bugün

entry'ler (564)

ekrem imamoğlu nun cumhurbaşkanı olacak olması

Olursa da ne kadar kötü olur? Şu anki durumdan daha kötü olur mu, gibi de düşünmüyor değilim.

sivil havacılık kabin hizmetleri

Kırklareli Üniversitesi’nde bu bölümü okuyorum.

Edit: Bölüm hakkında merak ettiği bir şey olan yazabilir.

bir kadını mutlu etmek

Fazla zor olmasa gerek.

türkiyede kızlar erkeklerden daha abazadır

Hani nerde, lütfen söyleyin

alkol içen biriyle sevgili olmayan kız

Düşününce mantıklı aslında. Ben de mesela, alkol kullanan bir kızla olmak istemem çünkü ben de kullanmıyorum. Uzun vadede çok anlaşmazlık üreteceğini tahmin ettiğim için böyle tercih yapmak bana mantıklı geliyor. Yoksa dileyen içer, içmez; kime ne..

istanbul sözleşmesi

Sırf gündem olduğu için sözleşme hakkında konuşan da çok insan var. Mesela bu sözleşmenin içeriği nedir, gerçekten de hak ve özgürlükleri adaletli bir şekilde savunuyor mu; sırf gündem olduğu için boş yoruma çok açık bir şey. Tam olarak ne olduğunu bilmediğim şeyler hakkında yorum yapmayı sevmem ama anlaşılan bizim Türk insanının bilmediği bir şey yok :D

feminizm

Bundan 3 yıl önce, tabi daha düşüncelerim tam anlamıyla olgunlaşmadığı için şöyle bir entry girmişim;

https://www.uludagsozluk.com/e/38873996/

Fakat şu an gerçekten, yanıldığımı çok iyi anlıyorum. Feminizm göründüğü gibi bir şey değil ama daha önemlisi ise; Türkiye gibi bir ülkede uygulanabilecek bir düşünce değil. Türkiye’deki feminizm, açık konuşmak gerekirse; düşünce ve bilime dayalı değil (en azından öyle görünüyor) Popülist bir düşünce ve popülizmden ibaret. Böyle düşüncelerin, Türkiye gibi ülkelerde fayda getireceğine kim inanır. Hak, özgürlük ve adaletin eylemlerle değil; sandıkla kazanıldığı bir ülke burası. Bu ülke için pek mantıklı görünmüyor..

samanyolu tv denilince akla gelenler

Büyük buluşma, sırlar dünyası, beşinci boyut
Ne güzeldi bee, az mı izledik dldkdl

avukatlar para ile satın alınan insanlardır

Para için hakkıyla çalışan insanlardır* olarak düzeltilmesi gereken önerme.

türk sinemasında dram modası

Fena baydı bu da.

güzellik hariç erkekleri aşık ettirebilecek şeyler

Tebessüm, samimiyet; belki de sadece, zeka.

seven erkek terk etmez

Ne bu şimdi, bir çeşit zorunluluk mu?

açık oylayan kızın vermek istediği mesaj

Mobil uygulamayı kullanıyordur belki de sadece.

çağdaş türk lehçeleri ve edebiyatları

Hacettepe'de okuyacağım bölümdür. Derslerinin zor olması, korkutmuyor değil ama çalışacağız bakalım.

Edit: Vay vay vay, nerden nereye. 2.sınıfındayken bıraktığım bölümdür, pek beklentimi karşılamadı ama ne olduğunu bilerek giden insanlara tavsiye edilir.

halkla ilişkiler ve reklamcılık

Tercih etmeyi düşündüğüm bölümler arasındadır, bilgisi veya ilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.
Edit: Tercih etmedim arkadaşlar :D

20 nisan 2019 cnn türk ekrem imamoğlu canlı yayını

Ahmet Hakan = Turgay Güler , denklemini bize göstermiş yayındır.

selam nasılsınız tanışabilir miyiz çok güzelsiniz

18 - 25 yaş aralığındaki karşı cinse hitap etmeyen söz öbeğidir. Eskide kaldı o cümleler.

bahçeli nin öcalan avukatıyla görüşmeli demesi

(bkz: aktrollerin uğramadığı başlıklar)
Ben hiç şaşırmadım. Bu şahıs 1 Kasım seçimlerine kadar sürekli, Erdoğan'a her türlü hakarette tehditte bulunmuş ve yolsuzluğu ima ederek ; odasındaki saatin 17.25'i gösterdiğini vb. bir sürü söylemi mevcuttur. Öcalanı ipten alanların arasında kendi imzasının da olduğu tekrardan hatırlanmalıdır. Ey bahçeli : ne yapmak, nereye varmak istiyorsun?

seçimlerde hile yapan chp nin çamura yatması

Attığınız video 1 Nisan'dan aveller. Maddi hata olan seçim tutanaklarını kastediyorsunuz. Ama o tutanaklar düzeltildi. Haberiniz olsun.

ekrem imamoğlu

Gerçekleri söylemekle kalmayıp. Bunu çarpıcı bir şekilde söylemiştir.