bugün

dünyanın en saçma, en aptalca lafı...
aptalları etkilemek için, uydurulmuş adeta.

şehitler tepesi boş kalmayacak, şehitler tepesi boş kalmasın...şehitler tepesi...
https://streamable.com/7wlhr

neresi be şehitler tepesi? neresi bir tarif etsene bize?

ya o şehitler tepesi boş kalmayacak dedikten sonra hurraaa diyerek alkışlayan coşanlar?
şerefsizliğin, namussuzluğun nirvanası değil mi?

google haritalara yazdım şehitler tepesi diye.
öyle bir yer yok.
ama yüzlerce şehitlik var. dünyanın her bir yanında...

neresi ulan şehitler tepesi?
nerenizden uydurdunuz?

şehitler tepesi boş kalmayacakmış.
bırak boş kalsın ulan...
bırak o lanet olası tepe boş kalsın.

inşallah bu şehitlerimiz üzerinden bunları söyleyen ve onun en yakınları doldurur o şehitler tepesi dedikleri yeri.

sırf siyasi iktidarınıza zeval gelmesin diye gizlice, sessizce gömülüyor şehitlerimiz.

şehitler tepesi diye naralar atıp, yüksek perdeden konuşup şehitlerimizi sessiz ve gizli gömmek midir şehitler tepesi?

şu konuşma aziz şehitlerimize saygısızlıktır, onlarla dalga geçmektir. çıldırmışsınız siz, kafayı yemişsiniz...

bu konuşmaları yapan adam bir tane şehit yüzü görmüş müdür acaba?
hiç bir tane bile görmediğini iyi biliyorum.
ben tam 16 tane silah arkadaşımı şehit verdim.
16 şehit arkadaşımın da yüzünü gördüm.
şehitlerimin yüzlerine baktım. hiçbiri de gülmüyordu. şehitler tepesine gidiyoruz diye mutlu değillerdi.
tam 16 kahraman, 16 arkadaş, 16 dost, 16 insan, 16 yiğit gördüm ben.

ne şehitler tepesi ulan?
umarım o tepe yandaş ve yalaka gazetecilerle dolar.
reis yarın iktidardan düşse, bir kaç aya yabani otlar biter. benim kastettiğim boğaziçi köprüsünün oradaki yer. sanıyorum öyle bir yer demek istedi.
Kalmasın o zaman. Haydi hep beraber gidelim şehit olalım. Gerçi beni amel defterimi okuduktan sonra kovarlar ya ordan.
görsel
Başka şehitler de gelecek demek ki...

Oy vermeye devam. Dünya lideri hüloğğğğ.
Oğullarını askerden kaçıranların marifetmiş gibi habire tekrarladıkları laftır.

Marifet şehitler tepesini doldurmak değil, general patton'un dediği gibi yapabilmektir:

Kimse bir savaşı ülkesi için ölerek kazanmadı. Savaşlar diğer zavallı piçin ülkesi için ölmesi sağlanarak kazanıldı.
Bu şehitler tepesini hep gariban çocukları dolduruyor eee hiç zengin siyasi çocuğu görmedik.
Ellerinden gelse "Şehitler Tepesine" de bi TOKi sitesi dikip kura ile dağıtacaklar..
başka ülkeler vatandaşlarına huzur, refah vaat eder, bizimki şehitler vaat ediyor.
"ama bizim çocuklar hariç" şeklinde devam ettiği düşünülen kutlu söylemdir. kendi çocukları sarayların güvenli odalarında uyurken bile başlarında korumalar bekler şekilde yaşıyorlar. bırak şehit olmayı sıradan bir insanın yolda yürürken taşa takılıp düşme ihtimali bile bunların çocuklarının taşa takılma ihtimallerinden katrilyon kat fazladır.

