bugün

görsel
14 asırdır adaletin, hürriyetin, hoşgörünün ; en güzel, en tatlı Ve en yaşanabilir olduğu düzen. Allah'ın yarattığı mahluklar arasında vaz ettiği; insana boyun eğmenin, kula kulluk etmenin yasak olduğu, alın teri kurumadan çalışma ücretinin alındığı, zalimlerin tam bir adalet üzere cezalandırıldığı, fakir ve zengin arasındaki dengenin en iyi şekilde kurulduğu, halk düşmanı olan faizin yasak olduğu, halkın yöneticisine kolayca hesap sorabildiği, işin ehline verildiği torpilin yasak olduğu, 'ilim öğrenmek için çin e dahi olsa gidin' anlayışıyla ve 'ilim öğrenmek farzdır' anlayışıyla kadınıyla erkeğiyle devamlı gelişime açık ve aç bir toplum düzeni yada şöyle mi söyleseydim:
.

Örkoklor dort kodon olobuluyoor.

Böyle kıt düşüncelerden artık kurtulmamız gerekiyor sevgili arkadaşlar . Bu aklın kendisine yapılan bir hakaret olur. Hemde hilafet sancağını asırlarca dalgalandıran türklerin böyle yanlış bir düşünceye sahip olmaları insanı ayrıca üzüyor.

Şeriat terakkiyatın medarıdır. Şeriat deyince aklınıza hz. Ömerim adaleti, hz. Osmanın hoşgörüsü ve fedakarlığı, hz. Ali nin ilmi gelmelidir. Şeriat deyince neden aklınıza habeş maymunu gibi soytarı, cahil, katil tipler geliyor? Hadi avrupalı ları, amerikalı ları falan anlarım. Adamlar islamdan bîhaber. Peki ya siz? Onların yaptıklarının müslümanlıkla alakası olmadığını biliyorsunuz. Hemde çokta iyi biliyorsunuz. Peki neden bu inat devam ediyor?
Kocasi kafasina göre bosar ortada kalir.
Malın önde gidenidir net.
Öz saygısı gelişmemiş kadındır.
Bu zamanda bunların konuşulması o kadar tuhaf geliyor ki bana.

Normalde dini inanç der, sorgulama geçerim ama bu benim de hayatımı etkileyecek bir sisteme dönüştüğünde dayatma olur. Hani dinde zorlama yoktur ya, o bakımdan...
Bu dingillere göre şeriat ya 4 karı alma ya kol kesme.cahile ne anlatacaksın.
islam hukuku kadınıdır. Gerçekten şeriat isteyen bir kadın tam da islam kadınıdır şahitliğinin yarım sayılması da kocasının dört evliliği aynı anda yapmasına da miras hukukunda hakkının yok sayılmasına da müstahaktır.
dört koca alabileceğini sanıyordur.
Canı şeriat çekmiş olabilir yani. Çokta şey etmemek lazım. Akışına bırakın. Pls.
Celladına aşık olmuş kadın... Diyeceğim de celladını tanımıyor. Şeriat isteyen erkekler de ne istediklerini, niçin istediklerini, bilmiyorlar. Tam olarak şeriatın kendisi de hedef kitleyi tanımıyor, hiç tanışmamış. Ortada derin bir tanışıklıksızlık var.

Hangi şeriat? Yetim hakkına dut yemiş bülbül olup domuz etine celallenen şeriat mı? Yoksa hırsızı koruyup kollayan, makam mevki için her yolu mübah gören şeriat mı? Camiileri tapınağa çevirip dinarları ibadethaneye sokan şeriat mı?

Hangi şeriat?

Peygamberin naaşını unutup siyasi entrikaların çevrildiği, bir kağıt bir kalem isteğine cevap vermeyen şeriat mı? Yoksa aristokrat sınıfının sadece dininin değiştiği şeriat mı? Asr-ı saadet diye anılan zamanda yüzbinlerce kişinin şehit (!) olduğu, ölenin ve öldürenin müslüman olduğu şeriat mı?

