bugün

çok korkunç olacaktır. ülkelerin gidip cephe savaşı yapacağını sanmak saçma. bunlar küçük ölçekli savaşlar için veya terörle mücadele için yapıyor. iç savaş yapanlar da böyle çatışıyor olabilir ancak büyük bir savaş olursa nükleer tehlike bal gibi ortaya çıkacaktır.

onca silahı havaya atmak için üretmiyor, para harcamıyorlar herhalde.

bir devlet zorda kalınca yok olmamak için elinde olan tüm gücü en yıkıcı şekilde kullanmaktan çekinmez.

o yüzden nükleer silahı olmayan ezik ülkeler fazla iştahlı olmasın. insan yığınıyla bir bok yapılmaz çünkü.
Şu an için taraflar şu şekilde

Ittifak devletleri: türkiye, suudi arabistan, almanya.

itilaf devletleri: suriye, rusya, ırak.

Edit: suudlarla kara harekatına cikacaz adam daha hulyalarda araplar rererö diyor.
Ayrıca şu an için yazdım dikkat edersen.

Edit 2: itilaf devletlerine ırak ı da ekledim. Iki gun once civil havacılık ve askerı yardım anlaşması yaptılar. Bizim basında çıkmadı ama avrupa basını kaçırmadı.
http://mobile.reuters.com/article/idUSKCN0VK288
olursa gireceğim savaştır, çekerim emaneti sikerim adaleti değip ön cephede savaşacağım.
Tırt tespit?
Buyrun kaynak:
http://www.bbc.com/turkce.../2016/02/160213_suudi_jet

Yakın bir savaştır efendim.

Rusya avrupaya cephe almış, kendinden binlerce km uzaktaki bir ulkede ucaklarini gezdiriyor.

Petrol fiyatlari asiri dustu bu durum rus ve amerikan ureticileri zorluyor.

Kuzey kore sacma sapan testlerle hem guney kore hem japonya icin tehdit olusturuyor. Amerika da rahatsiz tabi.

Bir kıvılcım bekleniyor.
eli kulağında olan savaştır. fazla değil en geç 2017. korkaklar şimdiden makarna stoğu yapsın.
çıkmayacaktır.
Team 1 : Türkiye, Suudi Arabistan

Team 2 : Suriye, rusya

Daha sonra takımlara katılacaklar

Team 1 : Adb , Japonya, Almanya, Ukrayna, Güney Kore

Team 2 : Çin, kuzey kore ,

Winner is işid

Fuck the world

Allahu akbar.
Soguk savas doneminde berlin sovyet kontrolundeyken cikmadiysa simdi ortadogu icin cikmasi beklenmemeli.yok gruplasmis vs. O gruplari operler. Shangai beslisi cin iran rusya hindistan bunlara kuzey koreyi de ekleyin. Bu devletlerden hindistan ve k. Kore gozunu kirpmadan nukluer silah kullanacak ululkeler. Boyle bir grupla savasmak akil kari degil. Amerika da nukluer kullanabilir karsilik olarak ama avrupa milletlerinin nukluer kullanacagini sanmiyorum.
ÖLMEDEN önce beklediğim savaştır. zaten ömrümüz değersiz. bari savaşta ölsün.
Adamlar bangır bangır Rusya ile niye savaşa gireyim, salak mıyım diyor. E putin bey de süper güce kafa tutmanın ayıya binmeye benzemediğini biliyor.

Bizim dünya liderimizi ise zaten takan yok.

Kuzey Kore ise oldu bitti artistliğinden ödün vermeyen bir ülke. Kimse bu zırtapoz için savaşa girmez.

Suriye konusunda ise top döner dolaşır Almanya kazanır fikri mantıklı geliyor.

Ortalığın nükleer dolduğu bu dönemde kimse pat pat patapat diye savaşa girmez. Giremez.
Girse girse ışid girer. Zaten Onların da yaşadığı kafayı hayal etmek bile güç. Bırakın birbirlerini kessinler modunda bütün dünya.

