 portekiz kıbrıs maçı izletebilen futbol insanı . ne zamandır böyle heyecanlanmamıştık lan ....

robson de souza robinho

büyük ihtimalle en fazla 2 sene sonra yine kendine kulüp aramaya başlayacak ve basınımız tarafından yine türkiyeye getirilmeye çalışılacak futbolcu . yalnız bu sefer denemediği lig kalmadığı için " türkiye ligine saygım var ama kariyerimi isveç ya da finlandiya'da sürdürmek istiyorum " gibi bir beyanat vermediği sürece türkiye'ye gelme ihtimali bugünkünden çok daha fazla olacaktır . ama o zaman piyasada ne guti kalır ne de quaresma , dolayısıyla gelsen de bi boka yaraman robi ...

robson de souza robinho

yabancı basında söylenilene göre şu sıra milano'daymış ve sağlık konrolünden geçip imzayı atacakmış milan'a . ama unutmayın resmi sitede görmeden inanmıyoruz , allah utandırmasın .

matias emilio delgado

haber1903'ün haberine göre keita gibi ayrılmayı kendisi istemiş futbolcu . büyük bir aşkla oynamak isterken ve de ondan önce gönderilmesi gereken sürüyle yabancı varken bu adamın gönderilmesi çok kötü olurdu . doğru pozisyonda oynatılarak çok iyi verim alınabilirdi . ama madem ki kendisi istemiş gitmeyi, bize kasımpaşaya attığı golü hatırlayıp yolun açık olsun demek düşer .keşke gitmek istemeseydi de onun yerine tabatayı gönderselerdi . uzun saçlarıyla yedek kulübesinde otursaydı , arada bi ısınsaydı , guti çıkınca sahadaki karizmatik futbolcu eksiğini tamamlasaydı ; ama gitmeseydi ...

young boys a elenen fenerbahçe

türk basınında önümüzdeki 2 ay süresince kullanılacak olan isim tamlaması . sırf isminin garipliğinden dolayı aşina olduğumuz bu isviçre takımı bir anda hayatımızın içine o kadar girdi ki onsuz fenerbahçe yorumlanamaz , aziz yıldırım transfer yapamaz , uğurcuk oynatamaz oldu . fenerbahçede meydana gelen her olay bu takımla ilişkilendirildi , daha da kötüsü senden benden farklı birşey bilmeyen spor yorumcuları güya senden benden daha iyi bilir oldular bu oyunu . barcelona değil young boys örnek gösterilmeye başlandı . tersi bir durumda bi allahın kulu young boys'u eleyen fenerbahçe demeyecekti . kimse fenerbahçenin oyun sisteminin tıkır tıkır işlediğini , futbol okullarında ders olarak okutulması gerektiğini söylemeyecekti . bir beşiktaşlı olarak fenerin elenmesinde parmağı olan herkese söverim bundan sonra . spor kültürümüzün içine ettiniz . genç oğlanlar kovalasın sizi .

bu tamlamanın yakın arkadaşları için :

(bkz: transferin flaş takımı beşiktaş)
(bkz: son şampiyon bursaspor)
(bkz: transfer arayışlarını sürdüren sarı kırmızılı ekip)

emmanuel adebayor

bir beşiktaşlı olarak zerre inanmıyorum geleceğine ama klubün vizyonunu göstermesi açısından önemli bir oyuncu . bugün çıkan haberlerden anlaşılacağı üzere en azından kendisi için girişimde bulunmuş . büyük ihtimalle sikine bile takmayacaktır bizi ama bu ve bunun gibi bir çok girişim sayesinde yeni tabataları transfer etmekten kurtulacağız inşallah .

çarşı nın referandum cevabı

bana tuttuğum takımı sorgulatan açıklamadır . şimdi ben referanduma evet diyorum diye gerçek beşiktaşlı değil miyim ? ya da bütün beşiktaşlılar referanduma hayır diyor da benim haberim mi yok ? niye beni ve benim gibi birsürü beşiktaşlıyı dışarıda tutuyorsunuz? yunus katliamına karşısındır , ırkçılığa karşısındır amenna . bu ikisine karşı olmayan adam değildir zaten . ama insanların farklı düşüncelere sahip olduğu bir konuda nasıl böyle kesin bir karar verebiliyorsunuz anlamak güç . ha desen ki bu bir grubun görüşüdür tüm beşiktaşlıları bağlamaz , e yarram madem öyle neden bu kadar sahiplendiniz bu takımı . neden beşiktaş = çarşı yaptınız . madem her düşünceden insanı sahiplenmeyecen nerde kaldı sizin aydınlığınız , hassasiyetleriniz . tek düze bi düşüncenin hakim olduğu bir grup pek te savunduğunuz görüşe uymuyor sanki . ha siz böyle dediniz diye beşiktaşlılığımdan birşey kaybettim mi , hayır . bana tek dokunan kısmı artık yaptıklarınızla eskisi kadar övünemeyecek olmam .. ne de olsa size uymuyoruz biz , öyle değil mi ?

markafoni

8-9 gün önce birer gün arayla verdiğim üç siparişin ilkini hala hazırlayan ikincisini gönderen üçüncüsünü ise işleme koyan ve toplamda elime sadece bir siparişimi ulaştıran alışveriş sitesi . ve bu üç siparişten sonra verdiğim trendyol siparişi ise hepsinden önce gelmiştir . indirim yaptığı markalar kaliteli olmasa yüzüne bile bakmam ama trendyolun bu seviyeye gelmesi için adam akıllı markaları sunması lazım . ha beni övme kardeşim bana para ver diyorsanız ahan da üyelik linki :

http://www.markafoni.com/i/mehmet_esat_kosem/

lebron james

" egosu başarıyı 3 kişiyle paylaşmasına izin vermez , tek başına şampiyon olmak ister , amacı basketbol değil şöhret , zaten ibnenin biri " gibi gerekçelerle miami'ye gitmez diye sağda solda bık bık edenlere kapağın alasını takan basketbolcu .