bugün

şevkat yerimdar az öteye kay.
filmi kötü değildi de diziye dönmeleri işi boka batırdı.
beşiktaş taraftarı bir ankaralı yumurtacı karakteri...
ismail ve tezene olmasa yine izlenebilir bir dizi.
Diziyi şevkat'i izlemek için açıyoruz ama bizlere 75 bin kere gördüğümüz, birbirine aşık iki salak karakterin, kavuşamamalarını izletiyorlar.
Aynı boku Mutlu Ol Yeter'de de yapmışlardı. Zeynep'in annesi ve babasını izletmişlerdi.
Gereksiz gereksiz şeyler.
izleyenlerin aklından şüphe ettirecek dandik karakter.
Çomarlığı enhance eden dizi ve aynı isimli karakteri.
fox'un attığı kazıktır. kınıyorum fox !
Defalarca denk geldigim ama izlemek istemedigim komik oldugu rivayet edilen bir dizi.
Önce ilk filmini izlediğim sonra aniden 2. Filmi çıkan dizi bunu daha sindirememişken bir de dizisi çıktı.

Bir kızla bir adamdan 30 senaryo yaptılar adamlar helal olsun.
niye selena dan esintiler var merak ettim.

hamamcı çaycı ve tamirci elele tutuşup şevkat şevkat şevkat mi diyor?
Bu diziye kanal cevirirken denk geldim. Anam o ne sacma sapan biseydir 7 dakika anca sabr etdim. Allah izleyenlere sabr versin.
Lütfen bitir hoca. Tamam filmini çektin güzeldi ama film olarak kalsaydı aklımızda daha iyi olmaz mıydı? Beşiktaş sempatizanlığı bir tek Kardeş Payı'nda hoşumuza gitti ama oldu bitti bak zirvede bırakın artık ol mu yor. Hanzolukla maçoluğu ayırt edemeyen senaristler yüzünden yazık bunca masrafa emeğe. Bomboş dizi bomboş.
90 lar ddizisinin çekim platosu boşa gitmesin diye çekilen dizi.... Gördükçe aklıma evdeki artık malzemelerden yemek yapan teyzeler geliyor aklıma...
gezici çapulcuların boy gösterdiği dizi.

sığ...
şöyle bir sahaneye sahip komikli dizi.

https://youtu.be/92CU0h_P-Qg

aslında net olarak türk sinema/dizi tarihi bir çırpıda özetlenmiş şu sahne ile.
güzel bi konuyu iyi işleyemiyorlar gibi gelmeye başladı.
-esas kızla şevkat in diyalogları ve ilişkileri zorlama.
-gene aynı ikilinin birlikte başından geçenler zorlama
-komedi dizisinde uzun uzun duygusallık sahneleri hiç çekilmiyor.

ne yapılmalı?
-mahallenin insanlarına daha çok yer verilmeli. onların hepsi çok gerçekci ve harika oynuyorlar
-la işte leyla ile mecnun u kopyalayın. ne uğraşıyorsunuz. elinizdeki karakterlere o olayları uygulayın.

ben izlemeyi bıraktım maalesef ki çok savunduydum zamanında.
Dünyanın akasya durağından sonra en saçma dizisidir.
şöyle bozuk türkçeyle konuşulan dizilerden nefret ederim.

hem komik değil hem de senaryo bok gibi. klasik türk dizisi klişeliğinde.
Bakanın aklını sikeyim.net.evet
geniş aile severlerin teselliyi bulduğu dizi. izleyici, yıllardır süregelen hasreti bu dizi ile halletmeye çalışsa da tutmaz, yerini tutmaz.
bir an önce final yapsın dediğim dizimsi şey. bu kadar berbat seneryo olamaz. hep aynı mantık bir kaltak çıkıp sevdiği adamı kıskandırmak için başkasıyla evlenir, tam imzayı atacakken sevdiği adam gelir.

bir de 3 saat yapmamışlar mı bir bölümü ?
(bkz: allahım sabır ver)

yapın 50 dk şu kodumun dizilerini. bir boka benzediği yok zaten.
geniş aile kalitesinin yanına bile yaklaşamaz. cennet mahallesi tadında dizi.
klasik ankara çomarının dizi haline getirilmiş hali. eğitim yok tek bildiği "elini indir" diye ona buna posta koymak elde tesbih ağzında şive. iğrenç ötesi.
üfff kaldırın şu salak saçma şeyleri artık ya böğaaaaak geldi kıroluğu yaymalarınızdan.
toplumsal olaylara da değinen, ölmek üzere olan mahalle kabadayılığını canlandıran karakter. eskiden mahallelerde kabadayılar olurdu, ayrı bir kültür, belli başlı bazı raconları vardı. şimdi mahallelerde bonzai içip içip ölen, sağda solda felç geçiren gençleri gördükçe, bu abileri özlüyorum.
Turk yapimcilarinin yine para kazanmak ugruna sacmaladigi bos islerden biri.
Tek bir zeka kirintisina dahi rastlamak mumkun degil diyaloglarda. Isin en garibi de turk kadinlarinin tam da boyle kro ve cahil tiplerden hoslanmasi. Insan hayret ediyor.
güncel Önemli Başlıklar