bugün

devrecilik gibidir.

devreni korursun diğerlerini ezersin.
yemen, hicaz, filistin çöllerinde ingiliz gazına gelerek türkü arkadan vuran arapların ihanetinden sonra türk milleti için bir daha gündeme gelmemek üzere terkedilmesi gereken ideolojidir.

öte yandan kur'andaki ümmet kavramıyla siyasal islamcıların ümmet kavramını da birbirinden ayırmak gerekir. orada kastedilen din kardeşliği ve yardımlaşmadır. yoksa müslüman ülkelerin tek çatı ve tek sınır altında birleşip arapçayı resmi dil ilan edip tüm müslümanların 600lerin arap kültürüyle yaşamasını kimse beklemesin.
boş bir rüyadır. safsatadır. olmayacak bir hayaldir.

ümmet nedir? ümmet aynı dine (islam) mensup milletlerin aynı ortak paydada birleşme durumudur ki tamamen uydurulmuş bir ideolojidir. öyle ki, milletleri aynı ortak paydada birleştirecek olan şey asla dinleri olamaz. olsa olsa kültürleri olur.

düşünüldüğünde, hiçbir ortak kültürü olmayan bir arap veya afrikalı ile bir türk aynı ideolojiyi paylaşabilir mi? bu nasıl bir aymazlık olur allah aşkına. benim ortak kültürüme sahip, gagavuz türkü; sadece hritiyan olduğu için benim ideolojimi paylaşamayacak mı? veyahut musevi karay tükleri veya tengriizme inanan bir orta asya türkü vs. vs. bu tükler benim ideolojimi paylaşamayacak ama elin pislik arabı aşağılık farsı gelip benim kardeşim oalcak...

hadi bırakın bu masalları ... siz gördüğünüz rüyaya inanın.

bu milletin kurtuluşu yeri ve zamanı geldiğinde turancılıkta olacak.

tek yol turan ... ttk.
yalan dolan ne ümmetçiliği hangi çağda yaşıyoruz herkes kendi çıkarının peşinde.
Millet olarak müslümanlığı esas alan, kişinin müslümanlığını kıstas alıp bütün insanlara hizmeti amaçlayan osmanlının orjinal ideolojisidir.
"hep birlikte allah'ın ipine (islâm'a) sımsıkı yapışın; parçalanmayın. allah'ın size olan nimetini hatırlayın: hani siz birbirinize düşman kişiler idiniz de o, gönüllerinizi birleştirmişti ve o'nun nimeti sayesinde kardeş kimseler olmuştunuz. yine siz bir ateş çukurunun tam kenarında iken oradan da sizi o kurtarmıştı. işte allah size âyetlerini böyle açıklar ki doğru yolu bulasınız."( al-i imran suresi 103. ayet)

allah c.c. ayetinde de buyurduğu üzere müslümanlar kardeştir. birbirlerine kötü gözle bakamaz, dağılıp parçalanamazlar. ümmet fikriyatının kaynağı doğrudan kur'an-ı azimüşşan'dır. müslümanlara düşmanlık edenler onları ayırıp parçalamak isteyen ise ancak kafirlerdir.
Belli bir kesimin kendi aralarında dost, kendilerinde olmayanları düşman olarak görmek olduğunu kabul eden bir kavram olduğunu göz önünde bulundurursak, son derece tehlikeli ve yanlış bir kavram olduğunu söyleyebiliriz.
uzerimize kabus gibi cokmus bir karanlik. yakamizi birakmadi.
arapların kendi kültürünü evrensellik altında başka unsurlara kakalayarak onları da kendine hizmet eder konuma getirmesidir.
bu vahşi araplar benim kardeşim olamaz.

ümmetiniz sizin olsun.
ben bireysel müslümanım, sırf cennete girmek uğruna kısacası şahsi kar için samimiyetsiz içimden gelmeyen kardeşlik türetemem.

