bugün

entry'ler (137)

başak burcu erkeği

Yıl olmuş 2018 , hala burç diyen var . Evet ben tabirinize gore başağım , duygusal değil mantikliyim. Düzenli değil düzensizim. Evet titizim. içten pazarlıklı değil dobra sayılırım. Gel de inandır şimdi beni burçlara.

Hayır üçuz kuzenim var, arkadaş bu kadar mı farklı olur karakterleri.

Yok yükselen, yok alçalan falan demeyin.kivirmayin.

almanya erdoğan yüzünden elendi

hayatlarında ne kötü gitse erdoğan zanneden değişik tipler türedi.

yolda yürüyoruz adamın biri su birikintisini fark etmedi ve hızla üstünden geçti. bir parça ıslatacak kadar su sıçradı üzerimize . sonra ıslanan teyzenin biri allah tayyibin belasını versin diye başladı.

iş yerine bir firmanın satış ve pazarlama müdürü geldi. konuştuk biraz. çocuğun derslerinden açıldı konu. en son çocuğunun derslerinin kötü olmasını tayyibe bağladı.

bu sadece son birkaç gündür yaşadığım olaylar.

ağlasam mı, gülsem mi bilemedim.

yks ye son 2 gün çalışarak 10 bine girilir mi

hangi 10 bine ?

chp nin muhteşem başarısı

Haziran 2018 yılı seçimlerinde alınan tarihi başarıdır. Türkiye demokrasi tarihine altın harflerle işlenecektir.

Akp'ye tarihi hezimeti yaşatan bu büyük başarı dilden dile dolaşıp, asırlar boyu anlatılacaktır.

Kemal Kılıçdaroğlu bu büyük zaferi ile 2. Kurtuluş savaşının büyük lideridir.

Heykelleri yurdumuzun dört yanına dikilecek ve bu zafer gelecek yarınlar için işaret fişeği olacaktır.

Allah böyle büyük bir lideri vatanımıza nasip ettiği için ne kadar şükretsek az denilecek olaydır.

taş gibi hatunu reddetmek için yeterli neden

iman sadece iman.

türkiye komünist partisi

Bir işin ucundan tutup bir şey çözmektese, hayal kurup başkasına bok atmak en çok yaptıkları şey.

9 seçim kayben parti başkanı

Ve bu adam çıkıp demokrasiden bahseder.

yenmiş de yenmiş

o koltuğu bırakabildiğiniz gün kazanacaksınız.

akp seçmeni

Gerçekten anlamak istiyorsanız sonuna kadar okuyunuz.

- Ekonomi ( enflasyon önceden en düşük %30lardaydı ( 1986 yılında )( şimdi %10ları beğenmiyoruz ), dolar ort. her 2 senede 2 katına çıkardı ( 1942 de 1,6 tl olan dolar, 2002 de 1.680.000tl olmuştur, akp ye kadar olan fabrika sayısını akp kendi dönemide 2 ye katlamıştır, sürekli bankalar batardı ve devlet zararı karşılamak zorunda kalırdı, faiz oranları %60-70i rahatlıkla buluyor ve bazen gecelik repo %7500 leri buluyordu. yazsam bitmez burası )

- Şehir altyapısı ( inanılmaz bir gelişme var. Açın bakın günlerce akmayan sular, aksa bile leş gibi sular, toplanmayan çöpler, çöp dağları, toprak çamurlu caddeler, ulaşımı & suyu olmayan köyler saymakla bitmez. )

- Sosyal devlet politikaları ( Engelli aylığı, işşizlik maaaşı, üniversite harçlarının kalkması, ücretsiz ders kitabı verilmesi, yaşlı bakım aylıkları, ücretsiz sağlık hizmetleri ( bıçak parası alınırdı hastanelerde ), %40lardan %90lara çıkan ilaç desteği, ücretsiz kurslar, kadınların iş ve eğitim hayatındaki varlığının ciddi oranda iyileşmesi ... saymakla bitmez burası neyse )

- Ulaştırma (akp öncesi yapılanların 3e katlamıştır. Havacılıktaki inanılmaz gelişim. Türk bayraklı gemi sayısının neredeyse 2 ye katlanması... sadece köprüler değil, yollar, hızlı trenler, metrolar vs. )
( Avrupanın metro ağını 1900lerin başında bitirdiğini, hızlı trenlerin 1970lerde başladığını düşünürsek, eski hükümetlerin yattığını anlarız)

- Adalet ( Kürtçe şarkı söylemenin bile yasak olmasının kaldırılması, sürekli parti kapatılmasına son verilmesi , faili meçhul cinayetlerin bitirilmesi, başörtülülerin okula gidememesi, başötülülerin devlet kurumunda çalışamaması, Kuran öğreniminin 12 yaşına kadar suç sayılması gibi temel sorunların çözümü, merdiven altı yerlerde sunulan adalet hizmeti ( dava sayısı 3 katına çıkarken, ort. dava süresi %50 oranında azalmıştır. yani daha fazla hak arayan ve daha hızlı adalet bulan bir toplum olduk )

- Çok sesli medya ( eskiye oranla konuşuyorum.. eskiden 2-3 holding kontrolündeki medya. başbakanı pijama ile karşılayan medya patronlarının sonunun gelmesi. her görüşten kanalın yayın hayatında olması. muhalif yayın yapan en az 7-8 ulusal kanal sayabiliriz. o kanalların reytingleri hükümetin sorunu değildir. ve dönemin bir avantajı sosyal medya platformlarının / özgür haber varlığı.)

