bugün

Espriler güzel ama doğru yerde kullanılmamış film saçma sapan olmuş kadro güzel eksiklikler çok fazla.
müziklerini de yerine göre kullandığını düşündüğüm, senaryo ve sinematografi anlamında büyük eksikleri bulunmayan, son yılların başarılı kara komedilerinden.

filmin sonunda 'yerli bir tarantino mu doğuyor?' diyecektim ki, istediğin gibi bitirmedi.
Kadro mükemmel, oyunculuklar harika, ayrıca bir yönetmen olarak da ali Atay çok iyi. Ama gelgelim seneryo ve konu çok saçma, zaten bunu herkes kabul eder.. Hadi bir yapalım kafasıyla yapılmış bir filmdir.
https://youtu.be/lSQ4vtkwW1Y

Efsane sorgu sahnesi icin guzel6 bir çalışma.
güzel film.
ben aslında sevdim.

sorgu sahnesi güzel.

https://www.youtube.com/w...wW1Y&feature=youtu.be
Her nefis ölümü tadacaktır. Kaçış yok.
Amaaan sen de diye başlıyorsa korkulmalıdır.

Zira Zırvalamadan az önce söylenen söz òbeciğidir.
Çok daralip çıkmaza girdiğim zamanlarda kendi kendime bunu söylerim. Ölümü hatırlamak hayatı yaşamaya değer kılıyor benim gözümde.
Film güzel. Ali Atay ın dokunduğu herşey güzelleşiyor.

(bkz: limonata)
(bkz: cinayet süsü)
Afedersiniz ama b.k gibi film.. sarp apak a o kadar çok a.ına koyim dedirtmişler ki ben sıkıldım, bi koysa da rahatlasak dedim. Leş.. niye bu kadar övüldüğünü anlayamadım..
Son yılarda yapılmış en iyi Türk komedi filmi. Arif V 216 ile aynı zamanda vizyona girmişti. Bence ondan 1000 kat daha iyidir.
Sarp apak dışında güzel filmdi. Sarp apak gülse birsel dizilerindeki züppe karakterlerle öylesine bütünleşti ki adam tüm diğer rollerde sırıtıyor. Olmuyor yani bi böyle.
tipik bir cihangir solcusu filmi.

bayık, boş boş muhabbetlerin olduğu, konu bütünlüğünün olmadığı ve aforizma sosuna bandırılmış bir film.
Doğu demirkol on numaraydı iyi film.
Böyle filmler sayesinde Recep ivedik'in ne kadar kaliteli bir yapım olduğunu hissediyorum.
Tamam bir seyirci olarak ben de farklı konular arıyorum. Ama olaya bak ki lokanta işleten bir aile kiralık katil çetesiymiş de.. öldürüp öldürüp yakalanmıyorlarmış.. kuryeyi öldüremedikleri için örgütün lideri bunların mekanına gelip kimyasal bir içecek içiriyor.. bu içeceği içince herkes doğruyu söylüyor..
Akasya durağı'nın konusu daha orijinaldi. IMDb puanını 3 verdim.
fani dünyadır, nevet.
Dün moralim bozuktu. Açtım bu filmden kesitler izledim düzeldi.
Bıçak kemiğe dayandı, her gece yeminler ediyorum...
--spoiler--
Mermer merve mermer merve mermer merve...
--spoiler--
içinde "mermer merve ver" gibi bir söz geçen komik film.
(bkz: Benim babamın siki kutu kola gibidir)
Geçen akşam atv'de sansürlü bir şeklide yayınlanan film.
"dolar olmuş 4 lira" cümlesini sansürlemişler...

Doğru, dolar 8 tl oldu, onlar da haklılar.
Başlık hakkında yazmadan bir önceki girdiye bakıp gülümsüyorum. Aradan geçmiş 18 ay ve Dolar şu an 18 lira.

Gelelim filme. Öncelikle şu sıralar 2.'si geliyor. Öte yandan filme eleştiride bulunanların ileride bu görüşlerinden dolayı pişman olacaklarını düşünüyorum. Filmde oyunculuk, senaryo güzel. Klasikleşmiş soytarılık yapmadan güldürebilen bir film bana göre. ABD'liler yapsa dibimiz düşerdi ama bizimkiler yapınca çok güzel kıyıyoruz yapınmlara. ABD'liler babamızın oğlu sanki.

Filmin akılda kalıcı pek çok sahnesi var ama benim en güldüğüm sahne irem Sak'ı Sarp Apak'a istemeye gittiklerinde kapının açılış sahnesi. Çok güzel bir an o an. Filmin tüm kadrosunu bir arada görebiliyorsunuz. Hepsinin suratında anlamsız bir gevrek gülüş. Bu filmin serisi devam ederse ileriki yıllarda türk sinemasının klasikleri arasında yerini alacağına inanıyorum.

Filmin oyuncu kadrosu efsane resmen: Ahmet Mümtaz Taylan, Feyyaz Yiğit, Doğu Demirkol, Sarp Apak, Alper Kul, Meltem Kaptan, Mehmet Özgür, Özgür Emre Yıldırım.

Film 2.'si önümüzdeki sonbahar'da disneyplus'ta gösterime girecek.
en iyi 3 türk komedi filmi arasında yerini alır benim nezdimde...
Türk komedi sektörünün önde gelen filmlerinden biri olmuştur.