bugün

böyle yaparak düz lise vb okulların başarısını yükselteciğini sanıyor. sınav sonuçları açıklandığında bilmem kaç yüzbin sıfır çeken aday onlar. fen bilgisini çözmeyen aday onlar. yerleştikleri üniversiteleri bitirdikten sonra istihdam sorunu yaşayıp işsiz kalan onlar. değiştireceksen bunları değiştir.
Herkesin dikkat etmesi gerekn ciddi durumdur.
Zira onlar yatarken ben boşuna mı yırttım kardeşim bi tarafımı, niye son anda abuk sabuk düzenlemeler getiriliyor?
Madem böyle bir düzenleme yaptın, bundan sonra liseye geçecekler için geçerli olsun, farkında olalım bir şeylerin dimi.
Aydınlık falan görmüyorum ben geleceğimi bu ülkede kimse kusura bakmasın.
ösym'nin neye hizmet ettiği belli olmayan yeni uygulamasıdır. zaten bozuk olan eğitim sistemini daha da bozma, kendi düzenlerine uygun hale getirme çabalarının bir ürünü. üstelik karar sınava iki hafta kala çıkıyor yani öğrencilerin çoğunun en stresli oldukları dönemde. uzmanlar şu dönemlerde aileleri, öğretmenleri uyarırken stres yaratabilecek bi şeyi güya yetkili kurum olan güya uzman kurum olan ösym yapıyor.üstelik yaptığı şey büyük haksızlık. madem tüm liseleri bir düzeye getirme fikri var, bu gidip de "hadi paunları eşitleyelim madem" denilerek yapılmamalı. hangisinin haberi var acaba hangi okullarda hangi öğretmenin nasıl not verdiğinden? kimi sınavlarda takır takır öğrenci bırakırken kimisi sınava girmeyene bile geçer not verebiliyor. ne yani üniversiteyi kazanıp kazanmamak okuldaki öğretmenlerin vicdanlarına mı kaldı artık? özel okul-devlet okulu ayrımı bu kadar barizken zaten özel liseden sonra direkt özel üniversiteye geçiş yapıp hak etmeden bi yerlere gelip yeterince haksızlık yaratanlar varken bu haksızlık devlet eliyle mi olacak artık? anadolu lisesi, fen lisesi isimleri nerede kaldı? düz liselerin eğitimini kaliteli hale getirmek dururken niçin bu güzelim isimlere,etiketlere sahip anadolu-fen liselerinin içleri boşaltılıyor? böyle kararların altında kim nasıl iyi niyet areasın? hele ki umutlarını üniversiteye bağlayan bir sürü hayali olan gençler olarak artık neyin içinden nasıl hinlik çıkacak diye mi düşünelim oturup? madem nüfus güç, gençlik güç o zaman yapılması gereken gençliği dinlemek, emeğine saygı duymak, ülkesinde kalması için desteklemek olmamalı mı?
benim gibi anadolu lisesinde okuyan liselilerin emekleri hiçe sayılmıştır. evet liseli bir ergenim.
anadolu liselerinin emeklerini hiçe sayan düzenlemedir. hepimizin bildiği üzere amaç imam hatiplerin başarı seviyesini yükseltmektir.
ben o kadar uğraştım avantajlı olmak için kafa patlattım anadolu lisesine girdim. sırf kendi talebelerini kurtarmak için bütün türkiye öğrencilerinin hakkını yiyor birileri. ben düz liseye gideyim o zaman ne farkı kaldı ki. bırakın farkı avantajlı olanlar bu sefer düz liseler oldu. biz sınavlardan 50 alınca seviniyoruz onlar 2+2'nin peşindeler. yazık çok çok yazık eğitim sistemi zaten bir çöptü şimdi daha beter oldu.
(bkz: ösys de yapılan obp haksızlığı)
saçmalıktır. iki okul arasındaki sınavlar arasındaki dağlar kadar fark var. hadi onu geçtim iki öğretmenin yaptığı sınavlar arasında bile dağlar kadar fark olabiliyor. fen lisesinde okuyup ortalaması 80 olan çocukla düz lisede okuyup ortalaması 80 olan çocuk neden aynı puanı alıyor? hayır madem amacın eşitlik sağlamak o zaman kaldır tamamen başarı puanı sistemini.

'' ayrıca kolejler içinde geçerli mi? '' sorusunu akla getiren uygulamadır. zira öyleyse çoğu kolejlinin ortalaması 99 üzeri oluyor. buna karşılık bir fen lisesi ortalaması 90 un üzerine zor çıkıyor. haksızlığın babasıdır.
ülkeyi istenen kıvama getirmek adına yapılan düzenlemedir. bilgili, kısmen kültürlü, bir nebze de olsa yetiştirilmiş, aklı selim adayların yerine kültürsüz, bön, dünyadan haberi olmadığı gibi kendinden bile haberi olmayan, höngödük insanların gelecekte söz sahibi olması adına yapılmıştır. bu sayede zaten kandırılması kolay olan bu söz sahibi kişilerle ülke komple ele geçecektir. kısacası güdülmek üzere sürü hazırlanmaktadır.
insanı okumaktan da çalışmaktan da soğutan, yıllardır düzene girmeyen boktan sistemdir zaten osys. Insan bu saçma düzen yüzünden hayallerinden vazgeçebilir mi? Ben geçtim ve ben artık haksızlıklara şaşırmıyorum.
Ahirette iki elim yakalarında haberleri olsun.
başarı puanı dezavantajına rağmen düz liseden mezun olup boğaziçi'ne girilebiliyorsa anadolu ve fen lisesi gibi kurumlarda okuyan öğrenciler de sebat etmeli başarmaya inanmalıdır.

ulan benden 20 puan az alan kızla aynı bölüme girdim sırf onun öğretmenlik ek puanı zartı zurtu var diye,sen anadolu lisesi öğrencisi olmanın hakkını veriyorsan puan falan önünde duramaz,siker atarsın. ha bu tiplerin bu kararla yapmak istedikleri belli,o ayrı ama ona izin vermeyeceksin işte. *

edit: *
düz lisedeki öğrencilerden çatır çatır 20 puan fazla almak gerekiyormuş. niye ulan?
imam hatip liselerinin diğer liselerden aşağıda kalmasına razı kalamayan ösymnin yaptığı iş. Biz niye bu kadar çalıştık belli değil.
haksızlık falan yoktur, okul hayatında hep 2 ile geçmiş adam ygs ve lys de full mü çekecek bırakın bu ayakları. adam okulda başarılıysa sınavda da yapar.
haksızlıktır.
üç yılını bu okul ve dolayısıyla okul puanı için neredeyse kıçını yırtmış insanlara yapılan haksızlıktır. Ulan sen çalış çabala iyi bir okula git ama sırf okul ortalaman yüzünden emeğinin karşılığını alama. adalet mi lan bu? hoş değil, hiç hoş değil.
bazı zihniyetlerin tüm liseleri aynı kalitede eğitim veriyor sanması sebebiyle ortaya çıkan skandaldır.
skandal diyorum, zira mezun bir anadolu lisesi öğrencisi olarak matematik ve fizik tarzı sınavlarda olimpiyat tadında sorular vesilesiyle basuru keşfetmişken,
birilerinin gelip fırsat eşitliği zırvası altında diploma notunu kaldırması tamamen saçmalıktır.

üniversiteye yeni girecek bir nesil öğrenci(tahminim 2012-2016 dönemi) kalas olarak mezun olunca anlayacaklar sanırım haksızlığı.
malum deneme yanılmayla değiştiriliyor ya eğitim sistemi. sbs denen bir vukuat var azizim.