bütün yıl öğrencinin tatil yörelerine taşınarak öğretmeni yormayacak şekilde bir iki saat ders almasıyla ortadan kalkacak problemdir. bence eğitim sisteminde böyle bir değişiklik şart. öğretmenin kalkıp, tatilini bölüp görev yerine gitmesi çok saçma.

elbette.
öğretmenler çok tatil yapıyor dediğimizde hemen şehit olan öğretmenimizi örnek gösterip yatıyor dediğin öğretmen şehit oluyor şehit demek, o öğretmenin üzerinden prim yapmaktır. en basit tabiriyle ucuzluktur. iş hayatına başladığımda hepsini daha yakından tanıma fırsatım oldu. ya izniniz çok diyorum, ama zihinsel yorgunluk ya diyor. lan doktorun,savcının, özel sektördeki elemanın zihinsel yorgunluğu senden daha mı az. o kadar boşturlar ki boş işlerle uğraşırlar genelde. savunmalardan biri de şudur; eğer beni tanımıyorsa, sen de kazansaydın der. ulan ben kaydırma yapsam öğretmenlik gelirdi ibiş.
Yurdum dediği topraklarda Ankara'nın ötesine geçemeyenler, bedelli askerlik için bekleyenlerin beyanı. içini rahatlatır mı bilmem ama vatan aşkıyla gencecik yaşlarında pek çoğumuzun gidemediği yere canı pahasına giden pek çok öğretmen tatil yapamayacak bir daha.
Ulan daha bir hafta oldu lan, trollüğün bile bir şerefi olsun yeter.
Resim müzik beden eğitimi zaten devamlı tatilde resmen.
eğitim öğretim hiçbir zaman bitmez, dolayısıyla öğretmenler yaz tatilinde eğitime tabi tutulsun.

öyle 3 ay deniz kenarında gezmekle olmaz bu işler.
akıllı bir müsteşarın çözeceği sorundur. Her memur gibi hakkı olan gün kadar tatil yapmalıdır. Öğretmenlerin yaz tatillerini dolduramayan meb in her yaz milletin ağzına dolanan geyiğidir.
Doğru olandır.
Kaş sahilinde elimde soğuk mojitom, kindleımda birşeyler okurken yazıyorum bunları. Hak ettik. Biraz dinlenelim.
Öğretmen olamayan birinin isyanı.
Neden bu kadar az mı ? Lan 12 ayda 12 milli dini bayram var ve hep perşembeler hatta çarşambalar cumartesiye birleşir .

Yatmaktan başka işe yaramayanlar genelde öğretmen oluyor . Sonra eğitim kalitesinde neden somalinin altındayız mk ?
En az 1 milyon kadro açılmalı mk . Hala öğretmeni olmayan apartmanlar var . Düşünün yani .
beynini kullanmayı unutan yazar beyandır. Öğretmenler zihinsel ve fiziksel olarak çalışıyor. Sizin çocuklarınıza birkaç kelime, birkaç hesaplama, birkaç şiir vb. öğretebilmek için hem kafa patlatıyor, hem ders planı hazırlıyor, hem kağıt okuyor. Kısacası eve iş getiriyor sizin gibi işini yapıp kenara çekilmiyor. Sizin çocuklarınızla tek tek ilgileniyor. Sizin farketmediğiniz ve çocuğunuzda bulunan bir rahatsızlığı, problemi öğretmen çözüyor. Kısacası mühendisler, doktorlar ve diğer meslek sahipleri öğretmenler sayesinde yetişiyor. Sonra öğretmenler yatıyor, tatili bitmiyor. Haftasonu ben eşime, çocuğuma ayırmayıp yazılı kağıdı okuyacağım ama evet haftasonları tatilim var yatıyorum(!) adamı çileden çıkartıyorsunuz ne diyim daha.
Daha bir hafta önce bir hiç uğruna ölen aybüke öğretmen için tek satır yazmayanlar koşmuşlar buraya. Sizin evde bir tanesine bile bakamadığınız, tatil olunca başınızdan savmaya çalıştığınız çocuklarınızın onlarcasıyla her gün uğraşan, sizin gitmeye g*tünüzün yemediği yerlere giden hatta orda ölen insanlar gerçekten yatarak para kazanıyor. Harika tespit bravo.
Bu ülkede 365 günün 250 günü tatil yapan öğretmen var .

Vadeli bile ürün satsan kdv yi devlet peşin alırken cidden Güzel hak bro.
En çok kıskandığım meslek.
Bir bitmediniz..

Nasılsa kazanılması kolay bölüm.
Atanması kolay, şark görevi kolay, öğrencilere eğitim-öğretim kolay.

E öğretmen olsanıza?
Her iktidar döneminde katlanarak artmıştır.

Sözde çalışkan nesil yetiştirecekler . Herkes daha fazla tatil kovalıyor. Rezalet .

Edit : itü mezunuyum. Yüksek mühendisim. Kolaysa olsana diyen hıyara kendi şirketim olduğunu , ideallerimin yatmaktan ziyade çalışmak olduğunu belirtirim.