bugün

ağzının tadını bilenlerin yediği adanaya özgü lezzet abidesidir.
şırdan ne amk. bildiğin penis bu.
-sağol, sağool (gülü koklar)
+şırdan
-..
+şırdan
-çekil bakim sen.

-bu gül bana mı canım
+sinirlenme hemen, gel otur şöyle.
Bunun icine pilav doldurmanin Sebebi neydi ki?

Hic yemedigim buyuk ihtimalle de yemeyecegim fakat rivayetlere gore cok lezzetli oldugu iddia edilen yoresel yemek.
Bayılarak yediğim yiyecek. Olsa da yesek keşke.
Nereye kusuyoruz?
Şekli yanıltmasın. Tadı mükemmel olan bir yiyecek daha önceden adana ya gelmeme rağmen yememiştim şimdi yeniden geldim ve tadına baktığımda neden daha önce yemedimişim ben bunu dedim.
özlemle anılan lezzet. adana'nın en güzel tatlarından. bici, şırdan, kebap hepsi birer efsane.
O ne sikim birşey lan?

ironi içerir.
Youtube da bir videoda izledim bunu yabancilara yediriyolar rusyali amerikali çinli endonezyali fransizlar. Sadece 2-3 tanesi yiyebiliyor turkler hayvan penisi mi yiyor diyolar.
Bir defada 20 tane yediğini anlatan arkadaşımın gün sonu konuyu bağladığı yöresel yiyecek.

Henüz tanışmadık.
henüz tanışmadığım ama merak ettiğim yöresel yiyecektir.
(bkz: tanıştık)
alien filminden fırlamış gibi görüntüsü olan kimilerinin yemek dediği başkalaşmış cisim.
zenci pipisine benzeyen adana işi yemektir.
hiç yemedim ama şu görüntüden sonra da pek yemek isteyeceğimi sanmıyorum.

görsel
meyve suyundan çıkan şey.
bir türlü yiyemediğim. istanbul anadolu yakasında bir yer varsa bildirilirse sevinirim. küçükyalı da varmış kapanmış. şans yok bende.
midem sağlamdır, ciddi sağlamdır lakin dayanamadım, ekrana kustum.
Olsada yesek dediğim, aylardır uxak kaldığım lezzet. Resimdeki iğrenç onu siktir edin de güzeli harbi gider ya. Adana ya gidemiyorum bari ankara ya mı gitsem diye düşünmüyor değilim bu ara..

Edit: ankara da yemek isteyenlere yardımcı olabilirim..
Şu an olsa da yesek dediğim şey. Var ama gidip yemeye üşeniyorum.
bence ismi yarşırdan olmalı.
Baharatsız yendiğinde mide bulandıran yiyecek.
hiç yemedim ama adını duydum afiyet olsun.
insanın tabağına yakışmayanı yemesi...

Çok çirkin görüntüsü.