- Eğitim . 2001 yılında Türkiye kaynaklı akademik yayınların dünya içindeki payı yüzde 0.84'ken, bu sayısı 2012’de yüzde 1.82 oldu . Atıf yapılan makale sayısı da her sene daha fazla artıyor. Yani ciddi bir ilerleme var. Devlet okullarında ortalama sınıfta öğrenci sayısı 58 den 33e düştü.Ayrıca Her isteyen üniversiteye girebiliyor artık. Dershaneler kaldırıldı. saymakla bitmez burası da.

Milli savunma sistemleri, bağımsız Türkiye için atılan dev adımlar. Terörü kaynağında bitiren askeri politikalar.
elbette sevmediğim, tasvip etmediğim onlarca şey var. Fakat oy verirken bunlara göre veriyorum.

dolayısıyla aklımla oy veriyorum. kıyasla oy veriyorum. akp seçmeni de bu şekilde oy verdiğini biliyor ve gözlemliyorum.

FAKAT diğer partilerin çoğunda, tayyip olmasında kim olursa olsun diye oy verdiğini gözlemliyorum. bu mu akıl ? yani onun için demirtaş, ince, akşener falan farketmez. tayyip olmasın da.

şimdi hangi seçmen akıllı ve mantıklı çözün bakalım.

24 haziran 2018 genel seçimleri

Ozel bir sey olduğu yok, sizin oy verdikleriniz her zaman ki gibi sizi ortada koyup gitti. Yarın aslında biz kazandık sonucta oyunuzu arttı diye açıklama yaparlar. Olay biter.

Ülke kalkınmaya devam eder.

millet meral ve ince ye gaz verdi oy vermedi

5.000.000 kişinin mitinginize katıldığı istanbul'da 3.300.000 oy aldınız. Yalan söylüyorsunuz dedigimizde, bizi asagiladiniz.

Kendi kendinizi gaza getirdiniz.

saadet partisi

Saadete oy verip temsilcisi olmadığı düşünen kardeşim . Sen ittifaka oy verdin. Her attığın oy ittifaka gitti ve senin oyun düşük olduğu için onlar vekil çıkardı. Dolayısıyla CHP milletvekilleri senin milletvekilin, senin oyunla seçilmiş oluyor.

darbe yapılıyor lan darbe

Sizin liderlerinizin hep yaptığı şey.

Muharrem ince yalanci dediik, olduğu gibi görünmüyor , tavrı ve hareketleri yalan dedik inanmadiniz.

1 açıklama bile yapmadan çekilmesi, kalıbının adamı olmadığını gösteriyor zaten.

işte Tayyip farkı bu arkadaşlar, en zor zamanda bile hemen çıktı derdini anlattı ve ilk o yürüdü.

muharrem ince namazı bıraktı

Akşam , yatsi ve sabah namazlarını kilmadigina dair bilgiler var. Hicbir fotoğrafı yok. Normalde en az 3 tane olurdu. Önümüzdeki namazlara bakacağız.

Öğlen ikindi akşam.. bunlari da kilmaz ise, bilin ki hızlı başladı , erken bıraktı namazı.

24 haziran 2018 genel seçimleri

Millet yine oyunu, proje, fikir, çözüm, sanayi ve özgürlükten yana kullandı.

Şimdi sanayi ye laf edeceklere cevap: 16 yılda açılan fabrika sayisi, neredeyse 80 yılla aynı.

türkiye den siktir olup gitmek

Sizi pencerelerde bekleyen ülkeleri daha fazla bekletmeyin arkadaslar

https://www.turkishairlines.com

dolarin 1 milyon altıyüz seksen bin kat artmasi

1942 ile 2002 yılları arasında yaşanmıştır.

60 yılda dolar TL karsisinda 1 milyon altiyüzseksen bin kat artmıştır.

1942 de yaklaşık 1 TL olan kur 2002 de 1.688.000 TL olmuştur.

Şaka değil gerçektir.

Ve bu şaka gibi yükselişler RTE döneminde son bulmuştur.

geceden rte ye evet basılı pusula hazırlanması

Arkadaşlar ülkedeki seçimlerde çalma olma ihtimali yok denecek kadar az. Sandık görevlisi ve tum partililer anlaşır da bir film çevirir o ayrı. Onda da 50-60 oy calarsin. 1000 sandıkta yapsan 60.000 oy yaparki seçimi bile etkilemeyeceği için kimse bulaşmaz. Ayrıca 1000 sandikta ortalama sandık başına 7 görevli olsa ve orta. 2 halktan kişi olsa 9000 kişi yapar. 9000 kişiden de 1 kişinin bile namuslu çıkmayacağını düşünmek bu ülke insanına haksızlık olur.

Her parti sonucu kendi sisteminde sandık sandık sayıyor ve işliyor.

Kısacası seçimlerde hile olmaz / olamaz.

türk halkının yüzde 60 ı aptaldır

RTE %40 almadı ki değerli arkadaslar. Alsın başlıktaki rakam doğru olabilir.

hdp yüzünden chp ye oy vermeyen vatandaş

Aşağı komşum Bekir ve Zeynep .

bugüne kadar hep CHP ve 1 defa meclis disi kalmasın diye MHP ye vermişler.

Dün uzun uzun konuştuk ve onlar da ikna oldular.

CB için RTE , meclis için MHP ye verecekler.