bugün

ne gülüyorsun evladım? komik bişey varsa söyle hep beraber gülelim.
içinizdeki her şeye yorum yapma eğilimindeki kocakarıya sahip çıkın!
Çıkar o sakızı ağzından, Getir onu buraya, seni yok yazdım geç kağıdı al gel, hep aynı kişiler parmak kaldırıyo...
"ogrenci misin soytari mi!"
bağırırken tükürmek.
lama gibi bağırma sırasında da tükürürler.
eğer bunu sık sık yaparlarsa öğrencilerde korku oluşacaktır.
"bağırtmayın, tükürüyor!"
nereden biliyorum ?
kendimden.
bunlar sınavda çıkacak.(nah çıkacak)
ben dersimi anlatıp giderim her ay maaşımıda alırım ama vicdanım rahat olmuyor.(yüzde doksan beş yalan)
ve daha bir sürü şey...
öğrenciye hayvan demeleri, ha bir de bir şeyi yanlış yapınca ben sizi denedim demeleri öğretmenlerin en büyük klişeleridir.
"Koridorlarda ne işiniz var hayvan herifler" vb.
- arkada fısır fısır konuşmayın ahmet kime söylüyorum ben?
(bkz: çık dışarı)
kalemini unutan öğrencilere 'kendini niye unutmadın!' diye fırça atmaları ama ardından sınıf defterini imzalamak için sınıfa 'pilot kalemi olan var mı?' diye sorup çelişkiye düşmeleri.
+ ödevini yapmamışsın gene..
- unuttum hocam
+ yemek yemeyi unutmuyorsun ama.
- hönk ??
ben gülüyormuyum.
söyle de biz de gülelim.
--spoiler--

bunları eğitim fakültesinde öğretiyorlarmış.

--spoiler--
sene sonu gorusucez.
-bak, tükenmez kalemle 40 yazıyorum!
*kendini de unutsaydın evde.

*evladım sussana. evde annen baban seni hiç konuşturmuyor mu?

*bana hava hoş. ben anlatıp geçmesini de bilirim.
Evladım ayı mı oynatıyoruz burda.
"Kopya çekeni görürsem, disiblini boylarsınız", "Dersleri ciddiye almazsanız, sınıfta kalırsınız.", "Ya evladım ben o konuyu geçen hafta anlatmıştım. Sen gelmemişsindir herhâlde", "internet diye bir şey var evladım. Her şey orada. Resimler, dökümanlar, videolar vb. Merak edenler oraya baksın".
hepsinin çıkış noktası öğrenciler olan klişeler. demekki hepiniz aynı tür hıyarsınızki adamlar aynı tepkiyi veriyor.
Sözlüne 100 verdim bir ara hatırlat ( -hocam hani şu 100'ü unutmasak ... *ne zaman dedim evladımm ?.)
Komik bir şey varsa anlatın da biz de gülelim.
-kızım kitabın nerde?
-evde unuttum hocam.
-kendini de unutsaydın.
iyi dersler çocuklar.
Bi temenni.
Sınav nasıl olacak sorusuna "bilmiyorum ki daha hazırlamadım" demek. Sanki tek tek soruları istiyoruz, çoktan seçmeli mi olacak klasik mi olacak bunu söyleyebilmek için de ilham gelmesine gerek yok herhalde.
Ülkenin geleceklerinin kendine emanet olduğunu unutup, sıradan bir memur gibi mesai doldurup para kazanmaktır en buyuk klişeleri.