bugün

entry'ler (17)

mhp ve akp birleşsin

Süper ittifak!

10 ekim 2015 ankara barış mitinginde patlama

Olum ölenler hdpliymiş, solcuymuş, teröristmiş. Lan ölenler insandı insan. Ölenler asıl sizin insanlığınız amk!

deniz tekin

Koyu Ahmet Kaya hayranı olarak, başka birilerinin onun şarkısını söylemesi hiç hoşuma gitmez, dinlemem bile ama bu kızınki çok güzel. Ve henüz 18 yaşında olması beni çok şaşırttı. Bu arada boğaziçinde, ingiliz dili ve edebiyatı okuyor.

sedat şahin

Hacettepe Üniversitesi, Alman dili ve edebiyatı bölümünün güzide bir hocasıdır. Kral hocadır. Benimle çok dalga geçmiştir, geçiyordur ama olsundu. iyi hoca

utangaçlık nasıl yenilir sorunsalı

Ben yenmek için çok şey yaptım ve yendiğimi de düşünüyorum. Ne kadar utansam da okulun tiyatrosuna katılmıştım. En önemlisi lisedeyken 10. Sınıfta okul başkanlığına aday olmuştum. Tek başıma sınıf sınıf gezip vaatlerimi anlatmıştım. Sadece bu duyguyu yenebilmek için. Kenarda durmayın, hayatın tam ortasında olun

alman dili ve edebiyatı

biraz önce yerleştiğim bölüm diyebilirim artık.

the message

Ramazanların vazgeçilmez filmidir, izlenmese olmaz.

erkeklerin kadınlarda dikkat ettiği ilk şey

ilk yüzü sonrasında göğüs. arkasını dönünce de kalça.

shutter island

filmin senaristi mi, yönetmeni mi, her neyse, filmin sonunu seyircilere bırakıyorum demiştir. Kısaca filmin sonu bir soru işareti. Ama psikolojik bir film olarak en sevdiğim filmlerin başında gelir.

hapishane filmleri

Escape plan, Sylvester stallone ile Arnold Schwarzenegger başroldedir.

insanın kendini en değersiz hissettiği an

üniversite sınavından çıktıktan sonra o kadar anne-babanın arasından, elleri ceplerinde otobüs durağına yürüdüğün andır.

sözlük yazarlarının film tavsiyeleri

Snatch. Guy Ritchie'nin Jason Statham'ı dünyaya tanıttığı filmdir. Jason Statham'a 'Türk' lakabı takılmıştır filmde.

neden yazar oldum

üniversite için yardım almak istediğim kişiye mesaj alabilmem için. Çaylak olduğum için, yine atamadım.

fakir olduğunuzu anladığınız an

Her an. Peşini hiç bırakmaz. Hiç unutturmaz kendini.

müslüm gürses sevmeyen tip

Müslüm Gürses sevmeyen tip mi? Allah affetsin.

sabah namazı

ramazandır diyip, hazır sahura kalkmışken şu namazı da kılayım diyip, sevap kasmak için kılanlar var. (diğer namazları kılmaz ama)

alman dili ve edebiyatı

Bu bölümde tüm üniversiteler tutuyor. Tercümanlık ile bunun arasında kaldım. (Tercümanlıkta da sadece istanbul tutabilir gibi) ne yapmalıyım, bilen birisi yardımcı olsun