bugün

Lisede hamile bir öğretmenimiz vardı sana bakayım da çocuğum sana benzesin demişti. Benzemedi.
sanırım yok.

öğretmen olan herkesten ayrı ayrı nefret ediyorum. teşekkürler.
ingilizcem aşırı iyiydi. hoca bir keresinde sözlük demişti.
Yazın inci gibi.
Yaş 8. Bu kadar evet.
Aslında kafan zehir gibi.
derse girmeyerek bana bir iyilik yapabilirsin demişti.Ben iltifat olarak algıladım . Sağolsun yokta yazmıyordu .
çocuğum olursa senin adını koyacağım demişti biyoloji hocam. bana mı yoksa ismime mi iltifat anlamadım.
lisede 2 tane hoca iltifat etmişti. ikiside eğitim hayatım boyunca en sevdiğim hocalardı. birinin tesladan farkı yoktu birinin ilber ortaylıdan.
"Bu sınıfın yüz karasısın." ile başlayıp annemin okula ziyaretinden sonra canım, güzelim, bitanem, yavrum, başarılı kızım şeklinde devam etmişti.

Canım, güzelim, bitanem annem. ağzına sıçmış olsa gerek.
bu sene tiyatro oyununun yönetmeni sensin.

o nasıl bir el titremesiydi ya rab...
dinlersen dinlersin ben maaşımı alır, geçerim.

bedreddin şokkk.
Politik bir deha olabilirsin, bu manipülasyon ve hitabet yeteneğini koru.

Prof. Dr. Oktay uygun.

Sunum sonrası söylenmiştir.
"sorguluyorsun ama bizim ülkemizde sorgulayanları pek sevmezler." şeklinde olan iltifattır. gerçi bunun iltifat olup olmadığını da henüz anlayabilmiş değilim.
geçen sene üniversitedeki hocam ''aynı gençliğime benziyorsun. Her anlamda'' demişti.
ne mutlu olmuştum be. umarım geleceğimde benzer.
iltifatı tam hatırlamıyorum ama sorusunu doğru cevapladığım için sınıftan gizli kek vermişti.
keşke tüm öğrencilerim senin gibi olsa.
"Edebiyat öğretmeni olsana sen" demişti tarih hocam. "HocaM benden öğretmen olmaz" demiştim. "Senden çok iyi öğretmen olur ama öğrencilerin seni hiç sevmez" demişti.
Pırıl pırıl bir çocuk dilerim hayatı parlak geçer. Dil anlatım hocam.
"sizden sonraki öğrencilerime de yaptığın projelerden bahsedip, anlatıyorum."

bu benim hayatımda unutamayacağım iltifatlardan bir tanesi. bunun gibi bir kaç tane olanları da hala saklarım. utanmasam mailleri ve mesajları tablo yaptırıp bakıp bakıp sevineceğim.
itlik yapan bir bendim demek ki. hocalar uzaktan değnekle severdi beni.
ilkokulda, cuma gününün bitişinde, istiklal marşı sırasında, sınıf öğretmenim, diğer b şubesinin sınıf öğretmenine; kafamı okşayarak, tam bir beyefendidir, diğerleri gibi yaramaz değildir, derslerine de biraz gayret etse tam olacak demişti. hem şaşırıp, hem de çok mutlu olmuştum. bayan öğretmendi, ama otoriterdi. pek belli etmezdi övmeyi falan çünkü.
Bugün çok güzelsin oğlum.
Kpss dersanesinin müdürü paranı geri ödeyelim de sen gelme demişti. Tabi kpss türkiye derecesi yaptım sonra.
22 defa disiplin kuruluna girip sadece kınama cezasıyla kurtulan ilk öğrencimizsin. Şımarıksın ama sevıoruz seni.
Çok zekisin ama zibidisin.