Türkiye savaşa girecekmiş, bir gece ansızın 82 Lazkiye, 83 Halep olacakmış vs bunlar da safsata efenim. Daha iki karış türbeyi koruyamayan, bombalayıp kaçan bir Türkiye var ortalıkta.

Neyse, bence üst biter.
olası savaşta taraflar,

abd ve yalamaları
rusya ve yalamaları

kazananı da söylüyorum. abd ve yalamalarıdır.

o değil de keşke hitler savaşı kazansaydı. şimdi çok mutluyduk.
an itibariyle ;
Rusya, Hindistan, Çin, K. kore, iran,
US, EU, GB, Japonya, Güney Kore ve Ortadoğu'daki şımarık çocuklar(bunların arasında kısmen biz de varız) arasında soğuk haliyle savaşılan ve tahminimce asla sıcak hale dönüşmeyecek olan savaştır. dolayısıyla boşverin bigün zaten bilinmeyen bir virüsten falan ölür gideriz.
şu sıralar sesi çok çıksada, bir çok devletin ekonomik sıkıntıları olduğundan ve kendileri garanti altında olmadıklarından çıkmayacağı savaştır. bir diğer sebepde, israil devletinin şu sıralar yoğun ve yorgun olmasıdır.
Türkiye'nin girmemesi gereken savaştır. Tarafsızlığımızı korursak en karlı olan biz oluruz. Ama ülkemize saldırı olursa bu savaşa girip saldıran tarafa bunun bedelini çok ağır ödetmemiz gerekir.
Command conquer red alerte selam çakan tespit, birde generalsde gla vardı oda işide tekabul ediyor sanki...
Çıkması halinde mükemmel bir batı politikası yürüten türkiye hükümeti'nin pakistan,tunus,azerbaycan,özbekistan,türkmenistan etc ile savaşa gireceği ve karşı tarafta tüm nükleer silah devleri ülkelerin olacağı muazzam savaş. Sonucunda Türkiye iman gücü ile kazanacaktır.
Savas 2 taraf arasinda gerceklesir 3.taraf kazanır.
nükleer başlıkları kullanabilme potansiyeli çok yüksek olduğundan dünya asla eskisi gibi olmayacaktır ve bunu bilen büyük devletler savaştan kaçıp ufak ülkeleriyle iy dalaşına girer sadece kanımca. savaş çıkıcaksada nükleer silah kullansınlarda acı çekmeden nur ışığını görelim.
(img:#975387)
Turkiyenin hangi kadroda oldugu belli olmayan karşılaşma.
Google mapsi en iyi kullananın kazanacağı savaştır.
Sanılanın aksine ortadoğu yüzünden değil de rusya'nın baltıkları işgal etmesi sonucu gerçekleşeceği düşünülen savaş. Zira çoğu otoriteye göre rusya baltıkları 2 gün gibi kısa bir sürede işgal etme potansiyeline sahip ve isveç, norveç gibi ülkeler bir bir rusya'nın kendileri için tehdit olduğunu ve bunun için savunma sistemlerini geliştirmeleri gerektiğini açıklıyor. Hali hazırda dünya'nın her yerinde büyük güçlerin, daha küçük güçleri kullanarak yarattığı çatışmalar var ki bir noktada bu gövde gösterisine dönüşüyor. Çöken petro-dolar sisteminin yerine dünyanın kabuk değiştirip yeni bir sistem oturtması gerekiyor. Bakalım sonuçları nasıl olacak.
Rusya bilmem ne konferansında (ah adını bi türlü bulamıyorum), Suudi Arabistan'ın Suriye'ye herhangi bir müdahalede bulunması halinde üçüncü dünya savaşı çıkacağını söylemiş.

Suudi uçakları, incirlik'te ve Suriye'ye uçacaklar. Peki şimdi ne olacak?

Edit: Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, Münih'te Suudileri uyarmış, akıllı olun demiş.
çıkması muhtemel savaş. savas sadece sivillere zarar verir.
klavye delikanlıları savaşı CS 1.6 sanması gibi bir şey.
valla 3. dünya savaşında hangi silahlar kullanılacak bilmyorum ama bence 4. dünya savaşı taş ve sopalar ile olacak. einstein.
güncel Önemli Başlıklar