tabi seçmenleri ne denirse inanmaya programlandığından kendi evlatları toprağa düşse bile "hökümetimiz sağ olsun vatan sağ olsun" diyorlar mikrofon uzatılınca. bak siyaseti ekonomiyi politikayı falan sktr et. şu vatan sağ olsun söyleminin bile içini ne kadar boşalttılar farkında mısın ? türk milletinin tarihi savaşlarla mücadelelerle yokluklarla doludur. ancak o kadar yoklukta bile kurtuluş savaşını canlarını vere vere gerçekleştirmiş bir millet idik. bizim için vatan devlet bayrak ezan kutsal şeylerdi. bunlar için şehitlik mertebesine yükselebilmek için gözünü bile kırpmayan bir millet idik. şu anda suriyeliler bizim ülkemizde nargile keyfi yapıp karı kız kovalarken bizim askerimiz onların vatanlarında toprağa düşüyor. ailelerine soruyorsun "vatan sağ olsun" diyorlar. bizim askerlerimiz yani sizin evlatlarınız neden oradalar ? hangi vatan sağ olsun ? türkiye mi suriye mi..
Bu ne saçma bı açıklama.
zike sürülecek aklı olmayan çomarların gaza geldiği söz. bir de "komşularla sıfır sorun" diye bir inci vardı.
Hayret. o tepeye daha rezidans dikmediler mi?
Bop başkanı Tayyip sözü.
Tayyip Erdoğan ilk defa birşey dedi ve yaptı galiba.
işte büyük lider...

işte dünya lideri...

işte onu destekleyen milyonlar...

Ne dese, ne yapsa “ bir bildiği vardır” deyip iş boka sarınca muhalefeti suçlayan, kalbi tertemiz Anadolu halkı...

Yatacak yeriniz yok, yok...!
malum parti vekili ve bakan çocukları über lüks arabayla gezip kumarhanelerde para saçarken gariban çocuklarının evine (hem de ortada bir vatan savunması bile yokken) şehit haberi düşer.
Ulan yatacak yeriniz yok be.
Madenleri yamyamlara peşkeş çekersin, madenciler ölür "bu işin fıtratında var" dersin, yanlış politikaların sebebiyle askerlerimizi kaybederiz "şehitler tepesi boş kalmayacak" dersin...

Velhasıl dersin de dersin... Hiç susmaz, utanmaz, sorumluluk üstlenmez, hep dersin...

iktidarda olmanın gereği insanları yaşatmak değil, ölmekten şikayet etmemeleri için akıl vermekse öyle olsun...
bu müthiş vaadi tepeyi bizzat doldurmak suretiyle gerçekleştirmesini bekliyoruz.
Ölen nasilsa senin çocukların değil, konușmak kolay tabi. Helva senin ocaginda kavrulmadikca tadi güzel gelir.
Laik laik geçici dünya nimetlerine bulanmışlara pek akılcı gelmez. O nimetlerin bir yanılsama olduğunu anlamazlar. Anlatmaya çalışmaya gerek yok.
cami duvarına işemeli bir atasözü vardı, o geldi aklıma bir an. iktidarda olan kişi akli melekelerini yitirmişse ya da mizacı bozuksa her türlü derttir. kendi haline bıraksanız ülkeyi perişan eder, tutup koltuğundan indirseniz ülke yüz sene geriye gider. bazen malum şahsa baktıkça kendisinin akli melekelerini yitirdiğini bazense çok zeki olduğu halde cami duvarını bile bile hedef seçtiğini düşünüyorum. bilerek yapıyorsa türk milletine karşı gücünü, iktidarını, her şeyini gözden çıkarırcasına bir kini var demektir. ben kendisini allah'a havale ediyorum, elimden başka bir şey gelmiyor.
ne iç yaralıyıcı bir sözdür. heleki şehit olan evlat sözün sahibininse.

allahın takdirine havale ederim.
Kahraman amerikan askerlerinin evlerine sağ salim dönebilmesi içn dua eden adamın ağzından çıkması aslında her şeyi açıklıyor. .
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar