bugün

aynen ben de onu diyorum sürekli. gelin ölmeden önce yapalım seximizi hazır bilinçlerimiz yerindeyken dedirten gerçektir.
Bilinç ve varoluşu 'bilincin varsa varsın, yoksa yoksun' gibisinden ilkel bir denklemle açıklamak saçmalıktır.
doğumundan öncesini hatırlayamaman daha önceden var olmadığını kanıtlamaz. buna bağlı olarak öldükten sonra zihinsel faaliyetlerini kaybetmen de varoluşunun sonlanacağı anlamına gelmez. eğer varlık yalnızca zihinsel faaliyetlerle açıklansaydı tanrıya da bir zihin, bir beyin biçmen gerekirdi. Oysa tanrı bunlardan münezzehtir. insana biçilen sıfatlarla tanrıyı değerlendiremezsin.

ha yok ben tanrıya inanmıyorum diyorsan bu durumda hayatına son vermemen için hiçbir neden yok. geride bırakacağın insanlar, duygular, yaşanmışlıklar vs hepsi bir gün yok olacak.
eğer ki tanrıya inanmasaydım yapacağım en mantıklı hareket intihar etmek olurdu. direk kurtuluş oh mis.
ölümden sonra yok olacağına inanan arkadaşları boğaz köprüsüne davet ediyorum.

Edit: intihar etmenin mantıksız olduğunu düşünen arkadaşlar için

Sadece bir kere yemek yeme fırsatınız olduğunu düşünün. O yemeği yedikten sonra bir daha yemek yiyemeyeceksiniz ölesiye kadar. Ha çok yemişsiniz ha az. Sonuçta er geç acıkacak ve yiyecek birşey bulamadığınızda öleceksiniz. Midesinin alabildiği kadar yeme isteği duyan arkadaşların düşüncelerini anlayabiliyorum. Yediğim ne kadar uzun süre beni ayakta tutarsa kârdır düşüncesiyle bakıyorlar olaya. Oysa büyük resmi görmek çok da zor değil. Milyarlarca yıllık evren, ve yaşam döngüsünde senin ömrün o kadar az ki. Ha 20 yıl yaşamışsın ha 60. Geçmişe dönüp baktığında 'zaman su gibi akmış be gülüm' diyorsan emin ol 20 yıl ve 60 yıl arasında hiç bir fark yok.
aci bir gercektir ve kacinilmazdir. kuresel isinma sebebiyle tum insanlik tehlike altindadir. hadi baska gezegenleri kolonize etsek karanlik enerji sebebiyle evrendeki her madde fotonlara ayrilacaktir. yani sizin anlayacaginiz hepimizin sonu einstein babamizin fotonlari.
Zaten zamani gelince keske toprak olsaydim diyecen ama azap devam edecek.
Bu düşüncedeki insan her türlü yok olacak zatende...
Evet! Yapmış olduğunuz hileler, haksızlıklar, zulümler; söndürdüğünüz hayatlar, yıktığınız yuvalar, sömürdüğünüz alın teri yanınıza kalacak değilmi?

" insanı ilk defa yaratan Allah onu ölümünden sonra tekrar yaratmaya kadir dir"
Karbondan geldik karbon a gideceğiz.
bazılarımız wayward pines'da uyanacaktır.
aklı olanın kabul ettiği yine aklı olanın kabul edemediği olasılıktır.
Dindoşların zoruna giden acı bir gerçektir. Cennet de cehennem de bu dünyada, başka yerde arama seni ey budala.
bazen çok koyuyor ama napalım kaçış yok!

görsel
yok olsan da sorgulama ceset üzerinden değil ruh üğzerinden yapıldığı için sikik söylemdir. evet..
Gerçek dediğin şey nesnel olmak zorundadır. Gozlemlenebilir değilse ona gercek denmez bebito. Öldükten sonra yok mu olacaz farklı bir var olma serüveni mi başlayacak bilmiyoruz. Şu an tek gerçek olan şey hepimizin ölecek olması. Dindar da ölecek dinsiz de... Her ikisinin de yasamina kiymet yükleyecek tek motivasyon ölüm.. dogru hayati yasama arzusunu zinde tutacak tek gercek, bir gün bu hayattan kopacak olmak..
ölüm varsa ben yokum, ben varsam ölüm yok. demiş epikür.
Bi tane ileri zekalı çıkıp işin tüm büyüsünü bozacaktır. - ya yok olmazsak ya öteki dünya varsa o zaman sen kaybedersin falan diye. Kendi sadece ama sadece inanıyorum dediği için cennet kapıları ona açılacaktır zira.

Ağız tadıyla yok bile olmana izin vermezler.
güncel Önemli Başlıklar