bugün

ülkemizde bunu yapanların çoğu kendilerine milliyetçi der.
Kürtlere yapılması müstehaktır.
''açıkça söyleyeyim; herkesi sevmiyorum. herkesi sevmiyorum; yalnız kendimizi, yâni türk milletini seviyorum. çünkü bana târih, bana bugünün gazete haberleri öğretti ki türk'ün kendisinden başka seveni olmaz."

"Ben, mahalle çocukları oynasın diye çamurdan halk edilmedim. Ben bu vatanın toprağından yoğruldum. Şerefim ondandır ve yarın, bana bu hareketi yapanların da içinde bulunduğu vatandaşların şerefini, hudutlarda ateş altında koruyacak olan kan, damarlarımda nöbet yerinde bir asker gibi akmaya hazır dolaşmaktadır."
Orhan Şaik Gökyay
islamiyet'te üstünlük takvâdadır..

boş, gereksiz ve haram bir ideoloji.
turk kürt ayrimi yapanlar dısarıda dolasirken baska bisey de seciyor siyahmi beyazmi .
hem ırkçılığı kötüleyip hemde "Anadoluda en fazla yüzde 30 Türk var" diyerek çaktırmadan ırkçılık yapanları da gördük. He yav gerçekten ırkçılık çok kötüymüş.
hiç dinmeyen bir öfke halidir bazen bu düşünceyi taşıyanlara acıyorum çünkü taşıdığın düşüncenin insana etkisi var sürekli öfkeli bir bedenin bedene verdiği hasarı bir düşünün işte bunlarda böyle ya kendilerine zarar verecekler yada o öfkeyi dışarıya çıkarıp birilerine zarar verecekler.

bunlar olmamış olunda gelin.
Bu ülkede ırkçılar varsa kürtler yüzündendir. Net.
savunanın işid tarafından kafası kesilmelidir.
Hümanizm derneğine 3 tane kürt koyun 3 ay sonra o dernek üyeleri ırkçılık yapıp kürtlere siktir çekmezse tüm dernek beni siksin.
“Ey insanlar! Muhakkak ki biz, sizi bir erkekle bir dişiden yarattık... Ve sizi millet millet, kabile kabile yaptık ki, tanışıp kaynaşasınız. Allah katında en şerefliniz takvaca en ileri olannınızdır (O’ndan en çok korkanınızdır.” (Hucurat Sûresi, 49/13)
görsel
Kötü birşeydir:
görsel
Edit:herkes eksilmeye başladı. Tamam iyi bişeydir.
Şaka şaka hadi eksileri görelim o zaman.
Nefret ettiğim şeydir.
anlamsız olsa da devlet gizliden gizliye bunu aşılar özellikle milliyetçi dediğimiz kısım şartlar geldiğini faşist olur o yüzden milliyetçi kısım devletlerin aslında gözdesidir. bunlara vatan millet sakarya dedin mi ölmek için kendini yırtarlar. bide anarşist sol kısım var aslında bunları da devlet kullanır.

bir nevi bir şeyleri yıkmak için bu kısmı yapmak için milliyetçi kesimi kullanır. ideolojilere devletin organları olarak bakıyorum hepsinin bir işlevi var. gerektiğinde hepsini birileri kullanıyor.
Hitlerdeki gibi olmadıkça iticidir.
tamamen tesadüfi olarak doğulan memleketin, dolayısıyla tesadüfi olarak edinilen etnik kökenin propagandasını yapmak.

ek olarak: istisnasız ''tüm ideolojilerin'' ve siyasete dair her şeyin amına koyayım.
zeka işidir, herkes yapamaz, ırkı olmayan hiç yapamaz.
hayatta başka bir şeye bağlanamayan insanların, kendini başka bir şeyle tatmin edemeyen insanların*, kendini bir şeye ait hissetmek için başvurduğu iğrenç yöntem.

edit: ahaha eskiden hiç değilse ırkçılar ırkçı olduğunu kabul etmezdi. nasıl iğrenç, gerizekalı bir nesil geliyorsa adam ırkçı olduğunu kabul ediyor ve bu entry'yi üzerine alınıp eksiliyor. aferin kardeşim şimdi ırkını yücelttin!! ajdhskgjfh.
(bkz: ırkçıyız oruspuçocuğuyuz ama mutluyuz)
diyarbakır da hissedersiniz.

yürüyüşünüzle ve davranışlarınızla sizin o malum kabileye mensup olmadığınızı şıp diye anlarlar ve ona göre muamele ederler.

2007 yılında tam 43 gün diyarbakır gata askeri hastanesinde yattım. Batman dan acil sevk olarak korucu aracıyla bin bir türlü iti kopuğu atlatarak bu hastaneye getirildim. tedavi oldum... normalde hastaneden sizi elinizi kolunuzu sallaya sallaya çıkarmazlar ancak ben bir üst komutan bulup kendisinden yardımcı olmasını rica ettim eğer hastane beni askeri araçla çıkartıp diyarbakır 7.kolorduya bıraksaydı benim oradan istanbul a gitmem rahat 3-4 günü bulacaktı. çünkü üzerimde hiçbir kimlik yoktu askeriyenin vermiş olduğu kimlik dahi yoktu acil sevk geldiğim için. bende 7.kolordu ktm sinde rezil olmamak için risk alarak nöbetçinin de yol vermesiyle çıktım diyarbakır sokaklarına. Önce bölük komutanımı aradım bir telefon bulup bana kimliğimi yollayıp yollayamayacağını sordum çünkü otobüsle değil uçakla gitmek istiyordum istanbul a o kadar yol çekilmez ağustos ayında. komutanın bana verdiği cevap son konvoyun 2 saat önce yola çıktığını bugün başka konvoy olmadığı için kimliği ulaştıramayacağı oldu. kendine dikkat et hemen otobüse bin evine git başın belaya girmesin dedi.

