bugün

fmv ışık okulları'nın diğerleriyle birlikte fethullah gülen ile alakası olduğu zannedilen ama aslında uzaktan yakından ilgisi olmayan vakıf üniversitesidir. sınavın sonuçlarından sonra bir ışık liseli olarak muhtemelen benim de gideceğim okul şile'de tatil köyü gibi bir kampüse sahiptir.
uludağ sözlükte birçok liselinin olduğunun farkında olan üniversite. akıllılık etmiş de sözlüğe reklam vermiş.
dışarıdan çok fazla güzel görünmese de içinin muhteşem olduğu apaçık ortada olan üniversite. tanıtım filmlerinde konuşan öğrencilerin cümle luramayan tiplemeler olduğunu görünce soğudum yemin ediyorum. duyduğuma göre. tıp fakültesi falan yapılıyormuş. ne zaman açılır, bilemeyeceğim.
isminden dolayı fetullah gülenin okulu olarak bilinen aslında geçmişi fevziye mekteplerine dayanan sebatayist üniversitedir. (bkz: sebataycılık) (bkz: sebatay sevi) (bkz: fevziye mektepleri)
işkencehane...
şişli terakki mezunlarına %50 burs veren üniversite.
yeni açılan bazı bölümlerinde akademik kadrosu zayıf olan üniversite. son birkaç yılda da en değerli akademisyenleri diğer bakıf üniversitelerine geçmiştir. elektrik-elektronik mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği akademik olarak oldukça kuvvetlidir, lakin bu bölümlerde de yaprak dökümü başlaması olasıdır.

3 yıl önce prof. dr. ekrem ekinci'nin iftifasının ardından hemen hemen tüm idari yöneticileri bir şekilde üniversiteden ayrılmıştır. bu da üniversitenin kuruluşundan bu yana var olan aile ruhunun oldukça azalmasına sebep olmuştur.

kısaca son dönemde kötüye gitmektedir.

yurtları çok rahat ve kampüsü oldukça keyiflidir.
anadolu'da sanılanın aksine fettullah gülen ile hiçbir alakası yoktur.
tercihlerimde psikoloji bölümünü en başa yazdığım üniversite. inşallah beni bünyesine almaktan çekinmez.
şile bülbülüm şile , dağın başındaki üniversite. gittim ordan biliyorum
gitmeyin gitmek isteyenleri yolundan çevirin denesi üniversite.
Baba parası yiyen bir velet ile kapısının önünde az daha çarpışacağım okul.
Anladığım kadarıyla zenginlerin gittiği vakıf üniversitesi.
Yavrum, evladım! Tamam kızlar güzel ama sen yine de önüne bak.
Bi dahaki sefere kaportana yandan girerim.
kendi halinde, mütevazi bi eğitim kurumu. kulüp faaliyetlerinde oldukça aktif öğrencilere sahiptir. eğitimi, eğitimcileri tartışmamız mükemmeldir. ancak öğrenci kalitesi, öğrencilerin sahip olduğu alt yapı için aynı şeyi söylemem. beşten yedi çıkartamayıp cevaba inatla iki dedikleri gün çoğundan ümidimi kestim.
Gidenler beni bi aydınlatsın nasıl bir üniversite. Eğitimi ortamı falan filan yani işte.
fethullahın okulu değildir.
ingilizce okutmanlarinin amina koyayim denilen universite.
Aradım. Elektronik arşivinizdeki ingilizce bir kaynaktan yararlanmak istiyorum. Ne yapılabilir dedim. Üzgünüz dediler.
Bok üzgünsünüz. Kitabı istesem neyse de elektronik belgeyi niye vermiyorsunuz ? Sonra niye okumuyor bu toplum? Aha okuyorum ama vermiyorsunuz. Ben de biliyorum Amazon'dan kitabı 50 dolara almayı. Ben de biliyorum piyasaları canlandırmayı. Lakin bir kaynağa verecek 50 dolar yok.

T: saçma üniversitedir. . Bana kaynak vermeyen üniversitedir. Bana vakıf üniversitesinin samimiyetsizliğini bir kez daha gösteren üniversitedir.

N: illegale başvuruyorum. Sory.
mühendislik kadrosu fena sayılmayan vakıf üniversitesi. Özellikle inşaat okumakta olan sözlükçüler yeşillendirse süper olur.
dagın basında unıversıte sehır merkezınde cok uzak ve profosor sayısı ogrencı sayısına oranla cok az .
139t'nin hafta içi ağzına kadar dolu olmasının sebebi olan öğrencilerin okuduğu üniversite.
Eski halinden eser olmayan, sizin yürüyen para olduğunuza canı gönülden inanan, ironik bir şekilde o kadar para vermenize rağmen asla eğitim, öğretim ve yeterlilik anlamında asla karşılığını alamaycağınız sözde bir ''eğitim kurumudur''. Varsa gitmeyi düşünen acilen başka alternatiflere bakması gerekmektedir. Henüz mutlu ayrılananı ya da kolaylıkla ayrılabileni görmedim.