bugün

entry'ler (512)

ruslar türk uçağını düşürseydi olabilecekler

Kimin düşürdüğü ve niye düşürdüğü ve nasıl düşürdüğü ve neyle düşürdüğü bilinemezdi. Ve bu oldu hatırlayın. iki pilot da öldü.

en beğendiğiniz ünlü düşünür ve düşüncesi

Beni benden alırsan, seni sana bırakmam.(vurdular bunu.)

hırsızlık yapıp namaz kılan cennete gider mi

100 puanlık alo fetva hattı sorusudur. Cehenneme giren bir daha oradan çıkabilir mi? Sorusuyla eşdeğerdir.

nobel ödülünü anıtkabir e koymanın mantığı

Atatürk'e saygısının ifadesidir politika değil vefadır. Cumhuriyet'in okuttuğu bir öğrencinin Cumhuriyet'e vefası. Atatürk ortak bir değer olduğundan şu ya da bu partiye yaklaşma şeklinde algılanmamalıdır. Atatürk'e saygı duymak için partili olmanız gerekmez.

metrobüsün sarsılarak boşalması

... bu yöndeki son istasyonumuzdur. anonsundan sonra, yolcuların sonraki metrobüse hücum edercesine koşması neticesinde, metrobüsün kısa sürede boşaltılmasıdır. metrobüsün yerden birkaç santim yükseldiği gözlenebilir.

bilim

bir bilgi edinme disiplinin adı.

eşitlik meselesi

eşitlik matematiksel bir kavramdır. tabiatta eşitlik yoktur. denklik varsayımdır.

fethullah gülen görüldüğünde verilebilecek tepki

welcome to turkey.

bir ölüyü dudağından öpmek

suni teneffüsün işe yaramaması durumu.

üşüyen sevgilisine kalın giyinseydin diyen erkek

- üşüyorum ya.
+ kalın giyinseydin yavrum a hah hah ha!
- montunu versene hayvan donuyorum burada.
+ mont senin itin olsun yavrum. iste donumu vereyim.
- aferin *
+ oşşş.
şeklinde gayet normal olabilecek durumdur. mesele nasıl söylendiğinde kime söylendiğinde kimin söylediğindedir.

fikir ile düşünce arasındaki fark

fikirlere kurşun işlemez ama düşünce canın acır.

bir kürt kızına verilebilecek en güzel isim

şayet bir kürt kızına ism verecekseniz ve bunun en güzel isim olmasını istiyorsanız şunu unutmamalısınız. isim verileceğine göre henüz bir adı yoktur. yani çocuktur ve çocukların milliyeti yoktur.

tanımadığınız birine yapılacak en güzel iyilik

önyargıyla bakmamak.

cennet tasarımının fazlaca arapvari oluşu

Dubai ye hiç gitmedim Arap arkadaşlarım oldu ama hepsi çulsuzdu. çulsuza da eğlence anlayışı sorulmaz muhtemelen halı sahada top oynamak falan der. ama bu zengin Araplar enteresanlar sırf gazetelere yansıyanlardan biliyoruz ki herifler klozet kapağını altından yapıyorlar. Dubai'de çölün ortasında kayak pisti yapar mı insan Arap yapıyor hayatında kar görmemiş adam belki de ondan. beş yıldızlı otelleri lüks sayan geri kalan tüm milletler 7 yıldızlı otel kavramını da Arap milletine borçludur. şimdi nasıl 7 yıldız oluyor efenim şöyle oluyor bir kere her şey en lüksünden oluyor ama buradaki her şey hiç olmadığı kadar gerçek manada kullanılıyor haberiniz olsun.
herkesin telefonu var Arapta telefonlar altın kaplama, elmas işlemeli ama bir dakika. herkesin arabası var arabınkinin kapı kolu altın iç döşeme ceylan derisi öyle ki o ceylan türünün artık nesli tükendi. özellikle nesli tükenmiş olanından yaptırıyor o kadar lükse meraklı. herkes tek eşliliği savunur arap sanki anne ördek ve civcivleri gibi karılarını arkasına takar çarşı pazar dolanır. ziyafetlerini düşünün yedikleri önünde yemedikleri arkasında. bir dolu örnek daha verilebilir.
bu bilgiler ışığında bakıyorum cennete nehirlerden bal ve süt akıyor huri desen gani. meyveler dalından kökleri gökte dalları yerde olan ağaçlar. zümrütten altından elmastan saraylar. bu manzara bana tanıdık geliyor işte. ondan cennet tasarımı fazla arapvari.

türkiye de ameleden çok popçu olması

hızla artan popçu sayısının TOKi nin piyasaya müdahale etmesini zorunlu hale getirmiş durumdur. TOKinin müdahalesinden sonra hafif bir denge sağlanmış ama bu konudaki şüpheler geçerliliğini sürdürmüştür. konu hakkında sağlam bir istatistiki bilgiye ulaşılamamakla beraber popçu sayısının fayansçıları geçtiği gün gibi ortadadır.

öğrenci evinde en çok tüketilen içecekler

çay efenim o da yoksa zıkkımın kökünü içerdik biz. şimdi bakıyorum viski diyecekler de utanıyorlar gibi bir durum var. nerenin öğrencisisiniz anlamadım ki.

ikna etmek

elif lam LAMA rahman ve karnı guruldayan FSM nin şanıyla. ''efenim yobazla tartıştığım zaman ......... her şey kapanıyor.(ula senin anandır getirdi bana verdi al suyun içinde yap ki şifa olsun) küfür ediyooo.'' (SAV) arada alay etmek zorunda kalıyorum. ama yine de bir ikna amacı gütmesem de ikna güdüsüyle doğduğumdan olacak nedensellik içinde debelenip duruyorum her ne kadar bir yobazın, nedenselliğin sınırlarını, bir spermin prezarvatifi zorlaması gibi zorladığının farkında olsam da, daha önce kullanmış herkes gibi bu konuda endişeye kapılmıyorum. (yani demek istemezdim ama burada işimi şansa bırakmak istemediğim için diyeceğim.) yani yaptığı ve kendince getirmeye çalıştığı dogmatik delillerin nedenselliğin çin seddi gibi sağlam örülmüş duvarını aşma olasılığı düşüp boynunu kırma olasılığı ile yarışamayacak kadar küçük bir olasılık olduğundan, yaptığı sadece benim arayıp bulamadığım saçmalıkları sırası geldikçe gündeme almaktan öteye geçmiyor. imdi burada şu soru kulaklarımı çınlatıyor şimdiye kadar kaç yobaz ikna ettin? efenim ikna ne haddime ben ikna için uğraştım kafasında bazı soru işaretleri oluşturdum belki ama bu sorular başımız döndüğünde oluşan yıldızlar gibi kısa ömürlü olmuş ve baş dönmesi geçince kaybolmuşsa bunda kendimi kabahatli bulmam. (sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz.) burada umursamaz bir tavrım varmış gibi bir algı oluştuysa ikna edici olmakla can sıkıcı olmak arasındaki ince çizginin ikna edici olmak tarafında kalma gayretim beni fazla gayretli olmaktan alıkoyuyor. değilse her nurcunun muhtelif cuma günlerinde namaza çağırması gibi can sıkıcılığın sınırlarını zorlayan bir tavırla ikna edici olabilirim.

anadolu insanı

dokunulmazlığı olan insandır. eleştirilmesi dahi düşünülemez. öyle biri yoktur ama olsa iyi olur dedirtendir.

türk sinemasının ilerleyememesinin sebepleri

sanatın ilerlemesi gerekmez, sanatın sanat niteliği taşıması yeterlidir. bu sebepten Türk sinemasının en büyük sorunu senaryo ve yönetmen sorunudur bunlar hallolduğunda gerisi gelecektir.

her şarkıyı bilen insan

sayesinde pek çok şarkıyla tanışma olanağına sahip olduğum güzel arkadaşımdır. la insan bir tane de mi şarkıya bunu bilmiyordum demez. grubu solistlerini hangi şarkıyla meşhur olduklarını.