Şeriat truva atı gibidir. dışı tanrı ile cilalanmış olsa da içi tanrıcık oyunu oynayanlarla doludur.
şeriatı bir erkek için 4 eş alabilme özgürlüğü olarak görme aptallığından bi çıkamadınız.
Twitter de birine denk geldim 1 dakikalık bir video ne saçma haydi erkek 4 eş ister anlarımda bir kadın niye şeriat ister.

https://mobile.twitter.co...tatus/1185075041207246848
görsel
ilk recm edilecek kadınlar arasında önden ikinci sıralarda kendine yer bulacak olan kadındır. ne istediğinin de farkında olmayan kadındır diğer şeriat isteyenler gibi.
Bu tipler dun gundemde kediyi kopegi parcalayip organlarini yiyen carsafli kadin vardi ya heh o tipler. Boyle kafayi yedirtir adama bu isler. Kafayi bozmayin rahat olun kasmayin kimse siki sikmek icin cildirmiyor cikarin onu aklinizdan.
Avrat pazarında 300 akçeye satılıp pompadan pompaya koşmak isteyen kadındır.
Akıllı kadındır toplumun düzeni, refahı ve milletin terakkiyati için, suçun, zulmün, adaletsizliğin, gelür dağılımındaki uçurumun, cehaletin ortadan kalkmasını isteyen ve insan olarak değil birey olarak değilde delik olarak görülmek istemeyen şerefli kadındır.

Çocuk evliliğiyle kuran-i kerimin mukaddes emirlerini bağdaştırmaya çalışanları ve sanki islam dininde kadın ikinci sınıf bireymiş gibi algı oluşturanları okuyucuların varsa aklına ve ilmine havale ediyorum. Çünkü bilinmelidir ki hz. Aişe (ki müslüman kadınlara en büyük örneklerdendir) en büyük hadis rivayetcilerindendir, toplumda sözü geçen yetkin bir kimsedir ve biliyorsunuz ki hz. Osman in katillerinin cezalandırılması için adalet istemiş ve fıkır ayrılığına düşülmüştür. Sonrasında hz. Aişe 'ordu kurup karşı tarafın üzerine yürümüş ve şiddetli bir savaş yaşanmıştır. Ve bu olanlar sadece bir kişinin hakkının korunması adaletin yerine gelmesi için vukuu bulmuş hadiselerdir.

Tabii bu zamanda muhalif konuşan herkesin ıçeri tıkıldığı bir hengâmda susan, korkan ve tek yapabildiği çıplak eşekler gibi soyunup kendi sokaklara atabilen, kucaktan kucağa gezip, hayvan gibi sarhoş olan, adalet peşinde yada kutsal bir dava peşinde değil sadece nefisperestlik peşinde olan aşağılık insanların bunu anlayabilmesini beklemiyoruz...
kendine saygısı olmayan kadındır, net.
kendisine mehmet şevki eygi'den muştu getirdiğim kadın.

“dindar hanımlar ve kızlar açık yerlerde gülümsemez, meşrubat ve nargile içmez, cep telefonu ile konuşmaz. Hele sokakta yürürken..."
https://pbs.twimg.com/media/DfpVEu2W0AAh-WQ.jpg

Sen hala şeriat şeriat diye sayıklamaya devam et kadın. Seni itin götüne sokmaları için az bir yolları kaldı.
Müslüman ise normaldir fakat tatlı su müslümanı ise şeriat geldiğinde laiklik diye ağlayacak olan kadındır.
Birkaçı arkadaşım olduğu için söylemiyorum ama ağır geri zekalıdır.
görsel
Asalaktır ve hak ettiğini istiyordur.
Beynini kullanmayan, kendince fikirler üretemeyen kadındır. Acıyorum böyle kadınlara. Bir kadın neden bir erkeğin kölesi olmak istesinki?
Bütün beyin kapasitesini bu tür başlıklara yazmak için fazlaca zorlayan avamları görüp pek bir eğlenen kadındır.