bugün

yuhara yorumuna yol açan, bir de o kadar parayı üzerinde taşımasıyla ayrıca yaran dilencidir.
bu dilencilik sektörü çok iyi kazandırıyor. hem asla ölmez.

(bkz: mesleği bırakıp dilenci olan polis)

görsel
Şaşırtmamıştır.

Yalnız tüm para toplanınca 380 bin olmuyor hacılar. Suri kardeşimize iftira atılmış.
fakir türkleri çıldırtan ümmet evladı.
Muhtemelen ortalama bir lira vermiştir herkes bu da 380 bin kişi demek.

Buradan o 380 bin dalyarağa seslenmek istiyorum. Hepinizin amk.
bu tarz haberlerde en sevdiğim şey adamı ortaya koyup paraları da böyle iç mimar edasıyla dizmeleri.

çok hoşuma gidiyor.
dilencilik her dönemin en çok gelir getiren yöntemlerinden biri olmuştur. sen asgari ücret için günlük 70 liraya çalışırsın hadi sigortan şu bu 85 lira de. bu adamlar 85 lirayı emin ol işlek bi caddede 2 saat geçmeden kazanır. günde 8 saat dilense en aşağı 300-400 tl kazançları var. ee normal.
üzerinden cikan paralara neden el koyuluyor acaba? birini gasp mi etmis? hakkinda suc duyurusu mu var? gercekten sevmem ve asla para vermem sokak dilencilerine.
bu kadar parayı neresine sokmuş gta mı oynuyor amk.
Bu tip haberler sonrası insanların ruh hali bozulacak.
Sabancı koç bile cebinde bu kadar nakit taşımıyor. Şu ekonomik durumda bu para...

Korkarım karındeşen Jack (Karındeşen Jack, 1888 yılında Londra’daki Whitechapel semti ve çevresindeki çoğunlukla fakir bölgelerde faal olduğuna inanılan kimliği tespit edilememiş bir katil) benzeri biri çıkıp bu dilencilere tecavüz edecek.
Biz de bu haberleri "dilenci jiken Jack" tecavüzleri diye vereceğiz, böyle giderse...
Öyle ya, bu ne kardeşim böyle ya?
En sonunda biri çıkıp buna isyan ederek "öldürsem suç, en iyisi tecavüz edeyim. Nasıl olsa iyi hâl ile indirim alırım. Hem bu saat de sokakta ne işi var? Yalnız başına burada ne yapıyor, beni tahrik etti derim" derse ve bunları dikerek yok edelim derse ne yaparız?

Ya Çiftlik bank diye, ya faizsiz kazanç diye, ya da açım yoksulum diye milleti söğüşleyen söğüşleyene.
Bu dilenci şimdi kalkıp "bu paralarla imam hatip yaptıracağım, vakıf kuracağım" derse ve serbest kalırsa, para da faizi ile iade edilirse şaşmamak gerek.
Olmaz diyen var mı?
Aaaa benim babam lan o kimseye yedirtmem. Gratis'e gidip bana kozmetik alacaktı.

Herif Türklerin kumbarası adeta.