telefonu kapattıktan sonra diyarbakır ın meşhur ofis denilen caddesinde dolanmaya başladım saçım halinden ve tipimden kabilelerine mensup olmadığımı rahatça anlıyorlardı. Ofis caddesinde thy bürosunu görür görmez attım kendimi içeri bir apartmanın 1.katındaydı ofisteki şahısa durumu anlattım yanımda kimliğim olmadığını bilet alsam uçağa binip binemeyeceğimi sordum "ben bir şey söyleyemem oradaki polislerle konuşman lazım" dediler. vallahi yalan olmasın ama bilette baya pahalıydı çünkü ilk uçağa bineceğim 270 civarı bir şey dedi pegasus falanda yok thy yağlayacak bileti yani. bir yandan da bileti alırsam cebimdeki para bitecek iyice mantara bağlayacağım cesaret edemiyorum çıktım biraz dolandım rahat 6-7 otele uğradım ve diyarbakır da bana parasıyla kalacak yer verecek bir otel bulamadım. tek gece fiyatına 120 euro diyen 3 yıldızlı oteller bile oldu. tekrar thy bürosuna döndüm gözümü kapatıp aldım bileti elimde sadece gata dan verilen t.c numaramın ve adımın yazılı olduğu birkaç evrak var onun haricinde kimliğimi tanıtacağım bir şey yok. havalimanı servisine binip erkenden gittim oraya iner inmez içeri girdiğimde bir komiser gördüm ona gidip durumu izah ettim çok şükür ki laftan anlayan normal birine denk geldim beni havalimanının polis noktasına yolladı ve telsizden oradaki polislere bir şeyler söyledi. polis noktasında t.c kimlik numaram üzerinden birkaç soru sordular anne adı anne kızlık soyadı vesaire hepsine doğru cevap verince uçağa binmeme izin verdiler.

velhasıl kelam ben diyarbakır da kalacak yer bulamadım bir vatandaş olarak sırf şivemden tipimden ve görünüşümden dolayı. Tek suçum normal bir insana benziyor olmaktı. Onlarda haklı tabi uzaylı görmüş gibi oluyor amk kekosu hayatı boyunda mağarasından çıkmamış ki.
türkiyede bahsedilince genellikle namlunun ucuna türk milliyetçileri gelir. tavırları, tez canlılıkları ve sabırsızlıklarıyla dikkat çekerler genellikle. ancak türk milliyetçilerine özellikle o kadar büyük bir baskı söz konusu ki, mevzu esas biz türk milliyetçilerini yerelim derken ermenilerin çıkarlarını kabul edenleri mi ararsın, kürtçülük yapanı mı ararsın, insan hakları hümanizm diye hayal dünyasında gezineni mi ararsın, hepsi var. ayrıca biz türk milliyetçilerini tanımadıkları çok belli. sağda solda birkaç kendini bilmez zibidi ile karşılaştıklarından dolayı komple hepimizi asıyorlar. şimdi ben de saymaya başlicam ancak bu sefer iyiden iyiye sidik yarıştırmaya benzeyecek, gerek yok.

devletin bekası, kutsal saydığımız değerlerin tekrardan sahip çıkılması için (vatan olgusu, bayrak olgusu, şehit olgusu vs.) türk ırkçılığı gereklidir, elzemdir. ayrıca şunu sosyal medyada çok görmüşsünüzdür: "bunu sıkıysa gel x şehrinde yap", "x şehrinde olsan daha burnunun ucunu çıkartamazsın", "türk çocuklarının anneleri oğulları evden çıkarken aman dikkat et oğlum der, kürt analar ise aman kimseye bulaşma der"... uzaaar gider. hiç bir türk'ün, gel bunu böyle böyle denizlide yap, aydında yap, konyada yap dediğini görmemişsinizdir. ama ortamlarda konuşmaya başlayınca türkler o kadar faşisstir ki insan değildir, o kadar ırkçıdır ki bunu yapan insan olamaz. başta kürtçüler diyorlar siz buraya gelirseniz sizi yaşatmayız diye. bunları daha görmemişseniz zaten siz bir süs havuzunda dünyadan yalıtılmış halde yaşıyorsunuz, iyisi mi hiçbir şeye karışmayın.

ırkçılık (türk ırkçılığı) gereklidir, elzemdir. ayrıca kominikler beni hemen asıp kesmeden onlara söyleyelim biz vicdansız değiliz, siz gibi etten kemikten insanız, sadece sizden farklı düşünüyor, olayı farklı bir açıdan görüyoruz. türk ırkı sağolsun.
ben urfada 5 yıl kaldım aslen izmirliyim ama insanlari gercekten cok samimiydiler yani oralarda bir akpli bir hdpli ve bir mhpli ve bir chpli ayni masaya oturup sohbet edip yemek yiyebiliyor ve turklere karsi hic bir dislama soz konusu degul tam tersi komşularınız urfali olmadiginiz icin size her aksam yemek gonderiyorlar hatta bazen ikinci tabagi da getirmisti komsu teyze gercekten cok samimi insanlar.
Bilginin artması ile yok olduğuna inandığım ırk ayrımcılığı. Evet, eskiden ırkçıydım, ama ne yeterince bilgim vardı, ne de bunun saçma olduğunu anlayabilecek olgunluğa, yaşa sahiptim.

Mânâsız geliyor.
17. yüzyılda Fransız bilgin 
Bernier, ırk kavramına bazı açıklamalar getirmiş, bunu müteakiben natüralistler tarafından da antropolojik manada ırk kavramı kullanılmıştır.