bugün

bi oy için yalvaran siyasetçi ağlaklığında değildir.
haklarıdır. eğitim fakültesinde yabancı dil okuyanlar mesela... içinden bir sürü kural çıkıyor, ezberliyorsun, her gün tekrar ediyorsun, yıllarca atama bekliyorsun, atanıp doğuda zor şartlarda eğitim veriyorsun, saatlerce ayakta duruyorsun, z kuşağının binbir şımarıklığıyla uğraşıyorsun. izin verin bir zahmet rahatsız olsunlar, şikayet etsinler. hele bu değerlerden uzak kalmış z kuşağını eğitirken...

edit: daha öğrenme güçlüğü yaşayanları, öfke sorunu yaşayan çocukları saymadım bile. onlarla da ayrı uğraşıyorlar.
Rehber öğretmenler, türk gastronomi kültürünün yaşatılması için verdikleri savaşla hatırlanmalılar..

Tanıdığım bir rehber öğretmen, gecenin bir vakti yemin ediyorum, yediğim en iyi poğaça, kurabiye, kek ve börekleri yapıyor. Okuldan idmanlı olsa gerek…
Yakında sırf daha fazla tatil yapmak için kış mevsiminde geçmişe göre daha az kar yağdıran melek mikail reisi bile protesto edebilirler diye korkmuyor değilim. O potansiyel de yok değil hani.
(bkz: karpuz kabuğu)
200 gün okul için tüm sınıflarda klima olması gerek.
herkes öğretmenler kadar örgütlenebilse herkes iyi maaşlar alırdı. hayatı yaşamaktan ödün verirseniz başkaları sizin ödün verdiğiniz şeyi havada kapar ve sizin paranızla alem yapar. değerinizi bilin değerinizi bilmiyorsanız bilenleri kıskanmayın.
bu kadar da abartmayın ya. onlar işini severek yaparlar benim bildiğim. hem kendileri demiyorlar mı insan sevdiği işi yapmalı diye.
Özel okullarda ve dershanelerde çalışan öğretmenlerin şikayet etmesini anlarım da kpss ile devlet okuluna atanıp habire ağlayan öğretmenlere de ayar oluyorum kesinlikle şüphesiz..
+kız niye ağlıyorsun hava kapalı diye canın mı sıkıldı için mi karardı?" diyerek, teselli etmeliyizdir.
yarrak kafalarına bak kuru yeni öğretmen maaşı 33bin tl istanbulda kiralar en az 15bin ulan bu adamlar ne yapsın 17 bin tl ile geçinilir mi yavuşaklara bak cumartesi de çalışanlar çamur atıyor iyi oluyor tatili de ohh.
yani ailesi niye uğraşmasın ki ve ailesiyle daha çok vakit geçirir. hayrına yapmıyorlar ya o işi.
şu an hepsi en az 50 bin tl para alıyor aylık.
öz saygısını ve öz sevgisini kaybetmek istemeyen "eğitilememişler"in eğitim camiasına bok atarak kendini teselli etmesi sonucunda ortaya atılan bir beyan. (bkz: mal beyanı)
öğretmen kıskançlarının ağlamasından duyulmuyor bile.
Okullar açılmıştır.

görsel
milli eğitim bakanlığı yeni bozulmadı. biz ortaokula liseye giderken de böyleydi. ama lisede öyle öğretmenlerimiz vardı ki dersi gelsin diye can atardık. çoğunluğun anlayacağı şekilde dersi anlatır, öğrenciyi dinamik tutardı.

nasıl oluyor bu ? öğretmenin azmiyle.. istenince nasıl yapılıyormuş. ben o hocalarımı minnetle anıyorum. o hocalara 3.500 değil 10.000 verilmeli.

gerisi çin malı öğretmen. çöp.
benim ağzımdan öyle bi şey çıktı mı? yoo. ağzımı yaslıyor bi de. ahahah. başarı sadece öğretmenin elinde olan bi şey değil. kaldıki kurduğun cümleyi genellikle öğrenci kullanır öğretmen değil.
bak bak bak başarı olunca benim başarım, başarısızlıkta milli iğitim yizindin ühüü.
öğretmenin eline verilen öğretmen el kitabından habersiz dingil. sanıyoki öğretmenler bayılıyor duruma. öğrenciye düşük not veremiyorlar milli eğitim geçirin dediği için. ama sen çok akıllısın ya bilirsin her şeyi.
bütün ülke olarak işi gücü bırakalım bu eğitim fakültesi mezunlarıyla ilgilenelim. neden ? çünkü onlar eğitim fakültesi mezunu *

eğitime değer verilsin istiyorsanız kendinizi geliştireceksiniz. siz önce uluslararası testlerde başarılı olun. sonra değer isteyin. eğitim diye ağlayın. siz bu testlerde, kpss alan testlerinde başarılı olun, sonra herkes sizin hakkınızı savunur.

31 ülke arasından matematikte 30. olmuşlar. okuduğunu anlamada da 31.

rezalete bak

https://www.atagundem.com...iaacda-sinifta-kaldi.html

edittt: ah siz okuduğunuzu anladınız da ekçi mi veydiniz leeen :d

edit 2: sınıfta kalanlar öğrenciler değil, öğretmenler :D
birde devlet karşıtlarıdır. hemde az maaş veriyor "foşik dövlet" olarak söylemleri vardır. hastayım onlara.
şükretmeyi bilmek lazım.çok şükür halimize.genelde çok maaş alıyoruz diye akrabaların ve tanıdıkların ağladığı durumdur.
her ortamda görülen durumdur. evet.
Sürekli göze çarpan durum.
hep onların maaşı düşük hep onlar atanmaz sanki herkesin işleri mükemmel.
Valla hiç denk gelmedim, genelde bağırıyorlar.