bugün

Yerin bilmem kaç metre aşağısındaki madenci kardeşimiz kaç tl alıyor bir de onla karşılaştıralım. Hep iyisiyle karşılaştırmak kolay tabi. Evet.
Bir simitin 5 euro olduğu yerde normaldir.
çok da sikimizde. 3 ay yaz tatili, 15 tatili, hafta sonları tatili... ulan yıllık 100 kusür gün tatilleri var be. o kadar maaş aldıklarına dua etsinler.
Ondannsonra eğitim niye kötü neden öğretmenler intihar ediyor önce çalışma koşullarını iyileştirin ondan sonra konuşun.
Siktir git Lüksemburg'da öğretmen ol o zaman.

Genç öğretmenler rahatsız. *

Bu ülkede sadece siz eziliyorsunuz, sadece sizin hakkınız yeniyor zaten. Sizin çalışma şartlarınıza sahip olmak için çoğu şeyini verebilecek insanlar var. Bıktık artık sizin şu mağdur edebiyatınızdan.
bu durum mimarlık, mühendislik, doktorluk, hukuk ve bilumum meslek grupları için de geçerlidir. ülke ve millet olarak atatürk ün öngördüğü muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamız için daha almamız gereken çok yol var. bu da ancak çok çalışmak ve insana değer verme bilinciyle gerçekleşebilir.
türkiye de diger meslekler milyon dolarlar alıyordu zaten...
Dünya da en yüksel maaşı almayı hak edenler öğretmenlerdir.

Bilim, tarih, biyoloji gibi tüm dehaları eğitenler onlar. Öpretmenler iyiyde ve sistem düzgün ise dünya lideri olabilirsiniz. Yoksa sistem ve öğretmen iyi değilse mal yetiştirirsiniz.

Tüm ödediğim vergiler öğretmenlerimize sonuna kadar helal olsun.

Haa bu arada;

(bkz: imam hatipler kapatılsın)
polisleri napcaz amk şu sıralar zırt pırt 12/12 ye alıyorlar. evet günde 12 saat ve izinler kapanıyor. haftada bir tatili var. öğretmen kadar alıyor adamlar.
tl cinsinden yazmış bi de.gel de öğretmenine sövme bunun.
Kardeş 36 bin lira bile bence fazla bi bok bilmeyen sayısız öğretmen var piyasaeda. Dersane sistemi Neden hep çok tutuldu sence. Sik gibi hepsi.

Matematik hocanız pazar hesabı yapar gibi soru cozerse sikerim öğretmenin maaşını. Ne öğretiyor da alıyor o parayı hem de full tatillere tabi oluyorlar. Gezi Bilmem ne hep tatil.

Edit: yerli malı haftası yok spor yok bilmem ne aidatı. Müze gezisi carti curtu... tatil işiniz gücünüz fasa fiso. Biri de çocukların elinde telefon Bilmem ne bahsetmiş. Ulan işte sen öğretmen olma da ne olursan ol diyorum ben. Kişinin içindeki cevheri fark ettiremeyen öğretmen her zaman suçludur.

Sen öğretmensin kişiye her anlam da ışık tutmayı bileceksin. Benim evladım senin o nursuz, ağzı leş olan tipini benden çok görecek suç veli de olacak. Hassiktr ordan.
ulan ayda 3500 tl koyuyor devlet cebinize, halen mi ağlıyorsunuz?
Sanki eskisi gibi okullarda soba yakip badana boya yapip sinifimi temizliyolar amk daha fazla parayi hak eden ögretmenler eskide kaldi o idealist ögretmenler beyaz atlara binip gittiler.
Simdi çogu pkk fetö ve yobaz bu para çok bile.
hayat pahaliligi denen bisey var, bizdeki ogretmenlerin bi bok yaptigi yok surekli tatil yaparlar ve okul bahceleri araba galerisi gibi, hakettikleri maas bu, ha sabahtan aksama kadar hamallik yapip asgari ucretle mutlu olan ve uzuna tapan koleler icin aynisini diyemiycem, yunanistan lideri cipras : bana az maasa razi olan milyonlarca kisi bulun ekonomiyi duzelteyim.
eğitim kalitesi konusunda hangisinin önündeyiz de onlarla aynı imkânlara sahip olunmak isteniyor acep?
Öğretmenin derdi kpssli'yi gerdi.

Genç nüfusu işsizliğe mahkum eden politikasızlığın gündeme etkisi bunlar.
Avrupada'ki öğretmenlerin kazanması olağandır. Çünkü orda kendi insanlarına verilen değer var. insan yerine koyuyorlar. Bizim ülkemizde ise ne öğretmen ne öğrenci ne de emekliye verilen bir değer var.
Bir öğretmen adayı olarak söylüyorum ki öğretmenlerin aldığı maaşı çok görenler aptaldır. Açık ve net. Onlar senin ülkenin yeni neferlerini, eğitimcilerini, mühendis-mimarlarını yetiştiriyor. Koskoca neslin nasıl olacağı onlara bağlı. Ve sen hâlâ üç kuruş parayı onlara çok görüyorsun. Lakin aylık bin lirayı bile hak etmeyen öğretmenler de aşırı fazladır bu da açık ve net. Onlar ki yeni nesli mahveden, uluk bir nesil yetişmesine neden olan berbat insanlardır. Velhasıl kelam diyeceğim odur ki Bir öğretmenin yaşam şartları daha da iyileştirilmeli ve kalitesi de arttırılmalı. Vurdum duymaz öğretmenler azaltılırken vatansever, mesleğine gönülden bağlı ve hakkını vererek yapan öğretmenler yetiştirilmeli.
Bir an Türkiye'de sandım.
aslolanın gelen para değil alım gücü olduğunu bilmeyen insana çok gelir.
ama genede öğretmenler çokta kazanmıyor hani.
abi olayın saçmalığına bak ya dedirtir tabi isveçte o kadar olur sen hiç karşılaştırma yaptın mı cahil çocuk isveçin nüfusu 9 milyon türkiyenin 80 milyon türkiyedeki atanmış öğretmen sayısı 950 bin küsür isveçteki atanmış öğretmen sayısı 90 bin civarı şimdi kes sesini ayrıca onların paralarını senin paranla kıyas yapma gibi bir derdi yok 5 euro 5 eurodur onlar senin gibi euroyu 3,30 dan vurmuyor.
Mükemmel bir kıyaslama. Evet. Ülkenin refah seviyesi arşı alada zaten bu yüzden tek dert öğretmen maaşı. Kaldı ki her ülkenin hayat standardı bir değil. Ayrıca öğretmenlerin hepsi mükemmel de neden dershaneler bu kadar tuttu? Civar için iyi bir liseden mezun oldum. Yani bir 15-20 puan daha alabilsem fen lisesine gidebiliyordum ankarada. Her neyse bu okuldaki hocaların çoğu ciddi manada bir sike yaramazdı. Son sınıfta yanımda bir arkadaş diğerine bir soru sordu, çocuk anlattı. Soruyu soran anladı da başımızda dikilen matematikçi anlayamadı amk. içlerinde çok iyileri de var elbet ama büyük bir öğretmen topluluğu vasıfsız. Öğretmenlerin önce içlerindeki çürükleri ayıklaması gerekiyor.
Ordakiler çok iş yapıyor demekki. Bizimkiler bütün gün uyuduğu ve kahve içtiği için.