bugün

Bence ilk gün 20'den az kişiyle tanışmayın. Sosyalleşin. Yepyeni bi ortam olacak sonuçta. içinizden geldiği gibi davranın.

Bunu tek üniversite için demiyorum yeni girdiğiniz bi ortamda asla gruplaşmayın. Sürekli 1-2 kişiyle takılmayın. Ortamdaki herkesle aşağı yukarı yakın olun, gözlemleyin. Ama her şeyin önüne geçmesin bu gözlem. Arada bi de gözlemlemeyi bırakıp keyif almaya bakın.

Ayrıca ben de yeni başlıcam ama bence işe yarar. risksiz şeyler bunlar.
hep söyledim tekrar söylüyorum.

sınıfınızdan sevgili yapmayın.
96 dogumluyum bu sene kazandim iki sene bekledim gitmedim hiçbir ya bolumum molekuler biyoloji ve genetik 1 ay oldu baslayali ama gercekten dersler ağır gelmeye başladı en sevdiğim biyolojiyi bile yapamaz anlayamaz hale geldim hocalar anlatmiyor yazdiriyor geçiyor yazmasi ozet cikarmasi anlamasi ayri bir dert 4 sene daha böyle nasil gidecek bilmiyorum 2.sene daha da agirlasak dersler bizi hazirlayan bu sistem unv icin robotlastiran sistem unvden sonra herseyib gecmedigini söylemedi unv kazaninca hicbirsey degismiyor daha da zorlasiyor hersey.
Derslerinize odaklanın, unutmayın okuduğunuz bölümle ilgili insan olacaksınız. Lisedeki gibi 500 milyon tane sizle işi olmayacak bilgi yüklenmeyecek. Evet belki gördüklerinizin hepsi işe yaramayacak ama x bölümünü okuyan, x işini yapan biri olarak sizin bilmeniz gereken şeyler öğretilecek.

Bu demek değil ki gezmeyin tozmayın. Dersinize derste yoğunlaşın. Gerisinde gezersiniz.
en güzel yıllarınızı yaşamaya hazır olun.
winston light paketlerinizi ortalarda bırakmayın.
Bir bakmışsınız okul hop bitmiş. Koskoca 4 sene dememek lazım, bol bol değerlendirin zamanı.
sigaraya başlayın.
Ailenizin durumu müsaitse 4 senede kesinlikle bitirmeyin. Sonrası hiç güzel değil çünkü.
herkesin çıkarcı olduğunu anlamak için yıllarınızı harcamayın.
(bkz: ben böyle hayal etmemiştim)
Kesinlikle kendi notunuzu kendiniz tutun , başkalarına muhtaç olmayın başkaları size muhtaç olsun .