ümmetçi olanlar olanlar vahşilerle, temizlik ne bilmeyen insanlarla kardeş olmaya devam etsin.

rica ediyorum bundan sonra babanızın oğlu gibi sokaklara suriyeli salmayın. meraklıysanız, alın evinizde bakın.

tek yol (bkz: türkçülük)
herkes kendini ümmetin başı, grubunu en doğru müslümanlar ( ne demekse amk) sandığı için yaş, boş beleş iştir. ayrıca dincilik insanı ayakta uyutur.
Şu belayı yok edecek olan adamın kölesi olurum. O kadar netim.
Hastalıktır.
Bir çok insan Araplara laf atmış. Bence gerek yok. Ümmet denilince sadece Arapları ele alamayız.Ümmet denildiği zaman bütün Müslümanlar ele alınır. Gelelim Ümmetçiliğe, tamamen saçma sapan bir sistemdir. 1. Dünya savaşında Arapların ingilizlere çalıştığını zaten biliyoruz. Arap bedevilerinin Osmanlı askerlerimizi katletmişliği çok vardır. Şükrü Altının Teşkilatı Mahsusa kitabında araplardan şöyle bahşeder; Ülkesi savaş durumunda bile olsa para için herşeyi yaparlar ülkeleri toprakları ellerinden gitmiş onların umrunda değildir. Tek düşündükleri paradır. Bu yüzden hala gün yüzü görememişlerdir. Bende buna katılıyorum. Bir çok Arap ülkesindeki gittim Türkleri sevmezler. Bizim ülkemizde ümmetçilik yapanlara duyurulur.Batı Afrikadaki müslümanlar daha iyidir. Bu yüzden ümmetçilik anlayışı boş bir anlayıştır. Ümmetçilik bu ülkeye hiç bir şekilde yardım edemez. Din ile siyasetin bir olmuş halidir ümmetçilik ki bu çok yanlıştır. Geriye tek seçenek kalıyor oda Türkçülük.
sakattır, çünkü her toplum dini inancı kendi örf adetlerine göre yeniden yorumlar.
aynı toplumda bile inanç yorumları bambaşka, bunu görmemek için kör olmak lazım.
arap millliyetçiliğinin bir din adı altında kutsallaştırılıp millete kakalanmasıdır. muhammed in ideolojisi arapları birleştirmiş hatta bu ideoloji dünyaya bayağı bir yayılmıştır. özellikle de pers ve türkler arasında çok tutulmuş bu ideoloji de onları asimle etmiştir. bugün arabın kültürünü alıp cennete gideceğini sanan dingiller var ya.

hatta öyle ki türkler yıllarca araba hizmet etmiş hatta yeri geldiğinde onun dilini kullanıp kendi dilini kullanmamıştır.
arap kabileciliğidir.
ırkçılıktan daha sağlıklıdır. Sırf seninle aynı ırktan geliyor diye birine arka çıkmak yerine aynı inanca ve dünya görüşüne sahip olduğun kişilere yakın olmak daha mantıklıdır. Bugün dünya müslümanları mezhep gözetmeksizin tek ümmet gibi hareket edebilse kimse karşımızda duramaz ama cemel'den bu yana bu gerçekleşemedi.
Keşke insana insan olduğu için değer verebilsek ama maalesef bu sloganın günlük hayatta karşılığı yoktur. Günümüzde insanlar senin kişiliğinden çok, ırkına inancına ülkene falan bakıyor.
arap ırkı faşizmidir.

arap ırkçılığıdır.

islamiyet adı altında, arap kültürünü ve dinini kullanarak, diğer ulusların kültür ve dilini yozlaştırarak, araplaştırmaktır.
Irkçılığa kötü ama ümmetçiliğe normal diyen biri var az yukarıda. Üzücü.
Not: ne ırkçı ne ümmetçi biri.
Turancılık, ümmetçilik, ütopyacılık.
arapçılıktır. hatta direkt kureyş kabilesi geleneklerinin yinelenmesidir. hiç de öyle uluslarüstü süper bir amacı yoktur.
Hristiyanlar da görülen mükemmel uyumdur. Müslüman alemine ırkçılar gönder, birbirlerine üstünlük taslasınlar, aralarına kin ve nefret girsin, sonra sende kafanı bozanı haçlı seferleriyle kucağına al.

Yukardaki müslüman ülkenin dediği; araplar bizi arkadan vurdular.

Aşağıdaki ülkenin dediği; türkler bizi yalnız bıraktılar, bizi ingilize, fransıza, almana teslim ettiler.

Bize köpeklerimize " arap " ismini koydurttular.

Araplar ın köpeklerine de " türk " ismini koydurttular.

Kazanan, kaybeden orta da değil mi?
Bir akım.
bir tür milliyetçiliktir.

(bkz: ümmet/#36124691)