tavsiye

günaydın sözlük

Bir lokma ekmek... Herkes o uğurda çabalıyor. Kimi alın terine, kimi olmadık kem kara işlere bulanıyor. Halimiz ne olacak diye düşünmekten, geceler gündüzlere kamanıyor. Ne desek boş. Yaşa o vakit katranı kara, fitili para, çirkef soyha bu rezil dünyada! Elden ne gelir? Ulu Padişah buyruğu, elden ne gelir? Tanrı dilediğinden alır, çalan çırpana verir. Hâşâ! Yok! Ben, olmadık kıt aklımla yanlış derim. O "ulu mevki sahibinin" değil, suç bizim, gerçek. Adil olan yek odur, ahmak olan sen beniz. Doğru söz eylemez, bir güzel söylemez, hak çalana "al sen ye" deriz. Yıkmaktan aciziz bu kara düzeni. Severiz her daim hak yiyeni, düz...

yalan

en kötü gerçeklerden daha fazla rahatsız eder insanı. sağlığınızı dahi bozabilir çünkü sezgilerinizle de alay edilmektedir. hiçbir samimiyet barındırmaz.

size dış kapının mandalı muamelesi çeker.

ama görünüşte siz ona bunu yaparsınız ve hayret ki bir sebebi de yoktur. yalan o ya, kişi masumdur.

kabul edip etmemek size kalmış.

ama şunu bilin ki, karşınızdakinin ne özlemleri, ne sevgisi, ... hiçbir şeyi gerçek değil. ve kullanılıyorsunuz.

sahurdayız uludağ sözlük

az önce niyet etmeden oruca baslarsan kabul olmadığını öğrendim. ben sabah iyi hissedersem tutuyodum bu öyle bi sey değilmis hayat bitti.

trabzonspor

Sahada kavgayı başlatan Trabzonspor taraftarı taraftardan çok bir provokatöre benziyor.

Maske takmış,eylemci gibi giyinip kapşonu kafasına geçirmiş.Sahaya inip şov yapar gibi vurmaya çalışıyor sonra bunu görüp gaza gelen sazanlar sahaya atlıyor.

Rezillik.

hastası olunan sözler

ben iyi bi insanım. o da iyi bi insan. bazen insanların sizin filminizdeki rolleri biter. bu onların kotu insanlar oldugu anlamına gelmez. yeni filmlerinizde artık rolu kalmadıgı anlamına gelir.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Düşündüğüm, söylediğim ve yaptığım şeyler birbirini tutmuyor. Bir insan bu durumu nasıl ve neden kabul eder ki zaten? Yaptığım şeylerin birbirini tutmamasının nedeni çok açık. Yediğim kazığın haddi hesabı yok. Bu öyle böyle bir kazık değil. Dengeyi ve teraziyi kurduğumda nasıl bir skşin içinde olduğumu çok iyi anlıyorum. Ama teoride elimden ne gelir? kendi içimde olayları yumuşatmaya çalışıyorum. Ama her teraziyi kurduğumda çıldırasım geliyor gerçekten. Buradaki sıkıntım olayların dışında birde gerçek dışarıdaki hayat kısmının olması. Bir insan tek başına bu yükün altından kalkamaz. Bu çok açık. Her şey çok açık. Kendimi 3 e bilemedim 4 e bölmem felan lazım. bunların altında kim sorumluysa allah onların bin belasını versin. Gerçi veriyor zaten. Ama elimden de sadece bu geliyor.

aşk

Aşk çok tuhaf bir duygu. Kelimelerle anlatılamayacak bir duygu. iki insanın aynı anda birbirini sevmesi büyük bir mucizedir. Aşk duygusunun kendisi bir mucizedir. Bir insanı kendinden çok sevmek, onun için her şeyi yapabilmek, her türlü aptallığa hazır olmak ve o kişi için tüm arzularından, planlarından, kurduğun hayallerden vazgeçebilmek nasıl mucize olmasın? Aşk o kadar tuhaf bir duygudur ki, hiç beklemediğiniz anda karşınıza çıkar ve siz bu duygunun, yaşadığınız güzel anların hiç bitmemesini istersiniz.

enflasyon 3 temmuz dan itibaren düşmeye başlayacak

bir insan böyle bir cümle kurabiliyorsa iki ihtimal vardır;

1. hedef kitleyi salak yerine koymaya çalışıyordur.
2. hedef kitle gerçekten salaktır.

hangisi olduğuna dair farklı yorumlar getirilebilir. ancak gerçek şu ki, enflasyon milletin belini büktü. türkiye'de tatil yapmak dubai'de tatil yapmaktan pahalı.

trabzon a arapzon diyen tipler

Trabzonluyum bu şehirde tarim yok hayvancilik zor araplar sayesinde millet köşe oldu.

atatürk ün mutfağı

Atatürk'ün Çankaya köşkü'nde yediği tüm yemekleri cebinden karşıladığını öğrendiğimiz kitap.

Sabiha Gökçen sinemada 10 kuruşluk fıstık yemiş onu bile atatürk'ün hesabına yazmışlar.