bugün

ingiliz ırkıdır.
Irkçılıktır. Her birey eşittir. Üstün ırk diye bir şey yoktur.
Türk veya kürt ırkı değildir.
üstün ırk var mıdır bilemeyiz. ama olsaydı akdeniz ırkı (mediterranean race) olurdu.
Siyahiler olduğunu düşünüyorum.
Amarikandır. Geri kalanı kendi arasında sıralama yapabilir.
türk ve ari ırktır.
(bkz: caucasoid)
(bkz: insan ırkı).
Benim ırkım olan insan ırkı.
Üyesi olduğum kürt ırkıdır.
Üstün ırk diye birşey yok! Üstün insan var. Üstün insan bence: duyarlı, samimi, dürüst, akılcı, saygılı, düşünceli, iyiniyetli, yardımsever, insan sever, doğa sever, paylaşımcı, insanlar içinde ayrım yapmayan, insanları ırklarına göre kayırmayan, inancına göre değil, kişiliğine göre değerlendiren, hoşgörülü, art niyetsiz insan üstün kisidir.

Barbar ve tembel Türkolar değil üstün alman ırkıdır.
Bir yerde eğer üstün ırktan bahseden birileri, topluluklar, devletler, örgütler varsa orada aşağı ırk diye anılan ırklar ve o ırka mensup insanlar da vardır.

Üstün ırk düşüncesini ortaya atan ilk insan ruh hastası olabilir, aşağılık kompleksini ırkının üstün olduğunu haykırarak bastırmaya çalışmış da olabilir.

Ama olan oldu ve dünyanın bir yerlerinde eli silahlı veya keskin kalemli birileri üstün ırklardan bahsediyor.
Ve zıttı olan aşağı ırklardan.
iş işten geçti,
Yapılacak Tek şey kaldı aşağı ırk olmamak için çalışmak didinmek savaşmak Atatürk milliyetçiliği güderek onun deyimiyle çağdaş medeniyetler seviyesine çıkmalı daha
kaba tabirle üstün ırk olmaya doğru kosmak.

Bunun içinde elbette irkini yuceltirsin.
irkimizda da bir olaganustuluk gormeli Atatürk'ün de yaptığı söylediği gibi.
Yapılması gereken gibi. O olağanüstülügü de aşağı olmamak için kullanmalıyız.

Yani baktığında ustun ırk degil de üstün milletlerden ülkelerden olma gayesi güdülür asagi olmamak için. bunu yaparken de üstün irkiz dersin ki motivasyon sağlasın.

Tam olarak başlığı açan kişinin ne düşündüğünü bilmiyorum belki de direkt Almanlardan bahsediyordur ben yanlış anlamisimdir.
Müslüman da müslüman diye yırtınan selia nın islamiyet'e karşı gelerek beyaz ırk dediği ırktır.
yüce penisli ermeni ırkıdır.
Üstün ırk diye birşey varsa emin olun türkler değildir. 24 haziranda zaten gördük. Kesin almanlar japonlar koreliler falandır. Bizden bişey çıkmaz.
Varsa da türkler değildir. Heyecanlanmayın.
Tarih boyunca insanlığı zehirlemiş büyük yalan.
(bkz: Türkler)

Ayrıca, ırk degil, soy denilmelidir.
görsel
görsel

Biziz.
Ben 10 adlı çizgifilmin final bölümünde vardı bunlardan. Evelallah hepsini siktik.
Seçilemeyen Bir şeyin üstün olduğu sanrısı.
üstün ırk miti diye bir şey yoktur. insanlar etnik kimliği sayesinde sizden üstün veya aşağı olmazlar. Zeki toplum vardır, zeki ve kendisini yetiştirmiş nüfusa sahip milletler her zaman güçlü olur her zaman imrenilen olur. eskiden genetik özelliklerin verdiği avantajlar milletler için bir avantaj bir üstünlük olabilirdi, örneğin kimisi iyi ok kullanıyorken kimisi iyi at sürerdi veya çok dayanıklı savaşırdı. Artık böyle avantajların hiç bir anlamı yok zaten okla savaşanda kalmadı. savaşçı toplum miti geçmişe dayanır, günümüzde hiç bir yaptırımı veya üstünlüğü yoktur. Artık akıl ve bilim çağındayız, ilim kimdeyse üstün odur.
Sümer ırkıdır bize bu medeniyeti veren onlar.