şu ülkede bir türlü sevilmeyen nur yüzlü sakallı amca. adı andy gray olsa severdiniz tabii. tek suçu türk olmak. nankör insanlar sizi!
uzun bir aradan sonra dönmüştür. an itibarıyla trt spor'da kendisini izleyebilirsiniz.
Kendisine baktıkça sükunetiyle insanı çıldırtma noktasına getiren yorumcu.
En bilindik lafı: "bloklar arası kopukluk var."
Ayrıca mançestır'ı da unutmadık.
az önce hutchinson'a atkinson dedi. ahaha.
babamın tvde her gördüğünde "burger king bu adamın" iddiasını ortaya attıran beyaz saçlı beyaz sakallı ağabeyimizdir.
(bkz: bloklar arası kopukluk)
''Ömer Üründül, 1950 yılında, istanbul'da dünyaya geldi. Fransız Saint Benoit Lisesi’nden mezun olmasının ardından istanbul Üniversitesi’ne kayıt olan Üründül, burada işletme üzerine eğitim aldı.

Babası Atatürk Barajı gibi büyük projeleri gerçekleştiren Ata inşaat’ın yönetim kurulu başkanı olan Sedat Üründül olan Ömer Üründül'ün kendisi de başarılı bir iş adamı. Tat Gıda’nın %30 oranında hissedarı, Ytong Holding’în yönetim kurulu üyesi olan Üründül, maddi imkanlarının yeterli olması ve de bağımsız bir yazar olmak istemesi nedeniyle yorumculuktan para almadığını kaydetmekte.''
adamın hayatında en çok kullandığı kelime sanırım kollektif.
kollektif yapı kollektif takım kollektif futbol arkadaş bu ne takıntıdır.
vohuhe gibi muhteşem bir kelimeyi türkçe'mize katmış olan üstad.
(bkz: jim beglin)
hayatta en nefret etiğim yorumcu. nede futboldan zerre anlamıyor.
futbol yorumcusu,olacak en son kişilerden biri.
"e evet", "ikili varyasyon" , "kollektif yapı" gibi sözleri ile beynime kazınmış amcamız.
bu akşam tatil edilen galatasaray - juventus karılaşması için "hakem maçı tatil etmeseydi maç tamamlanabilirdi." açıklmasını yapması çok muhtemel olan kişü.
Hakem maçı tatil etmeseydi, maç tamamlanabilirdi derken, "maçın devam ettirilmek istendiği takdirde, şartların buna mani olamayacağını, o kar'ın temizlenebileceğini" lafını anlamayan insanların gelip eleştirdiği maç yorumcusu.

insan kınadığını yaşamadan ölmezmiş.
Bu lafı da unutmayın ey yazarlar!
an itibariyle trt türk'de olan yorumcu.
bloklararasi baglanti kelimesiyle ozdeslesmis usta...
adamın tespitleri on numara.
(bkz: su içerseniz orucunuz bozulabilir)
mersin - ordu maçını yorumlarken kaleci savunma anlaşmazsızlığı gibi bir şeyler geveleyen futbol bilgini.
2014 dünya kupasında gece maçlarını yorumlarken çoğu futbol severi horlatacak olan trt yancısı.
2014 dünya kupası maçlarını yorumlaması muhtemel yazar ve yorumcu.

ama ben onu bu haliyle yorumluyorum. (bkz: hayatı ömer üründül gibi yaşamak)
görsel
'kimsenin bahsetmemesi enteresan ama kupayı bir madrid takımı kazandı.'

- üstad ömer üründül
sacma sapan yorumlari olan, futbolu yorumlayamayan kir sacli adamdir.
Dünya kupası nın olmazsa olmazlarından.
2014 dünya kupası açılış maçında olmaması üzmüştür.
dünya kupasında trt yorumcusu olamayan kişi. trt yi protesto ediyoruz ömer üründül reyizi istiyoruz.