bugün

görsel
görsel

(bkz: coming soon)
öyle demeyin batıyorsak da istikrarlı bir şekilde batıyoruz, batı bizi kıskanıyor.
Net.
Sadece ekonomik mi?
Sosyolojik
Psikolojik
Politik
Etik

?
olsun, biz hep 100 liralık alıyoruz dolarla işimiz yok!

bakanın biri de çıkmış "yani dolar artınca yok meyve zamlanır yok sebze zamlanır öyle bir şey olur mu" diyor ve kıs kıs gülüyor.
adam ekonomi bakanı!
çık sokağa, bul ilkokul mezunu birini. dolar artınca ne olur de bu kadar saçmalamaz.
hayret ediyorum, bu adamlara bizi yönettiren halk sizden de nefret ediyorum.
sürünün ibneler.
ekonomi çokh sağlam hala ayaktayız ekmek için kuyruğa giri..... şaka lan şaka bu davarlar ne anlar ekonomiden zaten adamların kıçındaki donu alsan gerekiyordu aldı diyecek.
Yıllardır söylüyoruz bazı mallar yeni fark etti demek ki. Bu daha iyi günlerimiz.
olur mu canım sen de!

tl gelişmekte olan ülkelerde artışta bi kere tamam mı ?
müstehak bu millete.

sen hür iradenle salak gibi iki eliyle bi siki doğrultamayan saha mankenlerini seçersen elbet bu müstehak.

ne sandın, herşeyin mitinglerdeki gibi güzel olacağını mı?
Malı mülkü satıp siktir olup kaçmak gerek artık bu diyardan.
Batı bizi kıskanıyor diyenlerin bir türlü kabul edemediği gerçektir.
millet biraz aç kalsın da aklı başına gelsin, akp'nin kesin gidişi olur bu kriz. ha olmazsa ülkeyi kapatıp uyumaya gidebiliriz.
1 yıla paramıza 3 tane "0" almazsak iyidir.
ehonomi cooh iyi. basgan tayyip insallag. kahrolsun feto cia avrupa. efendimis, kiymetlimis dunya liderimis. her sey coh iyi.
bugün seçim olsa yine akp ye oy verirler bu insanlar. cehaletden beslenen bir partiyle olup olacağımız orta doğuda piyon bir devlet olmaktır.
Açılan başlıklara ve entrylere bakacak olursak ülkenin zora düşmesi bazı insanları memnun etmiş gibi bu zaten bilinen birşey ama kendileri de kabul etsin akp ve erdoğan gitsin ülke batsın anlayışında olduklarını.
Ulkenin neresinden tutsaniz elinizde kaliyor.
https://twitter.com/hasht...ical=default&src=hash
binali yıldırım'ın sözleri:

Tercihimiz; vatandaşlarımız da ticari mukaveleyi milli para üzerinden yapsın. AVM’de kiralar var, rezidanslarda, ofislerde. Bu çağrıdır; Kendi paramıza hak ettiği itibarı gösterelim.

güzel çağrı, çok hoş.

bir de trump ın seçilmesine, dışarıdaki abd parasını çekeceğim demiş olmasına bağlıyor da euro niye yükseliyor bir de buna açıklık getirse iyi olacak. an itibariyle $3,45-€3,66.
EeeE algı yönetmekle olmuyo bu işler.
Üretim yönünden o kadar kötü olduğumuzu düşünmüyorum. Doların artması kriz havası estiriyor lakin daha kasırga yok. Bu dönemde yapılacak şeyin yerli markalara yönelmek olduğunu söyleyebilirim petrol doğalgaz türevi döviz çıktısı yapacak şeylerden uzak durmalı ithal mallardan sakınmalıyız. Aksi halde zor günler bizi bekliyor. Unutmayalım bu kriz hepimizi etkileyecek.
Henüz gerçekleştiğini düşünmüyorum ama 3,45 i gören bir kur olduğu gerçeği altında hala Avrupa'ya ey Avrupa sen de kimsin yaptırım da sana girsin tonunda konuşuyorsak yakında ekonomik olarak batma ihtimalimiz çok yüksek zira Ruslar uçaklarının vurulmasının seneyi devriyesinde bize mukabele ettiklerinden anladığımız Rusya da bizi o kadar sallamıyor ve bu riski alıyor ya da biz o kadar çaresiziz.
bir göstergesi de inşaata ve sıcak paraya dayalı ekonomi sonucu mantar gibi türeyen gökdelenlerdir. niye mi?

üniversiteyken kalkınma ekonomisi (akp'nin k'sı anlamında bir ders değildi) hocamız şunu derdi altını çizerek: bu ülkede kıt olan sermaye faktörü atıl hale iki şekilde getirilmektedir. birincisi gökdelenler, ikincisi de yazlıklardır.

Gökdelenlerin Ekonomik Krizi Tetiklemesi:
https://ekonomist.co/ekon...delen-ekonomik-kriz-6472/

görsel
görsel
Verin bana devleti 1 yılda bambaşka bir devlet haline getireyim. üretimde kaliteye,bankacılıkta devrimlere kadar.asgari ücreti 3750 yaparım.
Batmadan anlayacağı yok ki koyunların. .
Şahsi kaanatim olarak gerçekleşmiş durumdur daha fazla devam etmenin anlamı yok . imkanımız olsada surrender verip 15 sene önceki save den tekrar baslayabilsek.
Güldürmüştür. 15 sene önce ki eflasyon ve faiz değerlerini bilmeyen yazarları göstermiştir.

" ekmeğin fiyatını bilmezsiniz ama ekonomiden konuşursunuz"

Merhum Cem Karaca deyimiyle.