bugün

acılısı olsa bi de çiğköfte olsa da yesek dediğim başlıktır.

O değil de az önce yemek yedim hala yemek düşünüyorum be.
(bkz: turnib)
(bkz: şalgam)
rakının dostudur.
Adana'da bardağı bitirene kadar istediğin kadar "tane" isteyebildiğin içecektir.
adana'da bardağı bitirene kadar istediğin kadar tane isteyebildiğin içecek* falan değildir. çünkü adanada şalgam suyu diye bir içecek yok.
şalgam suyu ne lan? şalgam zaten kırmızı havucun suyudur yani şalgam zaten sudur. böyle bir başlığa yüz seksen küsur entry girilmiş şaka gibi.
ADANADAN BANA BIR SALGAM SUYU DERSEN SENI DOVERIZ.
Çiğköfte ile sık tercih edilen içecek. Acısızı kadar acılısı da bolca tercih edilir.
Şalgam suyu dersen hi buda turist la derler sabah kahvaltisinda simitle öğle yemeğinde dönerle akşam yemeginde kebabla cok harika olur.
kebap ile birlikte çok iyi giden içecek. kültürümüzün vazgeçilmezi.
Acılısı en sevdiğimdir.
Rakının kankasidir.
ilk defa içmeme ragmen müptelası olduğum içecek. acılısı tercihimdir. boğazda bıraktıgı yanmayı dusunmek bile canımın çekmesine yetiyor.
Adanalı olmayan bir tanıdığımın ilk içtiğinde tepkisi; bu ne biçim meyve suyu olmuştur.
Kebapla iyi giden içecek. Adana ve mersin'de güzel yapan yerler mevcuttur.
açılan şalgam bitmelidir, ertesi güne kalan şalgam suyu gazı kaçmış kola gibi olur, ayrıca acılısı makbuldur, rakı ile iyi sevişir, yemek ile iyi yiyişir.
Adananın meşhur içeceği...

Entersandır Adanalılar "şalgam" derken başka şehirlerdekiler " şalgam suyu" der...
Adanalı olunca özellikle de kebabın yanında bolca tükettiğimiz içecek.
acılısına bayıldığım saniyesinde kendine getiren içecek türüdür..
çok düşük kalorisi ve yararlı içeriği ile daha çok tanıtılması gereken sağlıklı içecek. coca cola zero alıp aspartam içeceğinize alın işte sıfır kalorili içecek. ayrıca ayranla karıştırılınca ekşimsi tadı gidiyor ve yumuşak içimli hale geliyor. bir deneyin derim.
olsada midemiz delinene kadar içsek. özellikle çiğ köftenin yanında birde turşu off be.
Çiğ köfte ve bira ile müthiş gider.
akla direk kokoreci getiren şahsına münhasır gönüllerin içeceği.
Kebapla iyi giden içecek.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar