bugün

entry'ler (119)

menzil şeyhinin altın varaklı hastane odası

“Allâh’ı, nîmetleriyle perverde kıldığı için sevin. Beni de Allâh’ı sevdiğiniz için sevin. Ehl-i Beyt’imi de beni sevdiğiniz için sevin!” (Tirmizî, Menâkıb, 31/3789)

«–Ey insanlar! Ben de bir insanım. Yakında Rabbimin elçisi bana da gelecek ve ben onun dâvetine icâbet edip gideceğim. Size iki mühim şey bırakıyorum. Biri, insanı doğruya götüren bir rehber ve nûr olan Allâh’ın Kitâbı Kur’ân’dır. Ona yapışın ve sımsıkı sarılın! –Size bir de Ehl-i Beyt’imi bırakıyorum. Allâh’tan korkun da Ehl-i Beyt’ime saygılı davranın! Allâh’tan korkun ve Ehl-i Beyt’ime saygılı davranın!»”

“–Peygamber’in Ehl-i Beyt’i kimdir yâ Zeyd!? Hanımları da Ehl-i Beyt’inden değil midir?” diye sorulunca Zeyd:

“–Hanımları da Ehl-i Beyt’indendir. Fakat O’nun asıl Ehl-i Beyt’i, kendisinden sonra da sadaka almaları harâm olanlardır.” dedi.

“–Sadaka almaları harâm olanlar kimlerdir?” diye soruldu.

“–Ali, Akîl, Câfer ve Abbâs’ın âileleridir.” dedi. (Müslim, Fedâilü’s-Sahâbe, 36)

“Allâh’ı, nîmetleriyle perverde kıldığı için sevin. Beni de Allâh’ı sevdiğiniz için sevin. Ehl-i Beyt’imi de beni sevdiğiniz için sevin!” (Tirmizî, Menâkıb, 31/3789)

Peygamberimizin Ehl-i Beyt hakkındaki hadisleri bunlardır. sevmeseniz bbile saygı göstermelisiniz

menzil şeyhinin altın varaklı hastane odası

bakın kardeşlerim adamın bir TV kanalı var bir gıda şirketi var ismi nakış gıda nakış süt ve nakşet diye ikiye ayrılıyor özel bir hastanesi var. ilk olarak bunlardan kazandığı gelirle birçok şeyi yapması mümkün yani sofilerden para çalmıyor. ikinci olarak da hastane adamın. ister altın varaklı odada tedavi görür ister 5 kişilik hasta odasında. sizin böyle bir hastaneniz olsa siz de altın varaklı odada tedavi görmek istemez miydiniz? ayrıca siz peygamber fakirdi bunlar çok zengin diyorsunuz. bu dönemde güç=para. yani müslümanların dünyada sözünün geçmesi için zengin olmaları lazım ve siz bunu söyleyerek aslında müslümanların güçlü olmamalarını istemiş oluyorsunuz. yazıktır günahtır arkadaşlar.

aydın boysan

sarhoş pezevenk. kendi ayyaş ayyaş dolaştığı yetmiyor birde rakı günah değil deyip insanların aklını karıştırıyor. Tabi bizim gerizekalı insanımız Kur'anın değil bir ayyaşın laflarına baktıkları için diyecek birşey bulamıyorum.

tecavüzcü birisini savunan avukat

Maalesef ülkemizde tacizcide olsan, tecavüzcüde olsan, katilde olsan kendini savunma hakkın var.

ekşi sözlük

şimdi korkudan tiriyolar.

hdp ye dava açılınca it gibi titreyen ekşici

gece mi? daha akşam yeni okundu sayılır.

ramazan yaklaşırken vazgeçin 31 den

sizin için zor olacaktır eminim ama bu sizin iyiliğiniz için.

an itibariyle ekşi sözlük yazarları

Ama şimdi onları kimin şeyleyeceğini düşünüyorlardır.

31 sizi eşcinselliğe sürükler.

Ne oldu zor mu gelecek. ama bunu yapmalısınız.

vahşi batı

O sığır çobanları vahşi orta asyaya gelsinlerde alalım boyunlarının ölçüsünü.

an itibariyle ekşi sözlük yazarları

sınava hazırlanmakta.
pardon yanlış anlamışım ben ekşi sözlük yazarı değilim.

Tamamı "hazır ramazan yaklaşırken vazgeçin 31'den" olacaktır. bilmeden kafiyeli cümle kurdum şu an çok mutluyum.

imamoğlu nun ordu valisine it demesi

Yok canım simit demiştir o eminiz.

sosyal deneyin olup asosyal deneyin olmaması

Kusuyorum leğen getirin.

menzil

zamanın gavsının yaşadığı yer. hiç bir bakanlıkla veya partiyle alakası yoktur. müridlerinden hiçbirşey çalmazlar. paraları çoktur evet ama bunun sebebi milyonlarca izlenen bir kanalları özel bir hastaneleri nakış gıda ve onun içindeki nakşet ve nakışsüte sahip olmalarıdır. bu kadar şeye sahip olduktan sonramüridlerinden par çalmak ne işlerine yarayacak. gavsım çok büyük bir şeyhtir. ağabeyi Sultanul Müslimin Muhammed Raşid (ks) Hazretleri babası gavsul azam, Gavsı kasrevi veya gavsı bilvanisi olarak tanınır. nakşibendinin halidiye koluna bağlıdır.

ahmet davutoğlu

dönek şerefsizin tekidir.

neye göre kime göre

göreceli kelimesinin deyimleştirilmiş hali.

neden mutsuzuz biz

stres. dersler, sınavlar, yarışmalar, projeler, karne notları derken hayat bitiyo hayat.

türkiye nin gelecekteki iktidarı chp

tövbe deyin.